Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath W iOS 12 w Face ID dodasz dwie twarze

W iOS 12 w Face ID dodasz dwie twarze

Doniesienia odnośnie tego, że iOS 12 ma przynieść zmiany także w przypadku Face ID sprawdzają się. Dotychczas użytkownicy iPhone’ów X mogli zarejestrować tylko raz swoją twarz. Nowy system wprowadzi możliwość dodania twarzy po raz drugi.

 

Po co druga twarz?

 

iOS 12 wprowadza funkcje „Alternate Appearance”, stworzoną z myślą, by móc dodać drugi raz naszą twarz, tym razem w innej odsłonie, np. po ścięciu brody, czy zmianie fryzury. W teorii aktualnie Face ID nie powinno mieć problemu, by rozpoznać naszą twarz po wizycie u fryzjera, założeniu kapelusza, czy okularów i w większości przypadków radzi sobie z podobnymi zagadnieniami. Ale niestety nie zawsze i część użytkowników skarży się na tego typu problemy. Rejestracja naszej „drugiej twarzy” ma pozbyć się tych kłopotów i poprawić skuteczność rozpoznawania naszej twarzy przez Face ID.

 

Czy to musi być moja twarz?

 

Inną możliwością jest ta, by za pomocą „Alternate Appearance” dodać zupełnie inną twarz, np. partnera lub partnerki, tak, jak w przypadku Touch ID można było dodać odcisk palca innej osoby. Wydaje się, że funkcja ta pojawia się przede wszystkim z myślą o wprowadzeniu Face ID do iPadów Pro. Tablety często wykorzystywane są przez całą rodzinę i dodanie większej ilości twarzy ułatwiłoby korzystanie z niego. Póki co wiemy i dwóch twarzach, ale być może Apple zwiększy z czasem tę liczbę.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online