Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple TV w końcu na telewizorach LG

Apple TV w końcu na telewizorach LG

Od jakiegoś czasu koreańska firma LG informowała, że pracuje nad wprowadzeniem Apple TV do systemów obsługujących ich telewizory. Od teraz można pobierać już aplikację Apple TV+ na modele odbiorników LG z 2019 roku. Oprócz tego od teraz wspierają one również HomeKit oraz AirPlay 2.

 

Apple TV w telewizorach LG

 

Podczas styczniowych targów CES, przedstawiciele firmy LG ogłaszali, że już niebawem Apple TV wyląduje na produkowanych przez nich telewizorach z najnowszym smart TV. Zapowiedź dotyczyła oczywiście nadchodzących urządzeń, tych z roku 2019 oraz wyprodukowanych w roku 2018.

Firma szybko wzięła się za realizację swoich obietnic i już teraz do pobrania pojawiła się aplikacja Apple TV w smart TV OLED z roku 2019 oraz w seriach SM9X i SM8X telewizorów linii NanoCell. Jeszcze później w tym miesiącu aplikacja zawita na telewizorach UHD – seria UM7X oraz UM6X.

Jeśli chodzi o modele z 2020 roku to będą one fabrycznie sprzedawany z zainstalowaną już aplikacją, natomiast w telewizorach z roku 2018 Apple TV ma pojawić się „w późniejszym okresie tego roku” wraz z aktualizacją oprogramowania smart TV.

Aktualizacja dla modeli z roku 2019 pojawiła się w 80 krajach, w tym oczywiście także w Polsce – wraz ze wsparciem dla Apple TV, HomeKit oraz AirPlay 2.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online