Blog
iClinica>Blog>iOS>W iOS 12 w Face ID dodasz dwie twarze

W iOS 12 w Face ID dodasz dwie twarze

Doniesienia odnośnie tego, że iOS 12 ma przynieść zmiany także w przypadku Face ID sprawdzają się. Dotychczas użytkownicy iPhone’ów X mogli zarejestrować tylko raz swoją twarz. Nowy system wprowadzi możliwość dodania twarzy po raz drugi.

 

Po co druga twarz?

 

iOS 12 wprowadza funkcje „Alternate Appearance”, stworzoną z myślą, by móc dodać drugi raz naszą twarz, tym razem w innej odsłonie, np. po ścięciu brody, czy zmianie fryzury. W teorii aktualnie Face ID nie powinno mieć problemu, by rozpoznać naszą twarz po wizycie u fryzjera, założeniu kapelusza, czy okularów i w większości przypadków radzi sobie z podobnymi zagadnieniami. Ale niestety nie zawsze i część użytkowników skarży się na tego typu problemy. Rejestracja naszej „drugiej twarzy” ma pozbyć się tych kłopotów i poprawić skuteczność rozpoznawania naszej twarzy przez Face ID.

 

Czy to musi być moja twarz?

 

Inną możliwością jest ta, by za pomocą „Alternate Appearance” dodać zupełnie inną twarz, np. partnera lub partnerki, tak, jak w przypadku Touch ID można było dodać odcisk palca innej osoby. Wydaje się, że funkcja ta pojawia się przede wszystkim z myślą o wprowadzeniu Face ID do iPadów Pro. Tablety często wykorzystywane są przez całą rodzinę i dodanie większej ilości twarzy ułatwiłoby korzystanie z niego. Póki co wiemy i dwóch twarzach, ale być może Apple zwiększy z czasem tę liczbę.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online