WWDC 2018 – Keynote 4 czerwca o godzinie 19:00

iPhone iClinica
wwdc 2018

To, że tegoroczna konferencja WWDC odbędzie się w dniach 4-8 czerwca wiemy od dawna, ale Apple powysyłało właśnie zaproszenia dla dziennikarzy i ludzi z branży. Wynika z niego, że otwierający WWDC keynote odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10:00 (19 czasu polskiego) w McEnery Convention Center znajdującym się w San Jose. Czego możemy spodziewać po tej konferencji?

 

Co pokaże nam Apple?

 

Keynote jest najistotniejszy z punktu widzenia fana sprzętów od Apple. To właśnie podczas tego wydarzenia przedstawiciele firmy prezentują to, nad czym pracowali w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Na pewno ujrzymy prezentacje systemów: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 i tvOS 5.
Po zakończonych prezentacjach goście będą mieli okazje pobrać najnowsze wersje beta tych systemów, by mogli je przetestować. Dopiero później rozpoczną się publiczne beta-testy.

 

Co nowego pojawić się ma w iOS 12?

 

Z informacji, które docierały do nas w ostatnim czasie wynika, że w iOS 12 Apple nie zdecyduje się na wprowadzeniu wielu zmian, ale i tak uzbierała się ich pokaźna ilość. Co ma wprowadzić i zmienić nowy system?

  • więcej opcji kontroli rodzicielskiej (m.in. monitorowanie czasu spędzonego przez dziecko ze smartfonem);
  • nowe opcje związane z rozszerzoną rzeczywistością (multiplayer w grach);
  • rozbudowana aplikacja Zdjęcia (lepsze algorytmy do rozpoznawania i segregacji zdjęć);
  • usprawniony FaceTime Video;
  • poprawione i nowe Animoji + Animoji dla iPadów;
  • usprawnione Face ID;
  • poprawiona aplikacja Giełda;
  • uniwersalne aplikacje na iOS i macOS

 

iphone x

Nowe iPady oraz iPhone SE 2 ogłoszone na WWDC?

 

Plotek na temat tych urządzeń pojawiła się już niezmierzona ilość. Dotyczy to zwłaszcza iPhone’a SE 2, na którego czeka ogromna rzesza sympatyków urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Panuje istny zawrót głowy przez wielość informacji, które dotyczą następcy sławetnego SE. Jest tego mnóstwo. Wspominaliśmy o tym wielokrotnie. Takie były pierwsze wzmianki, następnie pojawiły się informacje o tym, że przypominać ma swojego poprzednika, potem jednak takie, że prawdopodobnie upodobni się do iPhone X, a i pojawiły się doniesienia o nazwie. Niestety, pomimo tylu informacji, nadal nie ma żadnego potwierdzenia od Apple, czy model ten pojawi się rzeczywiście podczas WWDC 2018.

 

ipad pro 2018

 

Paradoksalnie, mimo, że informacji o nowych iPadach pojawiło się mniej to ogłoszenie ich premiery wydaje się być o wiele bardziej prawdopodobne. Tegoroczne iPady Pro miałyby przede wszystkim być wyposażone w FaceI D oraz pomniejszone ramki.

Tegoroczna konferencja zapowiada się doprawdy ciekawie. Trzymamy kciuki, aby oprócz systemów, Apple zdecydowało się także na prezentacje nowych urządzeń – czy będą to iPhone SE 2 oraz nowe iPady Pro? Pożyjemy, zobaczymy. Warto nadmienić, że wydarzenie to będzie transmitowane na żywo

 

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konsultant online