Blog
iClinica>Blog>iPhone>Udział tegorocznych iPhone’ów w rynku nie zachwyca

Udział tegorocznych iPhone’ów w rynku nie zachwyca

Grupa analityków pracująca dla serwisu MixPanel zajęła się porównaniem udziału w rynku tegorocznych iPhone’ów, czyli iPhone’a Xs, iPhone’a Xs Max oraz iPhone’a Xr z udziałem w rynku, które uzyskały iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Jak to wygląda?

 

Nie jest najlepiej

 

Mówimy o okresie pięciu tygodni od wprowadzenia do sprzedaży. W tym czasie iPhone Xs uzyskał udział w rynku na poziomie 1,67 procenta, jego nieco większa wersja, czyli iPhone Xs Max to raptem 2,15 procenta. Najgorzej jest z iPhonem Xr, który zyskał udział rzędu 1,57 procenta.

W analogicznym okresie w roku poprzednim najsłabiej wyglądał iPhone 8, którego wynik wynosił 1,63 procenta. iPhone 8 Plus miał udział na poziomie 2,3 procenta, ale za to iPhone X aż 5,27 procenta.

Na dzień trzeciego grudnia dane wszystkich modeli prezentowały się następująco:

  • iPhone X – udział w rynku na poziomie 11,82% i zdecydowanie pierwsze miejsce,
  • iPhone 8 Plus – drugie miejsce i udział rzędu 9,78%,
  • iPhone 8 – zamyka podium z udziałem 9,19%.

Tegoroczne modele nie posiadają takich liczb:

  • iPhone Xs Max – radzi sobie najlepiej i posiada 2,93% udziału w rynku,
  • iPhone Xs – tutaj nieco słabiej i udział na poziomie 2,3%,
  • iPhone Xr – wynik jest zdecydowanie najsłabszy i wynosi 1,57%.

Liczby te potwierdzają informacje, że tegoroczne modele rzeczywiście nie okazują się hitami sprzedaży i trudno wierzyć, by pobiły sprzedaż iPhone’ów 8, nie mówiąc już o nadal chętnie kupowanym iPhonie X.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online