Blog
iClinica>Blog>Apple Pay>Użytkownicy Apple Pay w Polsce płacą częściej niż korzystający z Google Pay

Użytkownicy Apple Pay w Polsce płacą częściej niż korzystający z Google Pay

Mija już prawie miesiąc od kiedy użytkownicy 8 banków mogą cieszyć się z usługi Apple Pay. Z ostatniego raportu wynika, że korzystający z Apple Pay o wiele chętniej płacą tą usługą niż posiadacze Google Pay.

 

Wysoka „transakcyjność”

 

Z danych do których dotarł Jacek Uryniuk z serwisu Cashless wynika, że posiadacze Apple Pay bardzo chętnie płacą korzystając z tej usługi i robią to zdecydowanie częściej niż użytkownicy Google Pay oraz HCE. Informacje pochodzą od Raiffeisen Polbank i wynika z nich, że od 19 do 30 czerwca klienci tego banku korzystający z Apple Pay dokonali 21,2 tysiąca transakcji. Wynika z tego, że każdy użytkownik Apple Paya w tym banku dokonuje średnio ponad 10 transakcji w miesiącu.

Można to zestawić z danymi z tego samego banku. W Raiffeisen Polbanku jest 6,9 tysięcy klientów korzystających z płatności HCE i przez cały II kwartał wykonali oni 51,6 tysiąca transakcji – daje nam to średnio 2,5 płatności na użytkownika. Również widać to w porównaniu z Google Pay – jak dotąd w Raiffeisen Polbank usługę tę uruchomiło koło 1900 klientów, którzy w czerwcu dokonali 11,9 tysiąca transakcji – jest to średnia 6 transakcji na osobę w miesiącu.

 

Z czego to wynika?

 

Apple Pay odnosi w Polsce niemałe sukcesy – bardzo duża ilość klientów zaczęła korzystać z tej usługi. Po 10 dniach od startu usługi około 200 tysięcy użytkowników sięgnęło po Apple Pay. Wysoka „transakcyjność” wynika zapewne także z faktu, że płatności dokonywać można za pomocą Apple Watcha, który jest zdecydowanie bardziej popularny od zegarków z Androidem.

Zobacz, jak używać Apple Pay.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online