Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Wyniki finansowe Apple – jest naprawdę nieźle

Wyniki finansowe Apple – jest naprawdę nieźle

Gigant z Cupertino, czyli firma Apple, ogłosiła swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Przychody wyniosły 62,9 miliarda dolarów, z czego wynika, że wzrost obrotu w porównaniu z analogicznym okresie w roku poprzednim, wyniósł aż 20%!

 

Bardzo dobre wyniki

 

Z tych liczb wynika, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy Apple zarobiło 14,1 miliarda dolarów „na czysto”. Jest to najlepszy trzeci kwartał w dokonaniu Apple w historii. Dotyczy to wielu kategorii aktualnego wyniku firmy.

 

Dokładne wyniki finansowe firmy Apple za trzeci kwartał roku 2018

 

Sprzedaż:

 • iPhone – 46,9 milionów sztuk (tyle samo, ile przed rokiem),
 • iPad – 9,7 milionów sztuk (-6% w porównaniu z rokiem poprzednim)
 • Mac – 5,3 milionów sztuk (-2% w porównaniu z rokiem poprzednim)

Wzrosty i spadki przychodów w porównaniu z okresem w roku poprzednim:

 • iPhone: +29% (przy średniej cenie iPhone’a wynoszącej 793 dolary)
 • iPad: -15%
 • Mac: +3% (najwyższy kwartalny przychód w historii Apple dotyczący Maca)
 • Usługi: +17%
 • Pozostałe: (Apple Watch, Apple TV, AirPods, iPod Touch, Beats, akcesoria): +31%

 

apple sprzedaz 2019

Przychody w wyszczególnionych regionach:

 • Ameryki: +19%
 • Europa: +18%
 • Chiny: +16%
 • Japonia: 34%
 • Azja-Pacyfik: 22%

Co ciekawe, Apple ogłosiło, iż od kolejnego kwartału zaprzestanie raportowania ilości sprzedanych egzemplarzy iPhone’a, iPadów oraz Maców. Czyżby bali się, że będą mieli coś do ukrycia.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online