Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple Card zawita w sierpniu

Apple Card zawita w sierpniu

Przed kilkoma miesiącami w Sieci pojawiła się informacja, że Apple pracuje nad wprowadzeniem własnej karty kredytowej. Z pierwszych informacji można było wywnioskować, iż jej premiery (na początku tylko na terenie Stanów Zjednoczonych) powinniśmy spodziewać się latem tego roku. Okazuje się, że było to prawda i Apple Card powinno wystartować już w sierpniu tego roku.

 

Apple Card

 

Redaktorzy na co dzień piszący w serwisie Bloomberg dotarli do informacji ze swoich źródeł w firmie Apple. Z przecieku wynika, iż karta kredytowa od Apple powinna wystartować jeszcze w pierwszej połowie sierpnia. Aby ją posiąść, użytkownik posiadać będzie musiał iPhone’a rzecz jasna oraz system iOS w wersji 12.4. Na start pojawi się ona jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przypominamy, iż karta ta powstaje przy współpracy z amerykańskim bankiem Goldman Sachs, który pomaga przy wdrożeniu tej nowości. Niedawno informowaliśmy również, iż gigant z Cupertino zastrzegł znak handlowy Apple Card w Hongkongu oraz wielu krajach europejskich, w tym również w Polsce. Gdy usługa sprawdzi się w USA to możemy spodziewać się jej dalszej ekspansji na inne rynki, zwłaszcza, że Apple Pay cieszy się w wielu krajach sporą popularnością.

Karta zawierać będzie dokładny wykaz wszystkich płatności z informacją o miejsach, w których były one dokonywane. Będą one podzielone na kategorię, by ułatwić użytkownikom ich przeglądanie. Z troski o bezpieczeństwo danych użytkowników, będą one archiwizowane w urządzenia, a nie na serwerach Apple, przez co nie wylądują w niepowołanych rękach.

Oprócz tego wystartuje również program lojalnościowy o nazwie Daily Cash, który działa na zasadach popularnych programów typu CashBack – czyli pewna część wydanej sumy będzie zwracana na konto użytkownika. Mowa tutaj o 2% zwrotu przy płatnościach Apple Pay oraz 3% na zakupy w oficjalnych sklepach Apple.

 


Podobne artykuły
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path
Nowości Apple 2024
Nowości Apple na 2024 roku
Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. … Czytaj dalej Nowości Apple na 2024 roku
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online