Inteligentny głośnik od Apple – HomePod

Akcesoria iClinica

Nadszedł czas aby przedstawić inteligentny głośnik firmy Apple. Jest nim HomePod. Co potrafi?

Od (nie)zwykłego odtwarzania muzyki, przez obsługę asystenta głosowego Siri, aż po sterowanie inteligentnym domem. Z takich funkcji będziemy mogli korzystać po zakupieniu tego urządzenia.

Co jest w środku? Pracą głośnika zarządzać będzie procesor A8, czyli ten sam który był sercem iPhona 6. Wystąpi on w akompaniamencie 7 głośników średnio– i wysokotonowych. Dodatkowo głośniczek nafaszerowany będzie 7 mikrofonami.

Wszystko zamknięte w obudowie przypominającej trochę Maca Pro.

Jak to wszystko działa? Głośnik ma emitować bardzo skrzętnie obliczone wiązki dźwięku we wszystkie strony świata. Oczywiście za magię dźwięku mają odpowiadać bardzo zaawansowane algorytmy stworzone przez Apple. Uwzględnią one na przykład czy głośnik stoi na środku dużego pokoju czy może na biurku pod ścianą w małej kanciapce.
Głośnik będzie potrafił zredukować odbite dźwięki tak abyśmy mogli delektować się swoją ulubioną muzyką bez denerwującego echa. HomePod usłyszy nas również z drugiego końca pokoju nawet podczas głośnego słuchania muzyki.

Tak jak wspomnieliśmy głośnik Apple będzie potrafił sterować domem dzięki integracji z systemem HomeKit. Niestety nic nie zmieniło się w kwestii obsługi Siri w naszym ojczystym języku. Na ten komfort pozostaje nam czekać…

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online