Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Wystartował oficjalny program wymiany klawiatur MacBooków

Wystartował oficjalny program wymiany klawiatur MacBooków

Użytkownicy MacBooków oraz MacBooków Pro, które posiadają nowszy mechanizm klawiatury, narzekają bardzo na ich działanie w tych komputerach. Problem jest na tyle duży, że Apple uruchomiło oficjalny program wymiany klawiatur.

 

O jakie problemy z klawiaturą chodzi?

 

Przede wszystkim problemem są zacinające się klawisze. Czasami wciśnięty klawisz nie chce „odskoczyć” z powrotem/ Bywają sytuacje, w których wciśnięty przycisk dubluje się i po wciśnięciu litery „k” na ekranie pojawi się „kk”. Ale bywają także sytuacje, w których klawisz po prostu nie reaguje na jego wciśnięcie. Jeżeli opisy te pasują do objawów, które dotykają klawiaturę Twojego MacBooka być może program wymiany klawiatur obejmie Twojego MacBooka.

 

Jakich MacBooków dotyczy program?

 

Program wymiany klawiatur dotyczy następujących modeli:

  • MacBook, Retina 12” z 2015, 2016 i 2017 roku
  • MacBook Pro, 13’’ z 2016 i 2017 roku (z TouchBarem oraz bez)
  • MacBook Pro, 15” z 2016 i 2017 roku

Jeżeli jesteście posiadaczami jednego z modeli wymienionych wyżej i odnotowaliście jakiekolwiek problemy z klawiaturą to należy udać się do najbliższego, autoryzowanego serwisu Apple.

Klawiatura zostanie sprawdzona i gdy serwis rzeczywiście potwierdzi usterkę – wymieni wadliwe klawisze lub całą klawiaturę.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Przed oddaniem MacBooka do serwisu najbezpieczniej będzie wykonać kopię zapasową danych na dysku.
Ważna informacja dla tych, którzy zdążyli już oddać MacBooka do serwisu w celu naprawy klawiatury – skonsultujcie się z wsparciem technicznym Apple w celu otrzymania zwrotu poniesionych kosztów.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie programu.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online