Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath W oczekiwaniu na iOS 12

W oczekiwaniu na iOS 12

Niedawno firma Apple ogłosiła, że ich konferencja dla developerów, czyli WWDC 2018 odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca w San Jose. Oczekuje się, że podczas tej imprezy ogłoszone i pokazane zostaną nowe wersje systemów: tvOS 12, watchOS 5 oraz przede wszystkim macOS 10.14 i iOS 12.

Co nowego przyniesie system?

 

W Sieci natknąć się można na multum przeróżnych informacji, z których wynika, że w trakcie prac programiści Apple zmienili nieco swoją wizję nowego systemu iOS 12. Początkowo planowano wdrożyć w nim wiele zmian. Można było natknąć się na informacje o takich zmianach, jak chociażby: całkowicie odświeżony ekran początkowy, nowe funkcje kontroli rodzicielskiej, ulepszone FaceTime Video, czy zdecydowanie poprawioną aplikację Zdjęcia z wprowadzonymi algorytmami odpowiedzialnymi za lepsze sortowanie fotografii. Oczywiście potencjalnych zmian miało być zdecydowanie więcej, ale już dziś wiemy, że Apple przy iOS chce postawić na coś innego.

 

Przede wszystkim stabilizacja i niezawodność systemu

 

Część planowanych zmian została przeniesiona na rok 2019, a przy iOS 12 Apple chce przede wszystkim wyeliminować problemy z którymi zmaga się system oraz postawić na lepsze doświadczenia z użytkowania. Prawdopodobnie ogromne kłopoty z jakimi zmagał się poprzedni iOS 11 spowodował, że Apple stawia na wydajność, a nie nowinki. I to dobra droga – łatanie dziur zamiast kolejnych wodotrysków.

 

Kreatywny wyścig fanów

 

Informacje o tym, że Apple postawi przy nowym systemie na stabilizacje, a nie nowości wcale nie zraziło zwolenników marki do prześcigania się w interesujących wizjach, czy konceptach iOS 12.
Twórcy tych koncepcji wpadają na przeróżne pomysły, od wbudowanego trybu z ciemnym interfejsem, przez nowe ekran blokad, aż po nowy ekran blokady.

Tutaj przykład takiego konceptu:
 

Trudno wierzyć, by w świetle doniesień takie zmiany mogły pojawić się już w iOS 12, ale kto wie? Może Apple uwzględni je za rok, przy okazji premiery kolejnego systemu.


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online