Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Dlaczego iPhone Xr będzie opóźniony?

Dlaczego iPhone Xr będzie opóźniony?

iPhone Xs oraz iPhone Xs Max na naszym rynku pojawią się już 28 września. Najtańszy z tegorocznych modeli jednak pojawi się niemal miesiąc później, bo 26 października. Pojawiły się doniesienia, które zdradzają, dlaczego tak się dzieje.

 

Problemy z ekranem LCD

 

To właśnie ekran powoduje opóźnienia. LCD użyte przy iPhonie Xr jest nieco bardziej skomplikowane w produkcji niż standardowe ekrany tego typu. LCD nie jest tak plastyczne, jak ekrany OLED, więc bardzo trudnym było osiągnięcie efektu „bezramkowca”. Za produkowanie tych ekranów wzięły się dwie firmy: LG oraz Japan Display. Chodzą słuchy, że jedna z nich nie podołała produkcyjnie, stąd opóźnienia w dostawach podzespołów i co za tym idzie- przesunięta premiera telefonu.

 

Co jeszcze się działo?

 

Podobno konstrukcja pierwszych ekranów iPhone’ów Xr pozostawiała wiele do życzenia. Wokół notcha gromadziło się światło, które emitowane było przez diody podświetlające wyświetlacz. Kwestią wiec było, by wycięcie w ekranie dokonane było bardzo precyzyjnie.

Prawdopodobnie problemem było także oprogramowanie, które odpowiedzialne było za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. Te problemy właśnie wpływają na to, że na iPhone’a Xr poczekamy miesiąc dłużej.

Co ciekawe – analitycy twierdzą, że nie powinno mieć to wpływu na sprzedaż tego urządzenia.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online