Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple tworzy inteligentny lokalizator?

Apple tworzy inteligentny lokalizator?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami od osób związanych bezpośrednio z tworzeniem i rozwojem systemów iOS oraz macOS, Apple ma w planach połączenie funkcji aplikacji Znajdź Mój iPhone oraz Moi Znajomi w jedno oprogramowanie. Ponadto gigant z Cupertino chce stworzyć urządzenie, którego nie ma jeszcze w swojej ofercie – inteligentny lokalizator, który pomoże nam w zlokalizowaniu zagubionej rzeczy właśnie za pomocą nowej aplikacji.

 

Aplikacja GreenTorch w iOS 13?

 

Zdaniem redaktorów z serwisu 9to5Mac, którzy dostali swoje informacje od deweloperów Apple, nowa aplikacja póki co posiada roboczą nazwę GreenTorch i to ona ma właśnie zastąpić Znajdź mój iPhone oraz Moi Znajomi. Aktualnie program jest w fazie testów.

Aplikacja ma trafić zarówno na iOS oraz MacOs, gdyż Apple pracuje nad funkcją, która pozwoli by programy działały tak samo na wszystkich ich systemach operacyjnych.

Oprócz tych funkcjonalności, które znamy już z tamtych aplikacji, pojawią się inne opcje – chociażby Find Network, która pozwoli na odnajdywanie urządzeń użytkownika, nawet jeśli nie będą ode podłączone do sieci GSM czy Wi-Fi.

Ponad to aplikacja da możliwość udostępniania swojego położenia użytkownikom sprzętu Apple, którzy nie należą do rodziny.

Będzie można również odnaleźć zagubiony sprzęt przy wykorzystaniu jakiegokolwiek urządzenia Apple, nawet z poziomu „obcego” urządzenia, gdy będzie ono wprowadzone w tryb Zagubiony.

Urządzenie innego użytkownika nie otrzyma informacji o położeniu np. naszego iPhone’a którego zgubiliśmy, jego urządzenie zostanie wykorzystane jedynie do przesłania informacji o lokalizacji do właściciela.

 

Nowe akcesorium – lokalizator od Apple

 

Z przecieków dowiadujemy się także, że Amerykanie pracują także nad nowym urządzeniem, które miałoby pomóc w lokalizowaniu zagubionych przedmiotów.

Akcesorium miałoby mieć kształt breloka, który możemy przymocować do portfela czy kluczy. Dzięki aplikacji GreenTorch moglibyśmy lokalizować zagubione przedmioty – są już na rynku podobne urządzenia, chociażby lokalizatory Tile.

Premiera urządzenia nie jest jeszcze znana, jednak redaktorzy z 9to5Mac twierdzą, iż lokalizator powinien zadebiutować już we wrześniu, wraz z nową generacją iPhone’ów.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online