Blog
iClinica>Blog>Macbook>Wystartował oficjalny program wymiany klawiatur MacBooków

Wystartował oficjalny program wymiany klawiatur MacBooków

Użytkownicy MacBooków oraz MacBooków Pro, które posiadają nowszy mechanizm klawiatury, narzekają bardzo na ich działanie w tych komputerach. Problem jest na tyle duży, że Apple uruchomiło oficjalny program wymiany klawiatur.

 

O jakie problemy z klawiaturą chodzi?

 

Przede wszystkim problemem są zacinające się klawisze. Czasami wciśnięty klawisz nie chce „odskoczyć” z powrotem/ Bywają sytuacje, w których wciśnięty przycisk dubluje się i po wciśnięciu litery „k” na ekranie pojawi się „kk”. Ale bywają także sytuacje, w których klawisz po prostu nie reaguje na jego wciśnięcie. Jeżeli opisy te pasują do objawów, które dotykają klawiaturę Twojego MacBooka być może program wymiany klawiatur obejmie Twojego MacBooka.

 

Jakich MacBooków dotyczy program?

 

Program wymiany klawiatur dotyczy następujących modeli:

  • MacBook, Retina 12” z 2015, 2016 i 2017 roku
  • MacBook Pro, 13’’ z 2016 i 2017 roku (z TouchBarem oraz bez)
  • MacBook Pro, 15” z 2016 i 2017 roku

Jeżeli jesteście posiadaczami jednego z modeli wymienionych wyżej i odnotowaliście jakiekolwiek problemy z klawiaturą to należy udać się do najbliższego, autoryzowanego serwisu Apple.

Klawiatura zostanie sprawdzona i gdy serwis rzeczywiście potwierdzi usterkę – wymieni wadliwe klawisze lub całą klawiaturę.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Przed oddaniem MacBooka do serwisu najbezpieczniej będzie wykonać kopię zapasową danych na dysku.
Ważna informacja dla tych, którzy zdążyli już oddać MacBooka do serwisu w celu naprawy klawiatury – skonsultujcie się z wsparciem technicznym Apple w celu otrzymania zwrotu poniesionych kosztów.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie programu.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online