Apple TV w końcu na telewizorach LG

Apple iClinica

Od jakiegoś czasu koreańska firma LG informowała, że pracuje nad wprowadzeniem Apple TV do systemów obsługujących ich telewizory. Od teraz można pobierać już aplikację Apple TV+ na modele odbiorników LG z 2019 roku. Oprócz tego od teraz wspierają one również HomeKit oraz AirPlay 2.

 

Apple TV w telewizorach LG

 

Podczas styczniowych targów CES, przedstawiciele firmy LG ogłaszali, że już niebawem Apple TV wyląduje na produkowanych przez nich telewizorach z najnowszym smart TV. Zapowiedź dotyczyła oczywiście nadchodzących urządzeń, tych z roku 2019 oraz wyprodukowanych w roku 2018.

Firma szybko wzięła się za realizację swoich obietnic i już teraz do pobrania pojawiła się aplikacja Apple TV w smart TV OLED z roku 2019 oraz w seriach SM9X i SM8X telewizorów linii NanoCell. Jeszcze później w tym miesiącu aplikacja zawita na telewizorach UHD – seria UM7X oraz UM6X.

Jeśli chodzi o modele z 2020 roku to będą one fabrycznie sprzedawany z zainstalowaną już aplikacją, natomiast w telewizorach z roku 2018 Apple TV ma pojawić się „w późniejszym okresie tego roku” wraz z aktualizacją oprogramowania smart TV.

Aktualizacja dla modeli z roku 2019 pojawiła się w 80 krajach, w tym oczywiście także w Polsce – wraz ze wsparciem dla Apple TV, HomeKit oraz AirPlay 2.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online