Blog
iClinica>Blog>iPad>Udział iPada w rynku tabletów wzrasta

Udział iPada w rynku tabletów wzrasta

We wtorek 1 maja Apple upubliczniło dane mówiące o sprzedaży ich produktów w minionym kwartale. W raporcie znalazło się także miejsce dla iPadów, których w tym okresie rozeszło się 9,1 miliona sztuk. Jest to zdecydowany wzrost udziału tego sprzętu w rynku tabletów, jak i najwyższy wynik Apple w tym segmencie od roku 2014.

 

Co mówią liczby?

 

Zdaniem analityków z firmy IDC sprzedaż 9,1 miliona iPadów powoduje, że Apple zanotowało udział w rynku na poziomie 28,8 %. Jest to wzrost o prawie 4-ry punkty procentowe w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Jak kształtował się udział iPada w rynku tabletów w latach poprzednich?:

  • 2013: 40,2%
  • 2014: 32,7%
  • 2015: 26,8%
  • 2016: 25,9%
  • 2017: 24,9%
  • 2018: 28,8%

 

ipad

 

Widać, że rzeczywiście udział iPada wzrósł w porównaniu z latami poprzednimi, choć nie ma mowy o pobiciu wyników z 2014 roku, nie mówiąc już o roku 2013. Co ciekawe – iPad od premiery swojego pierwszego modelu jest cały czas najpopularniejszym urządzeniem tego typu na rynku.

Firma z Cupertino zahamowała spadek udziałów i nawet udało się jej nieco go zwiększyć poprzez zainteresowanie na nowo klientów swoimi rozwiązaniami w segmencie tabletów. Ale trzeba mieć na uwadze fakt, że rynek ten sukcesywnie się kurczy, więc poprawa wyników Apple tak naprawdę niewiele tutaj znaczy.

Ale sytuacja, jeśli chodzi o tablety z logiem nadgryzionego jabłka powinny ulec dalszym poprawom. W marcu pojawił się iPad 6-tej generacji, który został bardzo ciepło przyjęty przez branżę oraz użytkowników za swój stosunek ceny do jakości. A w tym roku pojawić się ma jeszcze nowy iPad Pro.

Czas pokaże, czy udział Apple w kurczącym się rynku tabletów się zwiększy. Kto wie, może ofensywa sprzętowa amerykańskiego giganta nieco ożywi ten segment?


Podobne artykuły
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path
iPad nie chce się włączyć
iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów. Gdy tablet nagle … Czytaj dalej iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online