Apple pracuje nad składanym iPhonem oraz iPadem?

Apple,iPad,iPhone iClinica

Zdaniem analityków z firmy UBS, firma Apple wzmaga swoje prace nad składanym iPhonem, jednak to iPad ze składanym ekranem ma zadebiutować jako pierwszy na rynku. Chodzą słuchy, że może się to stać już w przyszłym roku, jednak zdecydowanie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera w 2021 roku.

 

Składany iPhone i Składany iPad

 

Grupa analityków z UBS nie podaje jednak więcej szczegółów na temat planów Apple odnośnie składanych urządzeń. Wiemy tylko, że gigant z Cupertino już od dłuższego czasu stawia mocno na rozwój technologii, która da możliwość wprowadzenia na rynek składanych iPadów oraz iPhone’ów.

Jednak ku zaskoczeniu konsumentów pierwszym urządzeniem z elastycznym wyświetlaczem ze stajni Apple ma być właśnie iPad, a nie iPhone, o czym jako pierwsi poinformowali redaktorzy Economic Daily News. Zdaniem dziennikarzy tego portalu, Apple pracuje aktualnie nad produkcją iPada ze składanym ekranem oraz wparciem technologii 5G. Na rynku sprzęt ten zadebiutować miałby nawet w przyszłym roku.

Analitycy z UBS pokusili się o przeprowadzenie ankiety wśród konsumentów i wynika z niej, że aż 1/3 badanych byłaby żywo zainteresowana zakupem składanego smartfona od Apple. Wśród nich rzecz jasna przeważają użytkownicy iPhone’ów, którzy deklarują, że za składanego iPhone’a mogliby zapłacić nawet o 600 dolarów więcej do standardowej ceny sprzętu. To wówczas oznaczałoby zdecydowanie niższą wycenę niż tej, której dokonał Samsung przy okazji swojego składanego Samsunga Galaxy Fold, który kosztuje aż 2000 dolarów.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online