Blog
iClinica>Blog>iPhone>Zalany iPhone co robić?

Zalany iPhone co robić?

Kontakt z wodą naszego urządzenia, obok pękniętej szybki, to jeden z najczęstszych kłopotów,które spotyka nasz sprzęt. Nie oznacza to jednak, że nie da się go uratować. Zalanie sprzętu powoduje zwarcia i degradację mikrostyków, a w ostateczności nawet spalenie podzespołów.

Kontakt z wodą naszego iPhona, obok pękniętej szybki, to jeden z najczęstszych kłopotów, które spotyka nasz sprzęt. Nie oznacza to jednak, że nie da się go uratować. Zalanie sprzętu powoduje zwarcia i degradację mikrostyków, a w ostateczności nawet spalenie podzespołów.

Dlatego ze względów bezpieczeństwa bardzo ważne jest, aby nie próbować osuszać urządzenia na własną rękę, ani nie podłączać go do źródeł zasilania. W takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie udać się do naszego serwis Apple Warszawa, aby nasi specjaliści odpowiednio zabezpieczyli urządzenie, dokonali diagnozy i oszacowali powstałe szkody. Dopiero po tym wszystkim można przystąpić do naprawy urządzenie i przywrócenia mu dawnej funkcjonalności, czego z miłą chęcią się podejmiemy. Bardzo ważny jest czas reakcji. Im szybciej otrzymamy zalany sprzęt, tym większa szansa na jego naprawę.

Zapraszamy do kontaktu oraz skorzystania z naszych usług.

 

Zalany iPhone – reaguj natychmiast

Kluczową kwestią przy ratowaniu zalanego iPhone’a jest szybka reakcja. Natychmiast wyjmij telefon z wody, wyłącz go i odłóż w suche miejsce. Bardzo ważne jest, by iPhone miał jak najkrótszy kontakt z cieczą. Istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że nic mu się nie stanie. Jeśli iPhone jest w futerale lub ma nałożony case, zdejmij go, a następnie wytrząśnij wodę ze wszystkich otworów w telefonie i dokładnie wytrzyj go, najlepiej przy pomocy ręcznika papierowego.

 

Jak suszyć iPhone’a?

Jak wspominaliśmy powyżej, jedyną metodą na samodzielne usunięcie wody z zalanego iPhone’a, jest wstępne wytrząśnięcie wody z gniazda ładowania, otworu na kartę SIM oraz z głośników, a także dokładne osuszenie go ręcznikiem papierowym czy chusteczką. W żadnym wypadku nie wolno suszyć telefonu suszarką czy kłaść go na gorącym kaloryferze. Może to bowiem doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia podzespołów czy przyspieszyć korodowanie poszczególnych części iPhone’a.

 

Nie włączaj iPhone’a po zalaniu

Po zalaniu iPhone musi zostać jak najszybciej wyłączony. Nie powinno się w tym czasie sprawdzać, czy telefon zaczął już działać, ponieważ może to pogorszyć jedynie stan sprzętu. Podczas suszenia nie wolno go także podłączać do ładowania. Dzięki temu zapobiegnie się dodatkowym uszkodzeniom, takim jak zwarcia czy pogłębienie się usterek, do których mogłyby przyczynić się próby ładowania iPhone’a.

 

Udaj się do serwisu z zalanym iPhone’em 

Chyba każdy zgodzi się z tym, że iPhone to dosyć drogi telefon. Szkoda byłoby go więc stracić z powodu zalania. Niestety, nawet jeśli po tym, jak sprzęt wpadł do wody, następnie został skutecznie osuszony, a po włączeniu znów działał bez zarzutów, nie musi to oznaczać, że jest on w pełni sprawny. Może się bowiem okazać, że za kilka dni czy nawet tygodni usterki dadzą o sobie znać. W takim przypadku dużo trudniej będzie się z nimi uporać. Stąd też bez względu na to, czy iPhone po zalaniu działa czy też nie, najlepiej jak najszybciej oddać go do serwisu. Tam specjaliści sprawdzą i osuszą wszystkie podzespoły. Zapobiegnie to zajęciu powierzchni pod obudową telefonu rdzą, a także uchroni przed usterkami związanymi z zalaniem. 

 

Zalany iPhone – podsumowanie 

Bez względu na to, czy zalany iPhone wpadł do morza, został zalany wodą czy inną cieczą, konieczne jest jak najszybsze działanie. Skutki zalania telefonu mogą być bowiem fatalne. Od uszkodzenia podzespołów, po korozję obejmującą cały telefon od wewnątrz. Jeśli zdarzy Ci się, że Twój iPhone zostanie zalany, skorzystaj z naszych porad przedstawionych poniżej i udaj się do serwisu w celu sprawdzenia sprzętu. Dzięki temu Twój telefon odzyska dawną sprawność.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online