Dlaczego iPhone Xr będzie opóźniony?

iPhone iClinica

iPhone Xs oraz iPhone Xs Max na naszym rynku pojawią się już 28 września. Najtańszy z tegorocznych modeli jednak pojawi się niemal miesiąc później, bo 26 października. Pojawiły się doniesienia, które zdradzają, dlaczego tak się dzieje.

 

Problemy z ekranem LCD

 

To właśnie ekran powoduje opóźnienia. LCD użyte przy iPhonie Xr jest nieco bardziej skomplikowane w produkcji niż standardowe ekrany tego typu. LCD nie jest tak plastyczne, jak ekrany OLED, więc bardzo trudnym było osiągnięcie efektu „bezramkowca”. Za produkowanie tych ekranów wzięły się dwie firmy: LG oraz Japan Display. Chodzą słuchy, że jedna z nich nie podołała produkcyjnie, stąd opóźnienia w dostawach podzespołów i co za tym idzie- przesunięta premiera telefonu.

 

Co jeszcze się działo?

 

Podobno konstrukcja pierwszych ekranów iPhone’ów Xr pozostawiała wiele do życzenia. Wokół notcha gromadziło się światło, które emitowane było przez diody podświetlające wyświetlacz. Kwestią wiec było, by wycięcie w ekranie dokonane było bardzo precyzyjnie.

Prawdopodobnie problemem było także oprogramowanie, które odpowiedzialne było za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. Te problemy właśnie wpływają na to, że na iPhone’a Xr poczekamy miesiąc dłużej.

Co ciekawe – analitycy twierdzą, że nie powinno mieć to wpływu na sprzedaż tego urządzenia.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online