Blog
iClinica Path Blog Path iOS Path Wraz z premierą iOS 15 pojawi się wybór – opcjonalna aktualizacja bezpieczeństwa

Wraz z premierą iOS 15 pojawi się wybór – opcjonalna aktualizacja bezpieczeństwa

Jak co roku pojawia się nowa wersja systemu, który napędza iPhone’y. Tegoroczny iOS 15 pojawić powinien się już we wrześniu i oprócz wielu nowych funkcjonalności, przyniesie on także ciekawą zmianę, jeśli chodzi o sposób aktualizowania systemu na naszym telefonie. Chodzi o to, że użytkownik będzie mógł dokonać aktualizacji do iOS 15 lub pozostać przy iOS 14, ale z łatkami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego smartfona.

 

iOS 15 daje wybór

 

Warto nadmienić, że dotychczas było tak, że jeśli użytkownik nie zdecydował się na aktualizację do nowszej wersji systemu to musiał się pogodzić również z faktem, że jego urządzenie nie będzie miało najnowszych poprawek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. To powodowało, że urządzenie było bardziej narażone na różnego rodzaju utratę danych, czy atak szkodliwego oprogramowania.

Apple jednak postanowiło nieco zmienić swoją politykę i dać możliwość pozostania przy iOS 14 z opcją zainstalowania tylko i wyłącznie poprawek dotyczących bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Po premierze iOS 15 oraz iPadOS 15 każdy posiadacz urządzenia, które będzie obsługiwane przez ten system będzie miał dwie opcje. Może zainstalować najnowszy system w całości z całym dobrodziejstwem inwentarza lub pozostać przy iOS 14 i pobrać jedynie aktualizację dotyczące kwestii bezpieczeństwa.

Trzeba pamiętać, że nowy system można zainstalować nawet na leciwych iPhone’ach 6s.

Ta decyzja to właśnie wyjście naprzeciw użytkownikom, którzy posiadają starsze urządzenia. Wielu z nich obawia się, że nowy system operacyjny będzie spowalniał ich sprzęt. Co prawda Apple bardzo stara się, by działanie iOS było solidnie zoptymalizowane na starsze urządzenia. Od tego roku pojawi się ten wybór na który wiele osób czekało.


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online