Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple tworzy inteligentny lokalizator?

Apple tworzy inteligentny lokalizator?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami od osób związanych bezpośrednio z tworzeniem i rozwojem systemów iOS oraz macOS, Apple ma w planach połączenie funkcji aplikacji Znajdź Mój iPhone oraz Moi Znajomi w jedno oprogramowanie. Ponadto gigant z Cupertino chce stworzyć urządzenie, którego nie ma jeszcze w swojej ofercie – inteligentny lokalizator, który pomoże nam w zlokalizowaniu zagubionej rzeczy właśnie za pomocą nowej aplikacji.

 

Aplikacja GreenTorch w iOS 13?

 

Zdaniem redaktorów z serwisu 9to5Mac, którzy dostali swoje informacje od deweloperów Apple, nowa aplikacja póki co posiada roboczą nazwę GreenTorch i to ona ma właśnie zastąpić Znajdź mój iPhone oraz Moi Znajomi. Aktualnie program jest w fazie testów.

Aplikacja ma trafić zarówno na iOS oraz MacOs, gdyż Apple pracuje nad funkcją, która pozwoli by programy działały tak samo na wszystkich ich systemach operacyjnych.

Oprócz tych funkcjonalności, które znamy już z tamtych aplikacji, pojawią się inne opcje – chociażby Find Network, która pozwoli na odnajdywanie urządzeń użytkownika, nawet jeśli nie będą ode podłączone do sieci GSM czy Wi-Fi.

Ponad to aplikacja da możliwość udostępniania swojego położenia użytkownikom sprzętu Apple, którzy nie należą do rodziny.

Będzie można również odnaleźć zagubiony sprzęt przy wykorzystaniu jakiegokolwiek urządzenia Apple, nawet z poziomu „obcego” urządzenia, gdy będzie ono wprowadzone w tryb Zagubiony.

Urządzenie innego użytkownika nie otrzyma informacji o położeniu np. naszego iPhone’a którego zgubiliśmy, jego urządzenie zostanie wykorzystane jedynie do przesłania informacji o lokalizacji do właściciela.

 

Nowe akcesorium – lokalizator od Apple

 

Z przecieków dowiadujemy się także, że Amerykanie pracują także nad nowym urządzeniem, które miałoby pomóc w lokalizowaniu zagubionych przedmiotów.

Akcesorium miałoby mieć kształt breloka, który możemy przymocować do portfela czy kluczy. Dzięki aplikacji GreenTorch moglibyśmy lokalizować zagubione przedmioty – są już na rynku podobne urządzenia, chociażby lokalizatory Tile.

Premiera urządzenia nie jest jeszcze znana, jednak redaktorzy z 9to5Mac twierdzą, iż lokalizator powinien zadebiutować już we wrześniu, wraz z nową generacją iPhone’ów.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online