Blog
iClinica>Blog>Apple>W IV kwartale 2018 roku Apple sprzedało 2 miliony mniej smartfonów niż Samsung

W IV kwartale 2018 roku Apple sprzedało 2 miliony mniej smartfonów niż Samsung

Grupa analityków z portalu IDC pokusili się o szacunki odnośnie sprzedaży smartfonów różnych firm w ostatnim kwartale 2018 roku. Apple uplasowało się na drugim miejscu ze sprzedażą rzędu 68,4 miliona sztuk, co dało mu udział w rynku na równy 18,2%. Samsung w tym samym czasie sprzedał około 2 miliony urządzeń więcej, co dało im tytuł lidera w tym okresie oraz udział w rynku sięgający 18,7 %.

 

Spadek sprzedaży

 

Apple od jakiegoś czasu nie podaje już oficjalnych wyników sprzedaży iPhone’ów, więc musimy zawierzyć analitykom, którzy w jakiś sposób musieli dotrzeć do swoich danych.

W całym okresie o którym mowa sumarycznie sprzedanych zostało 375,3 miliony egzemplarzy smartfonów, co jest spadkiem o 4,9% względem analogicznego okresu w roku 2017, kiedy to sprzedaż wynosiła 394,6 miliona urządzeń.

Specjaliści uważają, iż aktualnie rynek smartfonów jest w fazie spadkowej, przez co jest także bardzo nieprzewidywalny. W zasadzie poza kilkoma rynkami, gdzie można odnotować spore wzrosty sprzedaży, jak: Korea, Wietnam, Indie czy Indonezja, niewiele można powiedzieć dobrego odnośnie rynku smartfonów.

Zdaniem analityków z IDC przyczyn globalnego kryzysu w obrębie sprzedaży smartfonów, należy upatrywać w nasyceniu wielu rynków oraz w kwestii coraz bardziej wydłużającym się czasie użytkowania urządzenia. Oprócz tego sytuacja ekonomiczna i polityczna na świecie nie jest aktualnie zbyt ustabilizowana. Użytkownicy są również aktualnie sfrustrowani ciągle rosnącymi cenami nowych sprzętów.

 

Jak wygląda Apple na tle konkurencji

 

Mimo, że poprzedni kwartał rzeczywiście wyglądał słabiej w przypadku sprzedaży iPhone’ów to Apple uplasowało się na drugiej pozycji, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów w czwartym kwartale 2018 roku. W tym czasie sprzedali oni około 68,4 milionów sztuk swoich smartfonów.

Wynik, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia i tak nie jest najgorszy. Choć trzeba zaznaczyć, iż Apple sprzedało aż 77,3 miliona sztuk przed rokiem, więc w 2018 został zanotowany spadek o aż 11,5 %.

W całym 2018 roku Apple sprzedało 208,8 miliona iPhone’ów, a rok wcześniej ta liczba wynosiła 215,8 miliona urządzeń. Mamy tutaj spadek o 3,2 % względem roku poprzedniego.

 

iphone xr

 

Generalnie rzecz ujmując wynik nie jest aż tak zły, gdy porównamy to z całym rynkiem smartfonów, który w 2018 roku względem 2017 zanotował spadek sprzedaży o 4,1%. Firma Samsung w tym okresie straciła aż 8% na rynku.

 

iphone xs

 

Samsung sprzedał w ostatnim kwartale poprzedniego roku 70,4 miliona swoich telefonów, co jest wynikiem o 2 miliony lepszym niż w przypadku Apple. Ale również zanotowali oni większy spadek względem analogicznego okresu w roku poprzednim – wyniósł on aż 5,5%

Trzecie miejsce zajęła firma Huawei,, która sprzedała 60,5 miliona sztuk swoich smartfonów. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły odpowiednio: OPPO z wynikiem 29,2 miliona oraz Xiaomi, które sprzedało 28,6 miliona swoich urządzeń.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online