Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Użytkownicy rzadziej wymieniają iPhone’y na nowe

Użytkownicy rzadziej wymieniają iPhone’y na nowe

Analityk firmy Bernstein, Toni Sacconaghi stworzył raport, z którego wynika, iż największym zagrożeniem dla firmy Apple i przychodów jest to, że cykl wymiany iPhone’ów się cały czas wydłuża. Ceny kolejnych iPhone’ów sukcesywnie wzrastają, przez co użytkownicy coraz dłużej użytkują oni swoje aktualne urządzenia.

 

Spadająca sprzedaż iPhone’ów

 

Analityk stwierdził, że aktualnie użytkownicy smartfonów giganta z Cupertino wymieniają je na nowsze modele średnio co cztery lata. Zgodnie z szacunkami, w roku 2019 tylko 16% aktywnych iPhone’ów zostanie wymienionych na nowe modele, co spowoduje, iż sprzedaż urządzeń może spaść nawet o 19%.

Żeby uzmysłowić, jak duża jest to różnica należy przywołać dane z 2015 roku, gdy niemal 33% iPhone’ów było wymienianych na nowe modele.

Niemal 32% aktywnych aktualnie iPhone’ów zostało zakupionych na rynku wtórnym. Trend ten wydaje się ciągle postępować i coraz więcej osób, które chcą przerzucić się na nowszy model, sięga po modele używane.

Nie można ukrywać, że cały rynek smartfonów to system naczyń połączonych i gorsza sprzedaż urządzeń może przełożyć się negatywnie na rozwój sektora usług, które oferują producenci. W przypadku firmy z Cupertino mowa to chociażby o Apple Pay, czy Apple Music i wielu innych usługach sygnowanych marką z logo nadgryzionego jabłka.

By skorzystać z większości z nich potrzebujemy rzecz jasna posiadać iPhone’a. Gorsza ich sprzedaż może oddziaływać tak, że rozwój usług także osłabnie. Mniej iPhone’ów to mniej użytkowników oraz subskrybentów usług. Mimo wszystko w 2019 przychody z usług powinny wzrosnąć o 15% w porównaniu do roku poprzedniego. Niemniej w ostatnich trzech latach wzrost ten był większy i wynosił 20%.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Bylem długo fanem tego systemu a teraz coraz częściej mnie wkurza bo że przestaje być intuicyjny i powoli bez nauki i zapamiętania dziesiątek kombinacji gestów nic nie zrobię. Najbardziej irytuje mnie siłowe dokładanie nowych aplikacji i wycudowanych funkcji których nie chcę. Ostatnio zirytowało mnie szczególnie to że telefon po zamknięciu do futerału i wsunięty do saszetki sam dzwoni bo być może coś zostało naciśnięte albo by może wykonałem niewłaściwy gest. Zdarzyło się to już na prawdę kilka razy. Kiedyś tego nie było i chce mieć tak intuicyjnego IPhona jak kiedyś… coś zostało “przedobrzone”.Najwyraźniej brakuje Steve Jobs’a a być może następcom brakuje jego wizjonerstwa i charyzmy

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online