Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Jak usunąć wirusa/spam z kalendarza iPhone?

Jak usunąć wirusa/spam z kalendarza iPhone?

Czy zdarzyło Ci się otrzymywać niechciane zaproszenia w kalendarzu w iPhonie? A może Twój telefon informował Cię o nieznanych Ci wydarzeniach? Najprawdopodobniej masz na nim zasubskrybowany kalendarz spamujący. To częsty problem użytkowników iPhone’ów, dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalny poradnik, który pomoże Ci szybko usunąć wydarzenia oraz subskrypcję kalendarza. Dowiedz się co zrobić, by  wirus w kalendarzu iPhone zniknął. Zapraszamy do lektury!

 

Wirus w kalendarzu iPhone

Do naszego serwisu regularnie zgłaszają się użytkownicy iPhone’ów, którzy mają problem z aplikacją Kalendarz, a dokładniej z niechcianymi zaproszeniami i nieznanymi im wydarzeniami, które samoistnie dodają się do kalendarzy w ich telefonach. Jest to dla nich zawsze dosyć duże zaskoczenie, bo o smartfonach marki Apple mówi się, że są odporne na wszelkie wirusy. Na szczęście to, co pojawia się w ich telefonach, to nie klasyczny wirus. To aplikacja spamująca, której można bardzo szybko się pozbyć. Z uwagi na to, że dostawaliśmy bardzo wiele zapytań o to, jak usunąć wirusa z kalendarza iPhone, postanowiliśmy stworzyć kompleksowy poradnik, który pozwoli szybko uporać się z tym problemem każdemu użytkownikowi tego smartfona.

 

Czym tak naprawdę jest spam?

Spam to niepożądane informacje, które dostają się do smartfonów (lub komputerów, tabletów czy innych urządzeń z dostępem do Internetu). Najczęściej przedostają się do nich za pośrednictwem poczty elektronicznej lub serwisów społecznościowych. Występują różne rodzaje spamu, np. spam e-maili, sieci społecznościowych, treści, linków, wiadomości, a także telefonów komórkowych. Zazwyczaj spam zawiera informacje o charakterze komercyjnym. Natomiast w przypadku, gdy chodzi właśnie o wirus w kalendarzu iPhone, są to powiadomienia o nieznanych wydarzeniach lub niechciane przypomnienia.

Tym, co powinno zawsze zwrócić Twoją uwagę, jest sposób formułowania wiadomości. Komunikaty kierowane mailowo czy poprzez media społecznościowe lub pojawiające się na stronach internetowych reklamy najczęściej zawierają błędy ortograficzne lub są tłumaczone dosłownie na polski z innego języka. To bardzo rzuca się w oczy. Jeśli zobaczysz taką wiadomość, nigdy w nią nie klikaj.

 

Wirus w kalendarzu iPhone – co robić?

Taka sytuacja może Cię trochę zestresować, to oczywiste. Szczególnie, jeśli masz świadomość, jak wiele niebezpieczeństw czyha na Ciebie w sieci. Czasem wystarczy jedno kliknięcie, by udostępnić osobom niepożądanym swoje dane osobowe, dlatego warto być bardzo ostrożnym, ale przede wszystkim nie ma co panikować. System iOS jest naprawdę bezpieczny i naprawdę dobrze chroni Twoje dane, znajdujące się na telefonie. Jeśli jednak zdarzy Ci się, że zaczniesz otrzymywać niechciane zaproszenia lub do Twojego kalendarza zaczną samoistnie dodawać się nieznane Ci wydarzenia, musisz wiedzieć, że jest to po prostu spam i jedyne, co może zrobić, to zaśmiecić pamięć Twojego telefonu. Na szczęście bardzo łatwo można się go pozbyć.

 

iPhone a spam w kalendarzu – skąd się bierze?

Naprawdę bardzo łatwo o spam czy wirus w kalendarzu w iPhonie. Wystarczy, że przypadkowo klikniesz w reklamę, która wyświetli Ci się podczas przeglądania strony internetowej. Są to reklamy przygotowane specjalnie po to, by „łapać” użytkowników iPhone’ów i importować na ich telefony kalendarze z wirusem. Bardzo często takie wirusy przesyłane są również za pośrednictwem poczty elektronicznej czy portali społecznościowych, stąd też uważaj na to, w jakie linki klikasz i usuwaj od razu podejrzane wiadomości na mailu, Facebooku czy Instagramie. Niestety, takie samoistnie dodające się wydarzenia bardzo utrudniają korzystanie z iPhone’a, dlatego warto szybko się z nimi uporać.

 

Instrukcja usuwania wirusa z kalendarza iPhone

Poniżej przedstawiamy instrukcję usuwania spamu kalendarza w smartfonach iPhone z systemem iOS 14.6 lub nowszym:

 1. Znajdź aplikację Kalendarz w swoim telefonie i otwórz ją.
 2. Wybierz niechciane zaproszenie w Kalendarzu.
 3. Kliknij opcję „Anuluj subskrypcję tego kalendarza”, która znajduje się na dole ekranu.
 4. Potwierdź wykonanie działania, klikając „Anuluj subskrypcję”.

Jeśli zaś na Twoim telefonie iPhone masz zainstalowaną wcześniejszą wersję oprogramowania, postępuj następująco:

 1. Znajdź aplikację Kalendarz w swoim telefonie i otwórz ją.
 2. Wybierz opcję „Kalendarze”, znajdującą się na dole ekranu.
 3. Odszukaj niechciany kalendarz i wybierz opcję „Więcej informacji”, która znajduje się obok kalendarza.
 4. Teraz przewiń w dół i wybierz opcję „Usuń kalendarz”.

W przypadku, gdy żadne z tych działań nie przyniesie efektów, wypróbuj opcję usunięcia subskrypcji kalendarza w Ustawieniach:

 1. Znajdź aplikację Ustawienia w swoim telefonie i otwórz ją.
 2. Wybierz opcję Kalendarz, a następnie Konta. Jeśli na swoim iPhonie masz zainstalowany system iOS 13, zamiast tego kliknij opcję Hasła i konta, a następnie Konta.
 3. Teraz wybierz opcję Kalendarze subskrybowane.
 4. Odszukaj niechciany kalendarz i kliknij w niego, a następnie wybierz opcję Usuń konto.

Pamiętaj, że każde niechciane wydarzenie czy wpis musisz usunąć osobno. Po usunięciu podejrzane zaproszenia znikną z kalendarza w Twoim telefonie. Na koniec warto też wyłączyć i ponownie włączyć smartfon.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online