Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Wyniki finansowe Apple – jest naprawdę nieźle

Wyniki finansowe Apple – jest naprawdę nieźle

Gigant z Cupertino, czyli firma Apple, ogłosiła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Przychody wyniosły 62,9 miliarda dolarów, z czego wynika, że wzrost obrotu w porównaniu z analogicznym okresie w roku poprzednim, wyniósł aż 20%!

 

Bardzo dobre wyniki

 

Z tych liczb wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy Apple zarobiło 14,1 miliarda dolarów „na czysto”. Jest to najlepszy trzeci kwartał w dokonaniu Apple w historii. Dotyczy to wielu kategorii aktualnego wyniku firmy.

 

Dokładne wyniki finansowe firmy Apple za trzeci kwartał roku 2018

 

Sprzedaż:

 • iPhone – 46,9 milionów sztuk (tyle samo, ile przed rokiem),
 • iPad – 9,7 milionów sztuk (-6% w porównaniu z rokiem poprzednim)
 • Mac – 5,3 milionów sztuk (-2% w porównaniu z rokiem poprzednim)

Wzrosty i spadki przychodów w porównaniu z okresem w roku poprzednim:

 • iPhone: +29% (przy średniej cenie iPhone’a wynoszącej 793 dolary)
 • iPad: -15%
 • Mac: +3% (najwyższy kwartalny przychód w historii Apple dotyczący Maca)
 • Usługi: +17%
 • Pozostałe: (Apple Watch, Apple TV, AirPods, iPod Touch, Beats, akcesoria): +31%

 

apple sprzedaz 2019

Przychody w wyszczególnionych regionach:

 • Ameryki: +19%
 • Europa: +18%
 • Chiny: +16%
 • Japonia: 34%
 • Azja-Pacyfik: 22%

Co ciekawe, Apple ogłosiło, iż od kolejnego kwartału zaprzestanie raportowania ilości sprzedanych egzemplarzy iPhone’a, iPadów oraz Maców. Czyżby bali się, że będą mieli coś do ukrycia.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online