Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath W IV kwartale 2018 roku Apple sprzedało 2 miliony mniej smartfonów niż Samsung

W IV kwartale 2018 roku Apple sprzedało 2 miliony mniej smartfonów niż Samsung

Grupa analityków z portalu IDC pokusili się o szacunki odnośnie sprzedaży smartfonów różnych firm w ostatnim kwartale 2018 roku. Apple uplasowało się na drugim miejscu ze sprzedażą rzędu 68,4 miliona sztuk, co dało mu udział w rynku na równy 18,2%. Samsung w tym samym czasie sprzedał około 2 miliony urządzeń więcej, co dało im tytuł lidera w tym okresie oraz udział w rynku sięgający 18,7 %.

 

Spadek sprzedaży

 

Apple od jakiegoś czasu nie podaje już oficjalnych wyników sprzedaży iPhone’ów, więc musimy zawierzyć analitykom, którzy w jakiś sposób musieli dotrzeć do swoich danych.

W całym okresie o którym mowa sumarycznie sprzedanych zostało 375,3 miliony egzemplarzy smartfonów, co jest spadkiem o 4,9% względem analogicznego okresu w roku 2017, kiedy to sprzedaż wynosiła 394,6 miliona urządzeń.

Specjaliści uważają, iż aktualnie rynek smartfonów jest w fazie spadkowej, przez co jest także bardzo nieprzewidywalny. W zasadzie poza kilkoma rynkami, gdzie można odnotować spore wzrosty sprzedaży, jak: Korea, Wietnam, Indie czy Indonezja, niewiele można powiedzieć dobrego odnośnie rynku smartfonów.

Zdaniem analityków z IDC przyczyn globalnego kryzysu w obrębie sprzedaży smartfonów, należy upatrywać w nasyceniu wielu rynków oraz w kwestii coraz bardziej wydłużającym się czasie użytkowania urządzenia. Oprócz tego sytuacja ekonomiczna i polityczna na świecie nie jest aktualnie zbyt ustabilizowana. Użytkownicy są również aktualnie sfrustrowani ciągle rosnącymi cenami nowych sprzętów.

 

Jak wygląda Apple na tle konkurencji

 

Mimo, że poprzedni kwartał rzeczywiście wyglądał słabiej w przypadku sprzedaży iPhone’ów to Apple uplasowało się na drugiej pozycji, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów w czwartym kwartale 2018 roku. W tym czasie sprzedali oni około 68,4 milionów sztuk swoich smartfonów.

Wynik, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia i tak nie jest najgorszy. Choć trzeba zaznaczyć, iż Apple sprzedało aż 77,3 miliona sztuk przed rokiem, więc w 2018 został zanotowany spadek o aż 11,5 %.

W całym 2018 roku Apple sprzedało 208,8 miliona iPhone’ów, a rok wcześniej ta liczba wynosiła 215,8 miliona urządzeń. Mamy tutaj spadek o 3,2 % względem roku poprzedniego.

 

iphone xr

 

Generalnie rzecz ujmując wynik nie jest aż tak zły, gdy porównamy to z całym rynkiem smartfonów, który w 2018 roku względem 2017 zanotował spadek sprzedaży o 4,1%. Firma Samsung w tym okresie straciła aż 8% na rynku.

 

iphone xs

 

Samsung sprzedał w ostatnim kwartale poprzedniego roku 70,4 miliona swoich telefonów, co jest wynikiem o 2 miliony lepszym niż w przypadku Apple. Ale również zanotowali oni większy spadek względem analogicznego okresu w roku poprzednim – wyniósł on aż 5,5%

Trzecie miejsce zajęła firma Huawei,, która sprzedała 60,5 miliona sztuk swoich smartfonów. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły odpowiednio: OPPO z wynikiem 29,2 miliona oraz Xiaomi, które sprzedało 28,6 miliona swoich urządzeń.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online