Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple TV w końcu na telewizorach LG

Apple TV w końcu na telewizorach LG

Od jakiegoś czasu koreańska firma LG informowała, że pracuje nad wprowadzeniem Apple TV do systemów obsługujących ich telewizory. Od teraz można pobierać już aplikację Apple TV+ na modele odbiorników LG z 2019 roku. Oprócz tego od teraz wspierają one również HomeKit oraz AirPlay 2.

 

Apple TV w telewizorach LG

 

Podczas styczniowych targów CES, przedstawiciele firmy LG ogłaszali, że już niebawem Apple TV wyląduje na produkowanych przez nich telewizorach z najnowszym smart TV. Zapowiedź dotyczyła oczywiście nadchodzących urządzeń, tych z roku 2019 oraz wyprodukowanych w roku 2018.

Firma szybko wzięła się za realizację swoich obietnic i już teraz do pobrania pojawiła się aplikacja Apple TV w smart TV OLED z roku 2019 oraz w seriach SM9X i SM8X telewizorów linii NanoCell. Jeszcze później w tym miesiącu aplikacja zawita na telewizorach UHD – seria UM7X oraz UM6X.

Jeśli chodzi o modele z 2020 roku to będą one fabrycznie sprzedawany z zainstalowaną już aplikacją, natomiast w telewizorach z roku 2018 Apple TV ma pojawić się „w późniejszym okresie tego roku” wraz z aktualizacją oprogramowania smart TV.

Aktualizacja dla modeli z roku 2019 pojawiła się w 80 krajach, w tym oczywiście także w Polsce – wraz ze wsparciem dla Apple TV, HomeKit oraz AirPlay 2.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online