Blog
iClinica Path Blog Path Poradniki Path Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU i Recovery?

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU i Recovery?

Raz na jakiś czas, zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu iPhone może się przyciąć. Najczęściej trwa to chwilę i telefon po chwili działa już bez problemu. Ale co zrobić w momencie, kiedy nasz smartfon „zamrozi” się na dobre i przestanie reagować na dotyk, czy przyciskanie guzików? Z odsieczą przychodzą tryby DFU oraz Recovery.

 

Jak wprowadzić iPhone’a w tryb Recovery?

 

Tryb Recovery jest używany, aby ożywić Twój telefon z nową wersją systemu iOS. Najczęściej ta opcja jest wykorzystywana w momencie kiedy zainstalowany iOS jest uszkodzony lub nie jest wykrywany przez iTunes poprzez normalne podłączenie kabla USB.

 1. Wciskamy przycisk Power przez 3-y sekundy i dokładamy do tego przycisk Home i trzymamy oba, aż na ekranie pojawi się logo Apple.
 2. Po pojawieniu się logo puszczamy przycisk Power i trzymamy wciśnięty Home tak długo, aż na ekranie pojawi się komunikat Podłącz do iTunes

 

Co to jest tryb DFU i jak wprowadzić iPhone w ten tryb?

 

DFU to opcja umożliwiająca wprowadzenie telefonu w tryb awaryjny z każdego stanu. Zamieszczona jest w telefonie na stałe i nie jest możliwe jej usunięcie, dlatego często używana jest w ostateczności, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą. Po wprowadzeniu smartfona w tryb DFU możliwe jest jego odtworzenie za pomocą programu iTunes.

 1. Uruchamiamy na naszym komputerze program iTunes i podpinamy telefon poprzez usb do komputera.
 2. W zależności od posiadanego telefonu trzeba nadusić odpowiednią kombinację przycisków:

W przypadku modeli od iPhone 4 do iPhone 6s: Jednocześnie wcisnąć przycisk Power oraz Home. Po 10-ciu sekundach puszczamy przycisk Power i trzymamy tak długo Home aż nie zauważymy, że nasz komputer wykrył telefon w trybie awaryjnym

W przypadku iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus: Wciskamy przycisk Power i po chwili klawisz przyciszania. Po 10-ciu sekundach puszczamy Power i trzymamy tak długo przycisk ściszania aż telefon nie przejdzie w tryb awaryjny.

W przypadku iPhone 8 oraz iPhone 8 plus: Przyciskamy klawisz Power oraz jednocześnie klawisze przyciszania oraz podgłaśniania. Po 10-ciu sekundach puszczamy Power, a pozostałe trzymamy tak długo, aż telefon przejdzie w tryb awaryjny.

3. Jeżeli nasze urządzenie zostało wprowadzone w tryb DFU to akceptujemy komunikat, który powinien pojawić się na ekranie komputera.

komunikat itunes

 

Jeśli Twój telefon nie reaguje na żadną z tych opcji, zachęcamy do skontaktowania się z naszym konsultantem w celu uzyskania pomocy.

 

 

 


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path

Komentarze do wpisu


  1. iclinica-logo-blue

   Kiedy występują problemy i nie działają nasze rady to bardzo proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty, postaramy się pomóc.

  1. iclinica-logo-blue

   Kiedy przycisk początek jest uszkodzony to będzie problem aby wejść w tryb recovery, będzie trzeba przycisk zastąpić sprawnym i dopiero powtórzyć procedurę. W warunkach serwisowych jest to do zrobienia raczej bez większych problemów.

 1. coment

  jest oki … pięknie i jasno wszystko opisane szkoda tylko , ze nic a nic nie ma na temat tego itunes ..krew mnie zalewa bo nie mogę żadnego ściągnąć ..ciągle cos nie pasuje . pewnie ten komp jest do dupy bo ……. szkoda gadać .mam pilnie zadanie zlecone które miało być easy a ja siedzę nockę cala i nadal jestem w czarnej dupie … było ciekawie tel to iphone 5 …please dajcie cos..pozdrowionka

 2. coment

  6 lat wstecz ustawiłem hasło ID do Apple 8 Zapomniałem hasła i wpisałem błędnie kilka razy System zablokował i nowego hasła nie mogę wpisać wyskakuje komunikat -hasło nie prawidłowe Nie mam kodu odzyskiwania hasła .Serwis i infolinia apple twierdzi że trzeba nowy telefon kupić Czy wasza firma jest w stanie usunąć ten problem hasła ID bo nie które aplikacje żądają hasła a telefonu nie chcę zmieniać

  1. iclinica-logo-blue

   Niestety jeśli użytkownik nie pamięta hasła do iCloud to nic nie będziemy w stanie zrobić. Jest to blokada Apple, której nie da się obejść. Apple powinno odblokować telefon jeśli posiada Pan dowód zakupu

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online