Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple pracuje nad składanym iPhonem oraz iPadem?

Apple pracuje nad składanym iPhonem oraz iPadem?

Zdaniem analityków z firmy UBS, firma Apple wzmaga swoje prace nad składanym iPhonem, jednak to iPad ze składanym ekranem ma zadebiutować jako pierwszy na rynku. Chodzą słuchy, że może się to stać już w przyszłym roku, jednak zdecydowanie bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera w 2021 roku.

 

Składany iPhone i Składany iPad

 

Grupa analityków z UBS nie podaje jednak więcej szczegółów na temat planów Apple odnośnie składanych urządzeń. Wiemy tylko, że gigant z Cupertino już od dłuższego czasu stawia mocno na rozwój technologii, która da możliwość wprowadzenia na rynek składanych iPadów oraz iPhone’ów.

Jednak ku zaskoczeniu konsumentów pierwszym urządzeniem z elastycznym wyświetlaczem ze stajni Apple ma być właśnie iPad, a nie iPhone, o czym jako pierwsi poinformowali redaktorzy Economic Daily News. Zdaniem dziennikarzy tego portalu, Apple pracuje aktualnie nad produkcją iPada ze składanym ekranem oraz wparciem technologii 5G. Na rynku sprzęt ten zadebiutować miałby nawet w przyszłym roku.

Analitycy z UBS pokusili się o przeprowadzenie ankiety wśród konsumentów i wynika z niej, że aż 1/3 badanych byłaby żywo zainteresowana zakupem składanego smartfona od Apple. Wśród nich rzecz jasna przeważają użytkownicy iPhone’ów, którzy deklarują, że za składanego iPhone’a mogliby zapłacić nawet o 600 dolarów więcej do standardowej ceny sprzętu. To wówczas oznaczałoby zdecydowanie niższą wycenę niż tej, której dokonał Samsung przy okazji swojego składanego Samsunga Galaxy Fold, który kosztuje aż 2000 dolarów.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online