Blog
iClinica>Blog>iPhone>Wkrótce premiera nowych iPhone’ów. Kiedy stanieją starsze modele?

Wkrótce premiera nowych iPhone’ów. Kiedy stanieją starsze modele?

Zawsze wraz z premierą nowej generacji przedstawiciele tej starszej zaczynają tanieć. Nowe telefony od Apple pojawią się we wrześniu, kiedy więc warto będzie polować na korzystniejsze ceny starszych modeli i na jakie obniżki można liczyć?

 

Jak kształtować się mają ceny iPhone SE/6s/7/7 Plus/8/8 Plus?

 

Z raportu przygotowanego przez analityka Neila Cybarta wynika prognoza, że we wrześniu ceny starszych modeli iPhone’ów kształtować się będą następująco:

  • iPhone 8 Plus: 699 $ (ok. 3480 PLN)
  • iPhone 8: 599 $ (ok. 2980 PLN)
  • iPhone 7 Plus: 569 $ (ok. 2830 PLN)
  • iPhone 7: 449 $ (ok. 2230 PLN)
  • iPhone 6S: 349 $ (ok. 1730 PLN)
  • iPhone SE: 299 $ (ok. 1480 PLN)

Wątpliwości mogą wzbudzać modele 6S oraz SE. iPhone 6S to już telefon leciwy, a SE ma się doczekać tegorocznego następcy, nie ma więc pewności, że telefony nadal będą sprzedawane.
Zaskoczeniem jest brak iPhone’a X. Bierze to się stąd, że bardzo prawdopodobne są prognozy Ming-Chi Kuo, który uważa, że pierwszy iPhone X przestanie być sprzedawany po premierze jego dwóch następców. Podobno kłóciłoby się to z nową polityką cenową Apple. Substytutem starszego „iksa” ma być tańszy, bezramkowy model z ekranem LCD, który masz pojawić się w cenie 849 $, czyli ok. 4330 PLN.

iPhone’y X nowej generacji mają kosztować:

  • iPhone X 2: 999 $ (ok. 4980 PLN)
  • iPhone X Plus – 1199 $ (ok. 5980 PLN)

Wynika z tego, że ceny powinny nieco stopnieć podczas jesiennych premier. Warto więc wstrzymać się kilka miesięcy z zakupem iPhone’a i cieszyć się niższą ceną.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online