Blog
iClinica>Blog>Apple>Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?

Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?

Wymiana urządzenia Apple

Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie.

Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki mogą liczyć na dostęp do nowych aktualizacji. W przypadku Apple wsparcie utrzymywane jest przez okres 5-6 lat. Pośrednie podejście wyrażają użytkownicy, którzy znaleźli kompromis w postaci zakupu nowego sprzętu co 2-3 lata.

Pomimo wyraźnych różnych przedstawiciele każdej ze wspomnianych grup mają jednak podobne oczekiwania wobec wymiany urządzenia. Kupić nowy sprzęt jak najtaniej, sprzedać stary jak najdrożej, a całą transakcję przeprowadzić sprawnie i bezpiecznie. Wymiana urządzenia Apple w ramach usługi trade in stanowi odpowiedź na te potrzeby.

Apple Trade In – na czym to polega?

Program jest skierowany do osób, które przymierzają się do wymiany swojego sprzętu Apple i rozważają zakup kolejnego „jabłka”. W takiej sytuacji można oddać swoje aktualne urządzenie, które zostanie poddane wycenie. Proponowaną kwotę można otrzymać w formie karty podarunkowej albo zaliczyć na poczet nabycia nowego sprzętu. W ten sposób jesteś w stanie zrobić zakupy z uwzględnieniem atrakcyjnego rabatu.

Wymiana urządzenia Apple w trybie trade in jest przedstawiana jako forma transakcji, w której każda strona wygrywa. Producent pozyskuje klientów. Ty dostajesz korzystniejsze warunki zakupu nowego sprzętu. Jednocześnie program sprzyja realizacji ekologicznych standardów. Oddany sprzęt trafi do nowego właściciela albo zostanie poddany recyklingowi.

Jeżeli producent postanawia znaleźć klienta zainteresowanego zakupem smartfona, być może nie obejdzie się bez uprzedniego wykonania szeregu czynności serwisowych. Nieodzowna bywa naprawa głośnika rozmów iPhone, naprawa złącza ładowania iPhone bądź jeszcze inne zabiegi. Dopiero wtedy sprzęt wraca na rynek.

Wymiana urządzenia Apple – starego na nowy

Warto zwrócić uwagę na szereg profitów wynikających z programu trade in. Jeśli skorzystasz z tej opcji, wymiana urządzenia Apple staje się znacznie prostsza. Nie musisz na własną rękę szukać osoby zainteresowanej zakupem Twojego starego sprzętu. W ten sposób zaoszczędzisz czas, który należałoby poświęcić, żeby zamieścić ogłoszenia, a później na bieżąco komunikować się z chętnymi. Dzięki opcji trade in sprzedaż i zakup odbywa się w tym samym miejscu. W efekcie cały proces ulega wyraźnemu skróceniu.

Na uwagę zasługują również trudne do zmierzenia korzyści związane ze względami bezpieczeństwa. Jeżeli dobijasz targu z obcą osobą przez serwis ogłoszeniowy, istnieje doza ryzyka, że padniesz ofiarą oszustwa podczas przeprowadzania transakcji. Poza tym wymiana urządzenia Apple musi być też poprzedzona przeprowadzeniem kilku rutynowych czynności takich jak utworzenie backupu czy też wyłączenie funkcji Find My iPhone. Być może zdarzy Ci się przeoczyć coś na tym etapie. Jeśli korzystasz z programu trade in, nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. W końcu masz pewność, że po drugiej stronie jest rzetelna firma, która od wielu lat prowadzi działalność na szeroką skalę.

Wymiana urządzenia Apple

Czy Apple Trade In jest dostępny w Polsce?

Program Apple Trade In nie jest dostępny w swojej modelowej postaci na terenie Polski. Nie oznacza to jednak, że nie masz możliwości skorzystania z takiej formy wymiany. Atrakcyjną alternatywę wzorowaną na pierwowzorze zapewniają autoryzowane sklepy Apple, czyli firmy działające w porozumieniu z producentem. Specjalizują się one w sprzedaży produktów sygnowanych nadgryzionym jabłkiem.

Warunki oferowane przez resellerów są zbliżone do tych obowiązujących w oficjalnym programie trade in. Różnica może sprowadzać się głównie do zakresu dostępnych możliwości. Otóż Apple przyjmuje urządzenia należące do wielu kategorii. Można oddać iPhone’a, iPada, MacBooka, iMaca, Apple Watcha, a nawet smartfony z Androidem. W propozycji polskich resellerów brakuje przede wszystkim tego ostatniego elementu. Najbardziej eksponowaną kategorią zdecydowanie jest iPhone. Ponadto oferta bywa ograniczona czasowo. Zazwyczaj akcja rusza w pobliżu końca roku i trwa przez kilka miesięcy.

Ile zapłacę za iPhone’a 14 przy wymianie starego urządzenia?

Cena nowego smartfona jest uzależniona od wyceny urządzenia, które proponujesz w ramach wymiany. Widełki w tym przypadku są dość szerokie. Jeżeli przekazujesz sprzęt wydany 5-6 lat temu, wysokość zniżki wyniesie od kilkuset do około 1400 złotych. W przypadku gdy decydujesz się na oddanie modelu z poprzedniej generacji, możesz otrzymać nawet ponad 3 tysiące złotych rabatu. Szacunkowe kwoty znajdziesz na stronach internetowych autoryzowanych sklepów. Warto zapoznać się z wytycznymi, aby zyskać szerszy ogląd sytuacji.

Jak wykonywana jest wycena iPhone?

Do wyceny możesz przystąpić przez internet. Wystarczy otworzyć ofertę trade in na witrynie jednego z polskich resellerów. W formularzu zgłoszeniowym możesz podać model urządzenia przeznaczonego do wymiany. W dalszej części pojawi się kilka pytań dotyczących stanu technicznego sprzętu. Musisz odpowiedzieć czy urządzenie włącza się i działa bez podłączania do zasilania. Zostaniesz też zapytany o kondycję wyświetlacza, obudowy i przycisków. Poruszone kwestie występują w formie pytań zamkniętych, więc wystarczy zaznaczyć tylko „tak” albo „nie”. Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi wyświetli się wstępna wycena. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jeszcze potwierdzona kwota, którą zainkasujesz w ramach wymiany.

Do sfinalizowania transakcji niezbędne będzie dostarczenie swojego urządzenia do jednego z salonów biorących udział w programie. Na miejscu specjalista dokona przeglądu Twojego sprzętu. Do kluczowych kryteriów oceny należy model, ilość pamięci wewnętrznej oraz stan techniczny. Po zakończeniu weryfikacji otrzymasz ostateczną propozycję.

Organizatorzy muszą uwzględnić rentowność inwestycji. Kluczowe bywają zatem koszty serwisowania urządzenia zanim trafi ono do nowego klienta. Czasem konieczna okazuje się wymiana wyświetlacza iPhone, naprawa głośnika iPhone albo jeszcze inne operacje.

Co trzeba zrobić, aby móc oddać i wymienić stary sprzęt Apple na nowy?

Wymagania nie są nazbyt wygórowane. Wystarczy przynieść aktualny sprzęt, przekazać go do wyceny, a następnie zawrzeć umowę. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wersje urządzeń biorą udział w promocji. W związku z tym warto zapoznać się z zasadami zanim odwiedzisz salon. Zwróć uwagę zarówno na modele przyjmowane w ramach wymiany, jak i te oferowane klientom w zamian.

Wymiana urządzenia Apple


Podobne artykuły
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path
Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców
W swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, redaktor Bloomberga informuje, że Face ID ma z czasem wyprzeć Touch ID i wylądować we wszystkich głównych urządzeniach Apple. Oznacza to, że system rozpoznania twarzy będzie niebawem trafiał do wszystkich iPhone’ów, iPadów oraz Maców.   Face ID w iPhone’ach, iPadach i Macach   Gurman słynie ze swojego dostępu do … Czytaj dalej Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online