Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Wyniki finansowe Apple za pierwszy kwartał 2019 roku

Wyniki finansowe Apple za pierwszy kwartał 2019 roku

Zostały ogłoszone wyniki finansowe firmy Apple za pierwszy kwartał 2019 roku. Okazuje się, że sprzedaż iPhone’ów oraz Maców spadła, odnotowano za to wzrost w segmencie iPadów, usług oraz urządzeń ubieralnych.

 

Apple w 2019

 

Przychody giganta z Cupertino w pierwszym kwartale tego roku wniosły ok. 58 miliardów dolarów, o jest spadkiem o 4,6 procenta w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Jeśli chodzi o zarobek „na czysto” firmy to jest to suma ok. 11,5 miliarda dolarów, co jest spadkiem o 16% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 roku.

Gdy spadek rozbierzemy na czynniki pierwsze to zauważymy, że spadek dotknął przede wszystkim sprzedaży iPhone’ów – mniej o 17%. Na drugim miejscu są komputery Mac, które zanotowały pogorszenie sprzedaży na poziomie 5%.

Sytuację próbowały uratować iPady, których sprzedaż wzrosła o aż 22%. Jeszcze lepiej było z urządzeniami ubieralnymi oraz akcesoriami, które zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 30%. Usługi także są na plusie względem roku poprzedniego – tutaj wzrost osiągnął pułap 16%.

Jeśli chodzi o usługi to przychody z nich były największe w historii firmy Apple i wyniosły aż 11,5 miliarda dolarów.

 

uslugi apple

 

W Sieci jest grafika, która pokazuje, jak wyglądały przychody z podziałem na sprzęty i usługi:

 

apple sprzedaz 2019

 

Od roku poprzedniego gigant z Cupertino nie podaje już konkretnych liczb, jeśli chodzi o sprzedaż urządzeń – nie poznamy więc szczegółowej liczby podającej ilość sprzedanych sztuk urządzeń.

Podano nam także lakoniczną informację o tym, że baza użytkowników iPhone’ów, iPadów oraz Maców była najwyższa w historii – jednak nie poznaliśmy dokładnej liczby.

Z innej grafiki możemy dowiedzie się, jak rozkładała się sprzedaż urządzeń Apple za względu na region świata.

 

apple 2019

 

Zobaczymy, jak będą wyglądały kolejne miesiące w wykonaniu Apple. Początek nie jest pewnie wymarzony, ale firma na pewno daleka jest od martwienia się tymi liczbami.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online