WWDC 2018 – Keynote 4 czerwca o godzinie 19:00

iPhone iClinica

To, że tegoroczna konferencja WWDC odbędzie się w dniach 4-8 czerwca wiemy od dawna, ale Apple powysyłało właśnie zaproszenia dla dziennikarzy i ludzi z branży. Wynika z niego, że otwierający WWDC keynote odbędzie się 4 czerwca o godzinie 10:00 (19 czasu polskiego) w McEnery Convention Center znajdującym się w San Jose. Czego możemy spodziewać po tej konferencji?

 

Co pokaże nam Apple?

 

Keynote jest najistotniejszy z punktu widzenia fana sprzętów od Apple. To właśnie podczas tego wydarzenia przedstawiciele firmy prezentują to, nad czym pracowali w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Na pewno ujrzymy prezentacje systemów: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 i tvOS 5.
Po zakończonych prezentacjach goście będą mieli okazje pobrać najnowsze wersje beta tych systemów, by mogli je przetestować. Dopiero później rozpoczną się publiczne beta-testy.

 

Co nowego pojawić się ma w iOS 12?

 

Z informacji, które docierały do nas w ostatnim czasie wynika, że w iOS 12 Apple nie zdecyduje się na wprowadzeniu wielu zmian, ale i tak uzbierała się ich pokaźna ilość. Co ma wprowadzić i zmienić nowy system?

  • więcej opcji kontroli rodzicielskiej (m.in. monitorowanie czasu spędzonego przez dziecko ze smartfonem);
  • nowe opcje związane z rozszerzoną rzeczywistością (multiplayer w grach);
  • rozbudowana aplikacja Zdjęcia (lepsze algorytmy do rozpoznawania i segregacji zdjęć);
  • usprawniony FaceTime Video;
  • poprawione i nowe Animoji + Animoji dla iPadów;
  • usprawnione Face ID;
  • poprawiona aplikacja Giełda;
  • uniwersalne aplikacje na iOS i macOS

 

iphone x

Nowe iPady oraz iPhone SE 2 ogłoszone na WWDC?

 

Plotek na temat tych urządzeń pojawiła się już niezmierzona ilość. Dotyczy to zwłaszcza iPhone’a SE 2, na którego czeka ogromna rzesza sympatyków urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Panuje istny zawrót głowy przez wielość informacji, które dotyczą następcy sławetnego SE. Jest tego mnóstwo. Wspominaliśmy o tym wielokrotnie. Takie były pierwsze wzmianki, następnie pojawiły się informacje o tym, że przypominać ma swojego poprzednika, potem jednak takie, że prawdopodobnie upodobni się do iPhone X, a i pojawiły się doniesienia o nazwie. Niestety, pomimo tylu informacji, nadal nie ma żadnego potwierdzenia od Apple, czy model ten pojawi się rzeczywiście podczas WWDC 2018.

 

ipad pro 2018

 

Paradoksalnie, mimo, że informacji o nowych iPadach pojawiło się mniej to ogłoszenie ich premiery wydaje się być o wiele bardziej prawdopodobne. Tegoroczne iPady Pro miałyby przede wszystkim być wyposażone w FaceI D oraz pomniejszone ramki.

Tegoroczna konferencja zapowiada się doprawdy ciekawie. Trzymamy kciuki, aby oprócz systemów, Apple zdecydowało się także na prezentacje nowych urządzeń – czy będą to iPhone SE 2 oraz nowe iPady Pro? Pożyjemy, zobaczymy. Warto nadmienić, że wydarzenie to będzie transmitowane na żywo

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online