W iOS 12 w Face ID dodasz dwie twarze

iOS iClinica

Doniesienia odnośnie tego, że iOS 12 ma przynieść zmiany także w przypadku Face ID sprawdzają się. Dotychczas użytkownicy iPhone’ów X mogli zarejestrować tylko raz swoją twarz. Nowy system wprowadzi możliwość dodania twarzy po raz drugi.

 

Po co druga twarz?

 

iOS 12 wprowadza funkcje „Alternate Appearance”, stworzoną z myślą, by móc dodać drugi raz naszą twarz, tym razem w innej odsłonie, np. po ścięciu brody, czy zmianie fryzury. W teorii aktualnie Face ID nie powinno mieć problemu, by rozpoznać naszą twarz po wizycie u fryzjera, założeniu kapelusza, czy okularów i w większości przypadków radzi sobie z podobnymi zagadnieniami. Ale niestety nie zawsze i część użytkowników skarży się na tego typu problemy. Rejestracja naszej „drugiej twarzy” ma pozbyć się tych kłopotów i poprawić skuteczność rozpoznawania naszej twarzy przez Face ID.

 

Czy to musi być moja twarz?

 

Inną możliwością jest ta, by za pomocą „Alternate Appearance” dodać zupełnie inną twarz, np. partnera lub partnerki, tak, jak w przypadku Touch ID można było dodać odcisk palca innej osoby. Wydaje się, że funkcja ta pojawia się przede wszystkim z myślą o wprowadzeniu Face ID do iPadów Pro. Tablety często wykorzystywane są przez całą rodzinę i dodanie większej ilości twarzy ułatwiłoby korzystanie z niego. Póki co wiemy i dwóch twarzach, ale być może Apple zwiększy z czasem tę liczbę.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online