Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath WWDC 2019 odbędzie się w dniach 3-7 czerwca. Jest na co czekać?

WWDC 2019 odbędzie się w dniach 3-7 czerwca. Jest na co czekać?

Apple postanowiło uruchomić stronę internetową dotyczącą tegorocznej konferencji WWDC 2019, która będzie odbywać się w dniach 3-7 czerwca w McEnery Convention Center w mieście San Jose. Czego możemy się po niej spodziewać?

 

WWDC 2019

 

Do 20 marca zarejestrowani deweloperzy mogą zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w wydarzeniu. Ci, którym się uda muszą zakupić następnie bilet, który kosztuje 1599 dolarów i daje możliwość uczestnictwa w ponad stu eksperckich sesjach. O tym, kto dostanie taką szansę, jak co roku, zdecyduje losowanie.

 

Co możemy zobaczyć podczas eventu?

 

Z całą pewnością Apple pokaże nam najnowsze wersje swoich systemów operacyjnych. Mowa tu rzecz jasna o iOS 13, macOS 10.15, tvOS 13 oraz watchOS 6.

Nowe oprogramowanie zawsze prezentowane jest pierwszego dnia konferencji podczas sesji, która otwiera całe WWDC. Możemy więc śmiało założyć, że premiera systemów powinna odbyć się 3 czerwca tego roku.

 

Uniwersalne aplikacje

 

Apple podobno pracuje od jakiegoś czasu nad kwestią uniwersalizacji swoich aplikacji. Chodzą słuchy, iż podczas WWDC 2019 gigant z Cupertino odda w ręce deweloperów narzędzia, które wspomogą proces konwertować aplikacje iPada na programu dające się uruchomić na Macu.

Z czasem (najprawdopodobniej w kolejnym roku) to narzędzie miałoby być wyposażone w możliwość przerabiania również aplikacji na iPhone’a.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Apple planuje, aby najpóźniej w 2021 roku w ręce deweloperów trafiła możliwość stworzenia jednej aplikacji, która działać będzie zarówno na iPhonie, iPadzie, jak i Macu.

 

Zobaczymy nowe urządzenia?

 

Redaktorzy popularnego serwisu Bloomberg donosili ostatnio, że Apple prawdopodobnie podczas konferencji pokusi się o prezentację najnowszego Maca Pro.

Zanim jednak zaczniemy snuć domysły, musimy poczekać na wiosnę i zobaczyć ile wówczas Apple zaprezentuje nowych urządzeń. Wynika to z tego, iż w kuluarach mówi się, że wiosną powinniśmy spodziewać się podkładki ładującej AirPower, słuchawek AirPods 2, iPada Mini 5, budżetowego iPada oraz iPoda touch.

Jeżeli przedstawiciele amerykańskiej firmy nie pokuszą się o prezentacje tych sprzętów podczas konferencji, która odbędzie się 25 marca, wówczas należy spodziewać się, iż ich premiera odbędzie się właśnie podczas tegorocznego WWDC.

 


Podobne artykuły
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path
Nowości Apple 2024
Nowości Apple na 2024 roku
Nowy rok, nowe możliwości i nowe premiery na horyzoncie. W ciągu nadchodzących miesięcy na pewno ukaże się szereg urządzeń, które są stałymi elementami kalendarza wydawniczego. Oprócz nich ukaże się jeszcze kilka innych produktów. O ile Apple na razie nie odkrywa kart, o tyle nieoficjalne, acz wiarygodne źródła rzucają więcej światła na tegoroczne plany amerykańskiej firmy. … Czytaj dalej Nowości Apple na 2024 roku
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online