Blog
iClinica>Blog>iOS>W oczekiwaniu na iOS 12

W oczekiwaniu na iOS 12

Niedawno firma Apple ogłosiła, że ich konferencja dla developerów, czyli WWDC 2018 odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca w San Jose. Oczekuje się, że podczas tej imprezy ogłoszone i pokazane zostaną nowe wersje systemów: tvOS 12, watchOS 5 oraz przede wszystkim macOS 10.14 i iOS 12.

Co nowego przyniesie system?

 

W Sieci natknąć się można na multum przeróżnych informacji, z których wynika, że w trakcie prac programiści Apple zmienili nieco swoją wizję nowego systemu iOS 12. Początkowo planowano wdrożyć w nim wiele zmian. Można było natknąć się na informacje o takich zmianach, jak chociażby: całkowicie odświeżony ekran początkowy, nowe funkcje kontroli rodzicielskiej, ulepszone FaceTime Video, czy zdecydowanie poprawioną aplikację Zdjęcia z wprowadzonymi algorytmami odpowiedzialnymi za lepsze sortowanie fotografii. Oczywiście potencjalnych zmian miało być zdecydowanie więcej, ale już dziś wiemy, że Apple przy iOS chce postawić na coś innego.

 

Przede wszystkim stabilizacja i niezawodność systemu

 

Część planowanych zmian została przeniesiona na rok 2019, a przy iOS 12 Apple chce przede wszystkim wyeliminować problemy z którymi zmaga się system oraz postawić na lepsze doświadczenia z użytkowania. Prawdopodobnie ogromne kłopoty z jakimi zmagał się poprzedni iOS 11 spowodował, że Apple stawia na wydajność, a nie nowinki. I to dobra droga – łatanie dziur zamiast kolejnych wodotrysków.

 

Kreatywny wyścig fanów

 

Informacje o tym, że Apple postawi przy nowym systemie na stabilizacje, a nie nowości wcale nie zraziło zwolenników marki do prześcigania się w interesujących wizjach, czy konceptach iOS 12.
Twórcy tych koncepcji wpadają na przeróżne pomysły, od wbudowanego trybu z ciemnym interfejsem, przez nowe ekran blokad, aż po nowy ekran blokady.

Tutaj przykład takiego konceptu:
 

Trudno wierzyć, by w świetle doniesień takie zmiany mogły pojawić się już w iOS 12, ale kto wie? Może Apple uwzględni je za rok, przy okazji premiery kolejnego systemu.


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online