Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Wraz z premierą iOS 15 pojawi się wybór – opcjonalna aktualizacja bezpieczeństwa

Wraz z premierą iOS 15 pojawi się wybór – opcjonalna aktualizacja bezpieczeństwa

Jak co roku pojawia się nowa wersja systemu, który napędza iPhone’y. Tegoroczny iOS 15 pojawić powinien się już we wrześniu i oprócz wielu nowych funkcjonalności, przyniesie on także ciekawą zmianę, jeśli chodzi o sposób aktualizowania systemu na naszym telefonie. Chodzi o to, że użytkownik będzie mógł dokonać aktualizacji do iOS 15 lub pozostać przy iOS 14, ale z łatkami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego smartfona.

 

iOS 15 daje wybór

 

Warto nadmienić, że dotychczas było tak, że jeśli użytkownik nie zdecydował się na aktualizację do nowszej wersji systemu to musiał się pogodzić również z faktem, że jego urządzenie nie będzie miało najnowszych poprawek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. To powodowało, że urządzenie było bardziej narażone na różnego rodzaju utratę danych, czy atak szkodliwego oprogramowania.

Apple jednak postanowiło nieco zmienić swoją politykę i dać możliwość pozostania przy iOS 14 z opcją zainstalowania tylko i wyłącznie poprawek dotyczących bezpieczeństwa systemu operacyjnego.

Po premierze iOS 15 oraz iPadOS 15 każdy posiadacz urządzenia, które będzie obsługiwane przez ten system będzie miał dwie opcje. Może zainstalować najnowszy system w całości z całym dobrodziejstwem inwentarza lub pozostać przy iOS 14 i pobrać jedynie aktualizację dotyczące kwestii bezpieczeństwa.

Trzeba pamiętać, że nowy system można zainstalować nawet na leciwych iPhone’ach 6s.

Ta decyzja to właśnie wyjście naprzeciw użytkownikom, którzy posiadają starsze urządzenia. Wielu z nich obawia się, że nowy system operacyjny będzie spowalniał ich sprzęt. Co prawda Apple bardzo stara się, by działanie iOS było solidnie zoptymalizowane na starsze urządzenia. Od tego roku pojawi się ten wybór na który wiele osób czekało.


Podobne artykuły
iOS 17
iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Premiera każdej „okrągłej” wersji systemu operacyjnego to nie jedna oficjalna prezentacja, a bardziej kilka miesięcy sukcesywnego odsłaniania kolejnych kart. Apple zaczyna opowiadać o aktualizacji już na kilka miesięcy przed oddaniem aktualizacji do powszechnego użytku. W przypadku iOS 17 oficjalny cykl życia aktualizacji zaczął się podczas czerwcowej konferencji WWDC, gdzie twórcy pokazali możliwości systemu. Niedługo później … Czytaj dalej iOS 17 już dostępny w finalnej wersji. Co się zmieniło?
Path
Czy tryb incognito jest bezpieczny
Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Najpopularniejsze przeglądarki internetowe już od wielu lat posiadają funkcję określaną jako tryb incognito. Panuje przekonanie, że korzystanie z tej opcji pozwala na zachowanie anonimowości w sieci, a także zatarcie śladów po swojej aktywności. W bieżących realiach istnieje zatem uzasadniona pokusa, aby regularnie posługiwać się tą możliwością. W końcu prężnie rozwijające się firmy technologiczne na potęgę … Czytaj dalej Czy tryb incognito jest bezpieczny i jak go wykorzystać?
Path
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online