Wystartował oficjalny program wymiany klawiatur MacBooków

Macbook iClinica

Użytkownicy MacBooków oraz MacBooków Pro, które posiadają nowszy mechanizm klawiatury, narzekają bardzo na ich działanie w tych komputerach. Problem jest na tyle duży, że Apple uruchomiło oficjalny program wymiany klawiatur.

 

O jakie problemy z klawiaturą chodzi?

 

Przede wszystkim problemem są zacinające się klawisze. Czasami wciśnięty klawisz nie chce „odskoczyć” z powrotem/ Bywają sytuacje, w których wciśnięty przycisk dubluje się i po wciśnięciu litery „k” na ekranie pojawi się „kk”. Ale bywają także sytuacje, w których klawisz po prostu nie reaguje na jego wciśnięcie. Jeżeli opisy te pasują do objawów, które dotykają klawiaturę Twojego MacBooka być może program wymiany klawiatur obejmie Twojego MacBooka.

 

Jakich MacBooków dotyczy program?

 

Program wymiany klawiatur dotyczy następujących modeli:

  • MacBook, Retina 12” z 2015, 2016 i 2017 roku
  • MacBook Pro, 13’’ z 2016 i 2017 roku (z TouchBarem oraz bez)
  • MacBook Pro, 15” z 2016 i 2017 roku

Jeżeli jesteście posiadaczami jednego z modeli wymienionych wyżej i odnotowaliście jakiekolwiek problemy z klawiaturą to należy udać się do najbliższego, autoryzowanego serwisu Apple.

Klawiatura zostanie sprawdzona i gdy serwis rzeczywiście potwierdzi usterkę – wymieni wadliwe klawisze lub całą klawiaturę.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Przed oddaniem MacBooka do serwisu najbezpieczniej będzie wykonać kopię zapasową danych na dysku.
Ważna informacja dla tych, którzy zdążyli już oddać MacBooka do serwisu w celu naprawy klawiatury – skonsultujcie się z wsparciem technicznym Apple w celu otrzymania zwrotu poniesionych kosztów.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie programu.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online