Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple pracuje nad składanym iPhonem oraz iPadem?

Apple pracuje nad składanym iPhonem oraz iPadem?

Zdaniem analityków z firmy UBS, firma Apple wzmaga swoje prace nad składanym iPhonem, jednak to iPad ze składanym ekranem ma zadebiutować jako pierwszy na rynku. Chodzą słuchy, że może się to stać już w przyszłym roku, jednak zdecydowanie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera w 2021 roku.

 

Składany iPhone i Składany iPad

 

Grupa analityków z UBS nie podaje jednak więcej szczegółów na temat planów Apple odnośnie składanych urządzeń. Wiemy tylko, że gigant z Cupertino już od dłuższego czasu stawia mocno na rozwój technologii, która da możliwość wprowadzenia na rynek składanych iPadów oraz iPhone’ów.

Jednak ku zaskoczeniu konsumentów pierwszym urządzeniem z elastycznym wyświetlaczem ze stajni Apple ma być właśnie iPad, a nie iPhone, o czym jako pierwsi poinformowali redaktorzy Economic Daily News. Zdaniem dziennikarzy tego portalu, Apple pracuje aktualnie nad produkcją iPada ze składanym ekranem oraz wparciem technologii 5G. Na rynku sprzęt ten zadebiutować miałby nawet w przyszłym roku.

Analitycy z UBS pokusili się o przeprowadzenie ankiety wśród konsumentów i wynika z niej, że aż 1/3 badanych byłaby żywo zainteresowana zakupem składanego smartfona od Apple. Wśród nich rzecz jasna przeważają użytkownicy iPhone’ów, którzy deklarują, że za składanego iPhone’a mogliby zapłacić nawet o 600 dolarów więcej do standardowej ceny sprzętu. To wówczas oznaczałoby zdecydowanie niższą wycenę niż tej, której dokonał Samsung przy okazji swojego składanego Samsunga Galaxy Fold, który kosztuje aż 2000 dolarów.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online