Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Uszkodzony układ zasilania przez akcesoria do ładowania

Uszkodzony układ zasilania przez akcesoria do ładowania

Częstym przypadkiem, z którym spotykamy się podczas naszej pracy jest nieświadome uszkodzenie układu zasilania przez użytkowników iPhone’a. Klienci skarżą się, że ich urządzenie bardzo szybko traci baterię, nie chce się ładować, różnie wyświetla stan naładowania, a ponadto się grzeje i to nie tylko podczas ładowania. Niestety wszystko to może świadczyć o uszkodzonym układzie odpowiedzialnym za zarządzenie zasilaniem (zwanym jako układ U2), który znajduje się na płycie głównej.

Usterka ta w większości przypadków nie jest spowodowana niską jakością układu lub zaplanowanym uszkodzeniem ze strony producenta. Okazuje się, że najczęstszym powodem jesteśmy my sami, a raczej nasza nieświadomość podczas zakupu dodatkowych akcesoriów.

Wystarczy spojrzeć na ilość sprzedanych tanich ładowarek na popularnych aukcjach internetowych, aby wyobrazić sobie skalę tego zjawiska. Problemy nie występują od razu, może minąć kilka lub nawet kilkanaście miesięcy zanim dane akcesorium może wyrządzić realną krzywdę, co w wielu przypadkach wyłączy odpowiedzialność sprzedawcy.

Oczywiście nie można klasyfikować każdej ładowarki jako nieodpowiedniej używając tylko i wyłącznie oryginalnych komponentów. Naszym zdaniem cena tych oryginalnych jest strasznie zawyżona, co powoduje, że problem tym bardziej się nasila. Istnieje natomiast bardzo wiele sposobów, aby uniknąć złego wyboru:

 

Kupuj u zaufanego sprzedawcy.

Podczas zakupu internetowego należy sprawdzić opinie na temat tego sprzedawcy i zobaczyć, czego dotyczą negatywne komentarze. Najlepszym jednak sposobem jest dokonywanie zakupu w sprawdzonych serwisach i punktach sprzedaży, które ograniczają swoje ryzyko względem reklamacji i starają się nie sprzedawać produktów, z którymi są kłopoty.

 

Unikaj nieznanych producentów.

Brak nazwy producenta lub firma krzak, to nie jest dobry znak, a zakup takiego akcesorium powinien zapalić czerwoną lampkę. Nieznany producent, to często wyrób niskiej jakości.

Zwrócić jednak uwagę trzeba na to, że sprzedawcy często minimalizują koszty przesyłek, a w hurtowniach akcesoria bez pudełek są znacznie tańsze. Akcesoria do iPhone’ów nie są wyjątkiem, dzieje się tak samo w różnych segmentach rynku. Jeśli zatem sprzedawca ujawni producenta lub zagwarantuje nam sprawność kupowanego przedmiotu, to nie powinno to budzić niepotrzebnych podejrzeń.

 

Sprawdź kompatybilność.

Sprawdź, czy dane akcesorium jest dedykowane do Twojego urządzenia, np. ładowarka do iPhone’a i iPada, to nie to samo! Mają takie same wejście, lecz zupełnie inne napięcie ładowania.

Ponadto, staraj się unikać komponentów „do wszystkiego”. Dostępne na rynku akcesoria często są kompatybilne z wieloma urządzeniami i niestety nie jest to dobre połączenie. Każde urządzenie ma swoją specyfikacje, możliwe, że nawet inne, optymalne napięcie ładowania i korzystanie z takich rzeczy może prowadzić do poważnych konsekwencji.

 

Podsumowanie

Pamiętaj! O ile wybranie tańszych pokrowców do telefonu nie będzie miało przykrych konsekwencji, tak zakup złej ładowarki może skończyć się uszkodzeniem układu zasilania. Naprawa jest bardzo skomplikowana i wiąże się z poniesieniem relatywnie dużych kosztów. Prosimy o wzięciu pod uwagę powyższych wskazówek przy zakupie następnego akcesorium do ładowania!

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online