Blog
iClinica>Blog>iPhone>Jak wyłączyć blokadę iCloud?

Jak wyłączyć blokadę iCloud?

iCloud to autorskie oprogramowanie producenta Apple, które bezpiecznie przechowuje zdjęcia, nagrania wideo, dokumenty, utwory muzyczne, aplikacje i inne dane synchronizując je na wszystkich urządzeniach tej marki. Dzięki temu możesz w bardzo prosty sposób udostępniać swoje zdjęcia, kalendarze, położenie i wiele więcej. Są jednak osoby, które nie chcą korzystać w tej funkcji.

W Sieci można napotkać się na bardzo częste pytania dotyczące kwestii wyłączenia blokady iCloud na smartfonach firmy Apple. Oczywiście istnieją skuteczne metody, by tego dokonać. Należy pamiętać, że blokada ta jest bardzo zabezpiecza nasz telefon. Chroni ona urządzenie przed kradzieżą i powoduje, że jedynie prawowity posiadacz telefonu ma możliwość, by go odblokować i aktywować. Dzięki takiej funkcji, jak Find My Apple użytkownik, któremu skradziono iPhone ma sposobność, by zdalnie usunąć wszelkie dane, które się na nim znajdują oraz dokonać skutecznej lokalizacji urządzenia.

Rzecz jasna, gdy posiadamy więcej niż jedno urządzenia od firmy Apple, nie musimy wyłączać blokady na wszystkich sprzętach, tylko wybrać ten jeden, z którego ma zostać usunięta.

Są dwie najwygodniejsze metody, by to zrobić:

 

Z poziomu naszego iPhone’a

 1. Z menu wybieramy folder Narzędzia, a potem przechodzimy w Ustawienia
 2. W ustawieniach szukamy, a następnie wybieramy pozycję iCloud
 3. Na dole znajduje się opcja Wyloguj się, klikamy w nią i następnie potwierdzamy
 4. Na końcu dostajemy zapytanie, o to, czy chcemy zachować swoje dane na telefonie, czy pozbyć się ich z urządzenia. Wybieramy zgodnie z naszą wolą.

 

Z poziomu przeglądarki internetowej

 1. Udajemy się na stronę http://icloud.com
 2. Logujemy się do konta połączonego z urządzeniem, w którym chcemy wyłączyć blokadę iCloud.
 3. Następnie dojdzie do weryfikacji urządzenia, musimy przepisać otrzymany kod i kontynuować.
 4. Klikamy w pozycję Znajdź
 5. Wyświetli nam się mapa, wybieramy widniejącą na niej opcję Wszystkie urządzenia
 6. Pojawi nam się lista, z której należy wybrać sprzęt, któremu chcemy usunąć blokadę.
 7. Jeżeli dane urządzenie jest nieaktywne (wyświetla się na szaro) – wybieramy opcję Usuń z konta

Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Komentarze do wpisu


   1. coment

    A ja mam przypadek taki, że pracownik na firmowym iPadzie założył konto, ale już u mnie nie pracuje i twierdzi, że nie pamięta hasła.

    1. iclinica-logo-blue

     Dzień dobry,

     jeśli ma Pan dokument potwierdzający własność urządzenia, to może Pan zgłosić taką sprawę w autoryzowanym serwisie Apple i wtedy przejść procedurę. Jest to do zrobienia!

     Hasło zawsze można przypomnieć (pracownik jest w posiadaniu maila), a jeśli nie to także można także pociągnąć byłego pracownika do odpowiedzialności.

     1. coment

      dzien dobry mam pytanie zalozylam siebie jakiś czas temu blokade aktywacji. a wczoraj rabic reset tel. pokazalo mi sie ze musze podac nick aktywacycny icloud nie pamietam go 🙁
      czy ktos mi pomoze:(

     2. iclinica-logo-blue

      Dzień dobry,

      istnieje kilka “trików” w jaki można sprawdzić tzw. Apple ID.

      Przede wszystkim zazwyczaj Apple ID to adres e-mail, stąd też spróbuj się zalogować do iCloud za pomocą wszystkich znanych adresów e-mail.

      Kolejna opcja:
      – Na stronie konta Apple ID
      – Otwórz stronę konta Apple ID i kliknij opcję Nie pamiętasz Apple ID lub hasła.
      – Gdy zostanie wyświetlone polecenie wprowadzenia identyfikatora Apple ID, kliknij opcję Nie pamiętasz swojego Apple ID, możesz go wyszukać.
      – Wprowadź swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Jeśli wprowadzisz niepoprawny adres e-mail, możesz spróbować ponownie.

      Kolejny sposób, to sprawdzanie wcześniejszych zakupów w aplikacji iTunes, a więc jeśli zostało cokolwiek zakupione, to można sprawdzić AppleID w programie iTunes na komputerze.

      – Otwórz aplikację iTunes.
      – Kliknij jeden z zakupów. Swoje zakupy znajdziesz w bibliotece.
      – Wybierz kolejno opcje Edycja > Informacje.
      – Kliknij kartę Plik.
      – Przejdź do informacji: zakupione przez. Wyświetlony zostanie identyfikator Apple ID, którego użyto do zakupu tej rzeczy.

      Źródło: https://support.apple.com/pl-pl/HT201354

 1. coment

  Brat mi zakładał na moim tablecie nowego iclouda i maila. I zapomniał wszystkie hasła i zabezpieczeńia. Ja podjęłam za wiele prób i zablokowałam iclouda.
  Co mam teraz zrobić ?
  Proszę o pomoc!!!!!!!🙏🏻😊🙏🏻

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online