Blog
iClinica>Blog>Apple Pay>Wielki sukces Apple Pay w Polsce – iPhone’ami płaci już koło 200 tysięcy użytkowników!

Wielki sukces Apple Pay w Polsce – iPhone’ami płaci już koło 200 tysięcy użytkowników!

19 czerwca w Polsce zadebiutowała usługa Apple Pay, która pozwala płacić zbliżeniowo przy użyciu iPhone’a. Już teraz można odtrąbić wielki sukces tej usługi, gdyż w Polsce z Apple Pay korzysta już 200 tysięcy klientów!

 

Świetny start usługi

 

200 tysięcy użytkowników zebranych w niecałe 2 tygodnie to wynik znakomity, którego nikt raczej nie mógł się spodziewać i jest wielkim zaskoczeniem. Z doniesień serwisu Cashless wynika, że w używaniu Apple Pay przodują zdecydowanie klienci mBanku. Od 100 do 120 tysięcy klientów tego banku sięgnęło już po płatności zbliżeniowe od Apple. Doniesienia tym bardziej potwierdzają dobry start tej usługi w Polsce.

Jest to ogromny wynik, zwłaszcza, że na drugim miejscy jest Bank Zachodni WBK, który zgromadził „zaledwie” 30-40 tysięcy takich klientów.
Bank Pekao sam oficjalnie poinformował, że tydzień po premierze usługi, wśród ich klientów aż 21 tysięcy zdecydowało się na skorzystanie z usługi, dzisiaj powinno to być już 25 tysięcy osób.

Sumarycznie w pozostałych bankach, czyli Alior Banku (wraz z T-Mobile Usługi Bankowe), BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Nest Banku oraz Raiffeisen Polbanku uzbierało się około 20 tysięcy użytkowników.
Daje to nam w sumie koło 200 tysięcy klientów Apple Pay w Polsce. Co ciekawe, po prawie półtora roku od wprowadzenia Google Pay do Polski, usługa ta zgromadziła „tylko” około 300 tysięcy użytkowników. Jednak można założyć, że dynamika wzrostu popularności Apple Pay zmaleje przez ograniczoną jednak ilość urządzeń Apple w Polsce.

 

Kiedy kolejne banki?

 

Na pewno wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby więcej banków zaczęło obsługiwać Apple Pay. Informowaliśmy już, że niebawem usługa ta trafi do PKO BP, czyli największego banku w Polsce. Biorąc pod uwagę, jaką popularnością cieszy się Apple Pay w Polsce, można zakładać, że PKO bardzo szybko wdroży go do swojego systemu.
Mówi się także o innych bankach. Usługa powinna pojawić się między innymi w Euro Banku, a deklarację chęci wprowadzenia usłyszeliśmy od przedstawicieli Credit Agricole oraz ING Banku Śląskiego. Ale w przypadku tych banków trudno mówić jeszcze o datach. Przy ING padają nawet informacje o początku przyszłego roku.
Jak będzie – zobaczymy. Póki co możemy odnotować naprawdę świetny start usługi Apple Pay w Polsce.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Apple Pay, a chciałbyś zacząć – tutaj krótka instrukcja.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online