Blog
iClinica>Blog>Apple>Wyniki finansowe Apple za pierwszy kwartał 2019 roku

Wyniki finansowe Apple za pierwszy kwartał 2019 roku

Zostały ogłoszone wyniki finansowe firmy Apple za pierwszy kwartał 2019 roku. Okazuje się, że sprzedaż iPhone’ów oraz Maców spadła, odnotowano za to wzrost w segmencie iPadów, usług oraz urządzeń ubieralnych.

 

Apple w 2019

 

Przychody giganta z Cupertino w pierwszym kwartale tego roku wniosły ok. 58 miliardów dolarów, o jest spadkiem o 4,6 procenta w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Jeśli chodzi o zarobek „na czysto” firmy to jest to suma ok. 11,5 miliarda dolarów, co jest spadkiem o 16% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 roku.

Gdy spadek rozbierzemy na czynniki pierwsze to zauważymy, że spadek dotknął przede wszystkim sprzedaży iPhone’ów – mniej o 17%. Na drugim miejscu są komputery Mac, które zanotowały pogorszenie sprzedaży na poziomie 5%.

Sytuację próbowały uratować iPady, których sprzedaż wzrosła o aż 22%. Jeszcze lepiej było z urządzeniami ubieralnymi oraz akcesoriami, które zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 30%. Usługi także są na plusie względem roku poprzedniego – tutaj wzrost osiągnął pułap 16%.

Jeśli chodzi o usługi to przychody z nich były największe w historii firmy Apple i wyniosły aż 11,5 miliarda dolarów.

 

uslugi apple

 

W Sieci jest grafika, która pokazuje, jak wyglądały przychody z podziałem na sprzęty i usługi:

 

apple sprzedaz 2019

 

Od roku poprzedniego gigant z Cupertino nie podaje już konkretnych liczb, jeśli chodzi o sprzedaż urządzeń – nie poznamy więc szczegółowej liczby podającej ilość sprzedanych sztuk urządzeń.

Podano nam także lakoniczną informację o tym, że baza użytkowników iPhone’ów, iPadów oraz Maców była najwyższa w historii – jednak nie poznaliśmy dokładnej liczby.

Z innej grafiki możemy dowiedzie się, jak rozkładała się sprzedaż urządzeń Apple za względu na region świata.

 

apple 2019

 

Zobaczymy, jak będą wyglądały kolejne miesiące w wykonaniu Apple. Początek nie jest pewnie wymarzony, ale firma na pewno daleka jest od martwienia się tymi liczbami.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online