Użytkownicy Apple Pay w Polsce płacą częściej niż korzystający z Google Pay

Apple Pay,iPhone iClinica

Mija już prawie miesiąc od kiedy użytkownicy 8 banków mogą cieszyć się z usługi Apple Pay. Z ostatniego raportu wynika, że korzystający z Apple Pay o wiele chętniej płacą tą usługą niż posiadacze Google Pay.

 

Wysoka „transakcyjność”

 

Z danych do których dotarł Jacek Uryniuk z serwisu Cashless wynika, że posiadacze Apple Pay bardzo chętnie płacą korzystając z tej usługi i robią to zdecydowanie częściej niż użytkownicy Google Pay oraz HCE. Informacje pochodzą od Raiffeisen Polbank i wynika z nich, że od 19 do 30 czerwca klienci tego banku korzystający z Apple Pay dokonali 21,2 tysiąca transakcji. Wynika z tego, że każdy użytkownik Apple Paya w tym banku dokonuje średnio ponad 10 transakcji w miesiącu.

Można to zestawić z danymi z tego samego banku. W Raiffeisen Polbanku jest 6,9 tysięcy klientów korzystających z płatności HCE i przez cały II kwartał wykonali oni 51,6 tysiąca transakcji – daje nam to średnio 2,5 płatności na użytkownika. Również widać to w porównaniu z Google Pay – jak dotąd w Raiffeisen Polbank usługę tę uruchomiło koło 1900 klientów, którzy w czerwcu dokonali 11,9 tysiąca transakcji – jest to średnia 6 transakcji na osobę w miesiącu.

 

Z czego to wynika?

 

Apple Pay odnosi w Polsce niemałe sukcesy – bardzo duża ilość klientów zaczęła korzystać z tej usługi. Po 10 dniach od startu usługi około 200 tysięcy użytkowników sięgnęło po Apple Pay. Wysoka „transakcyjność” wynika zapewne także z faktu, że płatności dokonywać można za pomocą Apple Watcha, który jest zdecydowanie bardziej popularny od zegarków z Androidem.

Zobacz, jak używać Apple Pay.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online