Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Wielki sukces Apple Pay w Polsce – iPhone’ami płaci już koło 200 tysięcy użytkowników!

Wielki sukces Apple Pay w Polsce – iPhone’ami płaci już koło 200 tysięcy użytkowników!

19 czerwca w Polsce zadebiutowała usługa Apple Pay, która pozwala płacić zbliżeniowo przy użyciu iPhone’a. Już teraz można odtrąbić wielki sukces tej usługi, gdyż w Polsce z Apple Pay korzysta już 200 tysięcy klientów!

 

Świetny start usługi

 

200 tysięcy użytkowników zebranych w niecałe 2 tygodnie to wynik znakomity, którego nikt raczej nie mógł się spodziewać i jest wielkim zaskoczeniem. Z doniesień serwisu Cashless wynika, że w używaniu Apple Pay przodują zdecydowanie klienci mBanku. Od 100 do 120 tysięcy klientów tego banku sięgnęło już po płatności zbliżeniowe od Apple. Doniesienia tym bardziej potwierdzają dobry start tej usługi w Polsce.

Jest to ogromny wynik, zwłaszcza, że na drugim miejscy jest Bank Zachodni WBK, który zgromadził „zaledwie” 30-40 tysięcy takich klientów.
Bank Pekao sam oficjalnie poinformował, że tydzień po premierze usługi, wśród ich klientów aż 21 tysięcy zdecydowało się na skorzystanie z usługi, dzisiaj powinno to być już 25 tysięcy osób.

Sumarycznie w pozostałych bankach, czyli Alior Banku (wraz z T-Mobile Usługi Bankowe), BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Nest Banku oraz Raiffeisen Polbanku uzbierało się około 20 tysięcy użytkowników.
Daje to nam w sumie koło 200 tysięcy klientów Apple Pay w Polsce. Co ciekawe, po prawie półtora roku od wprowadzenia Google Pay do Polski, usługa ta zgromadziła „tylko” około 300 tysięcy użytkowników. Jednak można założyć, że dynamika wzrostu popularności Apple Pay zmaleje przez ograniczoną jednak ilość urządzeń Apple w Polsce.

 

Kiedy kolejne banki?

 

Na pewno wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby więcej banków zaczęło obsługiwać Apple Pay. Informowaliśmy już, że niebawem usługa ta trafi do PKO BP, czyli największego banku w Polsce. Biorąc pod uwagę, jaką popularnością cieszy się Apple Pay w Polsce, można zakładać, że PKO bardzo szybko wdroży go do swojego systemu.
Mówi się także o innych bankach. Usługa powinna pojawić się między innymi w Euro Banku, a deklarację chęci wprowadzenia usłyszeliśmy od przedstawicieli Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego. Ale w przypadku tych banków trudno mówić jeszcze o datach. Przy ING padają nawet informacje o początku przyszłego roku.
Jak będzie – zobaczymy. Póki co możemy odnotować naprawdę świetny start usługi Apple Pay w Polsce.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Apple Pay, a chciałbyś zacząć – tutaj krótka instrukcja.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online