Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple Card zawita w sierpniu

Apple Card zawita w sierpniu

Przed kilkoma miesiącami w Sieci pojawiła się informacja, że Apple pracuje nad wprowadzeniem własnej karty kredytowej. Z pierwszych informacji można było wywnioskować, iż jej premiery (na początku tylko na terenie Stanów Zjednoczonych) powinniśmy spodziewać się latem tego roku. Okazuje się, że było to prawda i Apple Card powinno wystartować już w sierpniu tego roku.

 

Apple Card

 

Redaktorzy na co dzień piszący w serwisie Bloomberg dotarli do informacji ze swoich źródeł w firmie Apple. Z przecieku wynika, iż karta kredytowa od Apple powinna wystartować jeszcze w pierwszej połowie sierpnia. Aby ją posiąść, użytkownik posiadać będzie musiał iPhone’a rzecz jasna oraz system iOS w wersji 12.4. Na start pojawi się ona jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przypominamy, iż karta ta powstaje przy współpracy z amerykańskim bankiem Goldman Sachs, który pomaga przy wdrożeniu tej nowości. Niedawno informowaliśmy również, iż gigant z Cupertino zastrzegł znak handlowy Apple Card w Hongkongu oraz wielu krajach europejskich, w tym również w Polsce. Gdy usługa sprawdzi się w USA to możemy spodziewać się jej dalszej ekspansji na inne rynki, zwłaszcza, że Apple Pay cieszy się w wielu krajach sporą popularnością.

Karta zawierać będzie dokładny wykaz wszystkich płatności z informacją o miejsach, w których były one dokonywane. Będą one podzielone na kategorię, by ułatwić użytkownikom ich przeglądanie. Z troski o bezpieczeństwo danych użytkowników, będą one archiwizowane w urządzenia, a nie na serwerach Apple, przez co nie wylądują w niepowołanych rękach.

Oprócz tego wystartuje również program lojalnościowy o nazwie Daily Cash, który działa na zasadach popularnych programów typu CashBack – czyli pewna część wydanej sumy będzie zwracana na konto użytkownika. Mowa tutaj o 2% zwrotu przy płatnościach Apple Pay oraz 3% na zakupy w oficjalnych sklepach Apple.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online