W oczekiwaniu na iOS 12

iOS iClinica
ios 12

Niedawno firma Apple ogłosiła, że ich konferencja dla developerów, czyli WWDC 2018 odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca w San Jose. Oczekuje się, że podczas tej imprezy ogłoszone i pokazane zostaną nowe wersje systemów: tvOS 12, watchOS 5 oraz przede wszystkim macOS 10.14 i iOS 12.

Co nowego przyniesie system?

 

W Sieci natknąć się można na multum przeróżnych informacji, z których wynika, że w trakcie prac programiści Apple zmienili nieco swoją wizję nowego systemu iOS 12. Początkowo planowano wdrożyć w nim wiele zmian. Można było natknąć się na informacje o takich zmianach, jak chociażby: całkowicie odświeżony ekran początkowy, nowe funkcje kontroli rodzicielskiej, ulepszone FaceTime Video, czy zdecydowanie poprawioną aplikację Zdjęcia z wprowadzonymi algorytmami odpowiedzialnymi za lepsze sortowanie fotografii. Oczywiście potencjalnych zmian miało być zdecydowanie więcej, ale już dziś wiemy, że Apple przy iOS chce postawić na coś innego.

 

Przede wszystkim stabilizacja i niezawodność systemu

 

Część planowanych zmian została przeniesiona na rok 2019, a przy iOS 12 Apple chce przede wszystkim wyeliminować problemy z którymi zmaga się system oraz postawić na lepsze doświadczenia z użytkowania. Prawdopodobnie ogromne kłopoty z jakimi zmagał się poprzedni iOS 11 spowodował, że Apple stawia na wydajność, a nie nowinki. I to dobra droga – łatanie dziur zamiast kolejnych wodotrysków.

 

Kreatywny wyścig fanów

 

Informacje o tym, że Apple postawi przy nowym systemie na stabilizacje, a nie nowości wcale nie zraziło zwolenników marki do prześcigania się w interesujących wizjach, czy konceptach iOS 12.
Twórcy tych koncepcji wpadają na przeróżne pomysły, od wbudowanego trybu z ciemnym interfejsem, przez nowe ekran blokad, aż po nowy ekran blokady.

Tutaj przykład takiego konceptu:
 

Trudno wierzyć, by w świetle doniesień takie zmiany mogły pojawić się już w iOS 12, ale kto wie? Może Apple uwzględni je za rok, przy okazji premiery kolejnego systemu.

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Konsultant online