Zaznacz stronę

Od jakiegoś czasu koreańska firma LG informowała, że pracuje nad wprowadzeniem Apple TV do systemów obsługujących ich telewizory. Od teraz można pobierać już aplikację Apple TV+ na modele odbiorników LG z 2019 roku. Oprócz tego od teraz wspierają one również HomeKit oraz AirPlay 2.

 

Apple TV w telewizorach LG

 

Podczas styczniowych targów CES, przedstawiciele firmy LG ogłaszali, że już niebawem Apple TV wyląduje na produkowanych przez nich telewizorach z najnowszym smart TV. Zapowiedź dotyczyła oczywiście nadchodzących urządzeń, tych z roku 2019 oraz wyprodukowanych w roku 2018.

Firma szybko wzięła się za realizację swoich obietnic i już teraz do pobrania pojawiła się aplikacja Apple TV w smart TV OLED z roku 2019 oraz w seriach SM9X i SM8X telewizorów linii NanoCell. Jeszcze później w tym miesiącu aplikacja zawita na telewizorach UHD – seria UM7X oraz UM6X.

Jeśli chodzi o modele z 2020 roku to będą one fabrycznie sprzedawany z zainstalowaną już aplikacją, natomiast w telewizorach z roku 2018 Apple TV ma pojawić się „w późniejszym okresie tego roku” wraz z aktualizacją oprogramowania smart TV.

Aktualizacja dla modeli z roku 2019 pojawiła się w 80 krajach, w tym oczywiście także w Polsce – wraz ze wsparciem dla Apple TV, HomeKit oraz AirPlay 2.