Blog
iClinicaPath BlogPath PoradnikiPath Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU i Recovery?

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU i Recovery?

Raz na jakiś czas, zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu iPhone może się przyciąć. Najczęściej trwa to chwilę i telefon po chwili działa już bez problemu. Ale co zrobić w momencie, kiedy nasz smartfon „zamrozi” się na dobre i przestanie reagować na dotyk, czy przyciskanie guzików? Z odsieczą przychodzą tryby DFU oraz Recovery.

 

Jak wprowadzić iPhone’a w tryb Recovery?

 

Tryb Recovery jest używany, aby ożywić Twój telefon z nową wersją systemu iOS. Najczęściej ta opcja jest wykorzystywana w momencie kiedy zainstalowany iOS jest uszkodzony lub nie jest wykrywany przez iTunes poprzez normalne podłączenie kabla USB.

 1. Wciskamy przycisk Power przez 3-y sekundy i dokładamy do tego przycisk Home i trzymamy oba, aż na ekranie pojawi się logo Apple.
 2. Po pojawieniu się logo puszczamy przycisk Power i trzymamy wciśnięty Home tak długo, aż na ekranie pojawi się komunikat Podłącz do iTunes

 

Co to jest tryb DFU i jak wprowadzić iPhone w ten tryb?

 

DFU to opcja umożliwiająca wprowadzenie telefonu w tryb awaryjny z każdego stanu. Zamieszczona jest w telefonie na stałe i nie jest możliwe jej usunięcie, dlatego często używana jest w ostateczności, gdy wszystkie inne sposoby zawiodą. Po wprowadzeniu smartfona w tryb DFU możliwe jest jego odtworzenie za pomocą programu iTunes.

 1. Uruchamiamy na naszym komputerze program iTunes i podpinamy telefon poprzez usb do komputera.
 2. W zależności od posiadanego telefonu trzeba nadusić odpowiednią kombinację przycisków:

W przypadku modeli od iPhone 4 do iPhone 6s: Jednocześnie wcisnąć przycisk Power oraz Home. Po 10-ciu sekundach puszczamy przycisk Power i trzymamy tak długo Home aż nie zauważymy, że nasz komputer wykrył telefon w trybie awaryjnym

W przypadku iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus: Wciskamy przycisk Power i po chwili klawisz przyciszania. Po 10-ciu sekundach puszczamy Power i trzymamy tak długo przycisk ściszania aż telefon nie przejdzie w tryb awaryjny.

W przypadku iPhone 8 oraz iPhone 8 plus: Przyciskamy klawisz Power oraz jednocześnie klawisze przyciszania oraz podgłaśniania. Po 10-ciu sekundach puszczamy Power, a pozostałe trzymamy tak długo, aż telefon przejdzie w tryb awaryjny.

3. Jeżeli nasze urządzenie zostało wprowadzone w tryb DFU to akceptujemy komunikat, który powinien pojawić się na ekranie komputera.

komunikat itunes

 

Jeśli Twój telefon nie reaguje na żadną z tych opcji, zachęcamy do skontaktowania się z naszym konsultantem w celu uzyskania pomocy.

 

 

 


Podobne artykuły
Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Apple bez wątpienia stara się utrzymać niezależny status swojego sprzętu. Amerykańska firma stworzyła autorskie środowisko systemowe, własne złącza, a także szereg rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Jednym z takim udogodnień jest tytułowy AirDrop. Opcja ta jest dostępna dla użytkowników iPhone’ów, iPadów, iPodów touch oraz Maców i Macbooków. Przekonaj się jaki potencjał drzemie w … Czytaj dalej Co to AirDrop? Ikoniczna funkcja bez tajemnic
Path
Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Zarówno przed sprzedaniem, jak i po kupieniu używanego iPhone’a, warto przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. Takie rozwiązanie może być także przydatne, gdy chcesz naprawić błędy występujące w smartfonie marki Apple. Jak widać, jest to bardzo przydatna opcja. Czy przywracanie ustawień fabrycznych w iPhonie jest trudne i jak to zrobić? Podpowiadamy!   Przywracanie do ustawień fabrycznych … Czytaj dalej Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?
Path
Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Dynamiczny rozwój technologii spowodował, że już od kilku dobrych lat możliwe jest udostępnianie Internetu ze smartfonów do innych urządzeń, takich jak laptopy, tablety itd. Udostępnianie Internetu z iPhone jest możliwe dzięki rozwiązaniu, jakim jest Hotspot osobisty. Jest to domyślna funkcja smartfonów marki Apple, dlatego też nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji, by móc udostępnić swój … Czytaj dalej Udostępnianie Internetu z iPhone’a – jak to zrobić?
Path

Komentarze do wpisu


  1. iclinica-logo-blue

   Kiedy występują problemy i nie działają nasze rady to bardzo proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty, postaramy się pomóc.

  1. iclinica-logo-blue

   Kiedy przycisk początek jest uszkodzony to będzie problem aby wejść w tryb recovery, będzie trzeba przycisk zastąpić sprawnym i dopiero powtórzyć procedurę. W warunkach serwisowych jest to do zrobienia raczej bez większych problemów.

 1. coment

  jest oki … pięknie i jasno wszystko opisane szkoda tylko , ze nic a nic nie ma na temat tego itunes ..krew mnie zalewa bo nie mogę żadnego ściągnąć ..ciągle cos nie pasuje . pewnie ten komp jest do dupy bo ……. szkoda gadać .mam pilnie zadanie zlecone które miało być easy a ja siedzę nockę cala i nadal jestem w czarnej dupie … było ciekawie tel to iphone 5 …please dajcie cos..pozdrowionka

 2. coment

  6 lat wstecz ustawiłem hasło ID do Apple 8 Zapomniałem hasła i wpisałem błędnie kilka razy System zablokował i nowego hasła nie mogę wpisać wyskakuje komunikat -hasło nie prawidłowe Nie mam kodu odzyskiwania hasła .Serwis i infolinia apple twierdzi że trzeba nowy telefon kupić Czy wasza firma jest w stanie usunąć ten problem hasła ID bo nie które aplikacje żądają hasła a telefonu nie chcę zmieniać

  1. iclinica-logo-blue

   Niestety jeśli użytkownik nie pamięta hasła do iCloud to nic nie będziemy w stanie zrobić. Jest to blokada Apple, której nie da się obejść. Apple powinno odblokować telefon jeśli posiada Pan dowód zakupu

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online