Blog
iClinica>Blog>iPhone>Dlaczego iPhone Xr będzie opóźniony?

Dlaczego iPhone Xr będzie opóźniony?

iPhone Xs oraz iPhone Xs Max na naszym rynku pojawią się już 28 września. Najtańszy z tegorocznych modeli jednak pojawi się niemal miesiąc później, bo 26 października. Pojawiły się doniesienia, które zdradzają, dlaczego tak się dzieje.

 

Problemy z ekranem LCD

 

To właśnie ekran powoduje opóźnienia. LCD użyte przy iPhonie Xr jest nieco bardziej skomplikowane w produkcji niż standardowe ekrany tego typu. LCD nie jest tak plastyczne, jak ekrany OLED, więc bardzo trudnym było osiągnięcie efektu „bezramkowca”. Za produkowanie tych ekranów wzięły się dwie firmy: LG oraz Japan Display. Chodzą słuchy, że jedna z nich nie podołała produkcyjnie, stąd opóźnienia w dostawach podzespołów i co za tym idzie- przesunięta premiera telefonu.

 

Co jeszcze się działo?

 

Podobno konstrukcja pierwszych ekranów iPhone’ów Xr pozostawiała wiele do życzenia. Wokół notcha gromadziło się światło, które emitowane było przez diody podświetlające wyświetlacz. Kwestią wiec było, by wycięcie w ekranie dokonane było bardzo precyzyjnie.

Prawdopodobnie problemem było także oprogramowanie, które odpowiedzialne było za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie. Te problemy właśnie wpływają na to, że na iPhone’a Xr poczekamy miesiąc dłużej.

Co ciekawe – analitycy twierdzą, że nie powinno mieć to wpływu na sprzedaż tego urządzenia.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online