Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Wkrótce premiera nowych iPhone’ów. Kiedy stanieją starsze modele?

Wkrótce premiera nowych iPhone’ów. Kiedy stanieją starsze modele?

Zawsze wraz z premierą nowej generacji przedstawiciele tej starszej zaczynają tanieć. Nowe telefony od Apple pojawią się we wrześniu, kiedy więc warto będzie polować na korzystniejsze ceny starszych modeli i na jakie obniżki można liczyć?

 

Jak kształtować się mają ceny iPhone SE/6s/7/7 Plus/8/8 Plus?

 

Z raportu przygotowanego przez analityka Neila Cybarta wynika prognoza, że we wrześniu ceny starszych modeli iPhone’ów kształtować się będą następująco:

  • iPhone 8 Plus: 699 $ (ok. 3480 PLN)
  • iPhone 8: 599 $ (ok. 2980 PLN)
  • iPhone 7 Plus: 569 $ (ok. 2830 PLN)
  • iPhone 7: 449 $ (ok. 2230 PLN)
  • iPhone 6S: 349 $ (ok. 1730 PLN)
  • iPhone SE: 299 $ (ok. 1480 PLN)

Wątpliwości mogą wzbudzać modele 6S oraz SE. iPhone 6S to już telefon leciwy, a SE ma się doczekać tegorocznego następcy, nie ma więc pewności, że telefony nadal będą sprzedawane.
Zaskoczeniem jest brak iPhone’a X. Bierze to się stąd, że bardzo prawdopodobne są prognozy Ming-Chi Kuo, który uważa, że pierwszy iPhone X przestanie być sprzedawany po premierze jego dwóch następców. Podobno kłóciłoby się to z nową polityką cenową Apple. Substytutem starszego „iksa” ma być tańszy, bezramkowy model z ekranem LCD, który masz pojawić się w cenie 849 $, czyli ok. 4330 PLN.

iPhone’y X nowej generacji mają kosztować:

  • iPhone X 2: 999 $ (ok. 4980 PLN)
  • iPhone X Plus – 1199 $ (ok. 5980 PLN)

Wynika z tego, że ceny powinny nieco stopnieć podczas jesiennych premier. Warto więc wstrzymać się kilka miesięcy z zakupem iPhone’a i cieszyć się niższą ceną.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online