Apple Card zawita w sierpniu

Apple iClinica

Przed kilkoma miesiącami w Sieci pojawiła się informacja, że Apple pracuje nad wprowadzeniem własnej karty kredytowej. Z pierwszych informacji można było wywnioskować, iż jej premiery (na początku tylko na terenie Stanów Zjednoczonych) powinniśmy spodziewać się latem tego roku. Okazuje się, że było to prawda i Apple Card powinno wystartować już w sierpniu tego roku.

 

Apple Card

 

Redaktorzy na co dzień piszący w serwisie Bloomberg dotarli do informacji ze swoich źródeł w firmie Apple. Z przecieku wynika, iż karta kredytowa od Apple powinna wystartować jeszcze w pierwszej połowie sierpnia. Aby ją posiąść, użytkownik posiadać będzie musiał iPhone’a rzecz jasna oraz system iOS w wersji 12.4. Na start pojawi się ona jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przypominamy, iż karta ta powstaje przy współpracy z amerykańskim bankiem Goldman Sachs, który pomaga przy wdrożeniu tej nowości. Niedawno informowaliśmy również, iż gigant z Cupertino zastrzegł znak handlowy Apple Card w Hongkongu oraz wielu krajach europejskich, w tym również w Polsce. Gdy usługa sprawdzi się w USA to możemy spodziewać się jej dalszej ekspansji na inne rynki, zwłaszcza, że Apple Pay cieszy się w wielu krajach sporą popularnością.

Karta zawierać będzie dokładny wykaz wszystkich płatności z informacją o miejsach, w których były one dokonywane. Będą one podzielone na kategorię, by ułatwić użytkownikom ich przeglądanie. Z troski o bezpieczeństwo danych użytkowników, będą one archiwizowane w urządzenia, a nie na serwerach Apple, przez co nie wylądują w niepowołanych rękach.

Oprócz tego wystartuje również program lojalnościowy o nazwie Daily Cash, który działa na zasadach popularnych programów typu CashBack – czyli pewna część wydanej sumy będzie zwracana na konto użytkownika. Mowa tutaj o 2% zwrotu przy płatnościach Apple Pay oraz 3% na zakupy w oficjalnych sklepach Apple.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online