Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Inteligentny głośnik od Apple – HomePod

Inteligentny głośnik od Apple – HomePod

Nadszedł czas aby przedstawić inteligentny głośnik firmy Apple. Jest nim HomePod. Co potrafi?

Od (nie)zwykłego odtwarzania muzyki, przez obsługę asystenta głosowego Siri, aż po sterowanie inteligentnym domem. Z takich funkcji będziemy mogli korzystać po zakupieniu tego urządzenia.

Co jest w środku? Pracą głośnika zarządzać będzie procesor A8, czyli ten sam który był sercem iPhona 6. Wystąpi on w akompaniamencie 7 głośników średnio– i wysokotonowych. Dodatkowo głośniczek nafaszerowany będzie 7 mikrofonami.

Wszystko zamknięte w obudowie przypominającej trochę Maca Pro.

Jak to wszystko działa? Głośnik ma emitować bardzo skrzętnie obliczone wiązki dźwięku we wszystkie strony świata. Oczywiście za magię dźwięku mają odpowiadać bardzo zaawansowane algorytmy stworzone przez Apple. Uwzględnią one na przykład czy głośnik stoi na środku dużego pokoju czy może na biurku pod ścianą w małej kanciapce.
Głośnik będzie potrafił zredukować odbite dźwięki tak abyśmy mogli delektować się swoją ulubioną muzyką bez denerwującego echa. HomePod usłyszy nas również z drugiego końca pokoju nawet podczas głośnego słuchania muzyki.

Tak jak wspomnieliśmy głośnik Apple będzie potrafił sterować domem dzięki integracji z systemem HomeKit. Niestety nic nie zmieniło się w kwestii obsługi Siri w naszym ojczystym języku. Na ten komfort pozostaje nam czekać…


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online