Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Udział iPada w rynku tabletów wzrasta

Udział iPada w rynku tabletów wzrasta

We wtorek 1 maja Apple upubliczniło dane mówiące o sprzedaży ich produktów w minionym kwartale. W raporcie znalazło się także miejsce dla iPadów, których w tym okresie rozeszło się 9,1 miliona sztuk. Jest to zdecydowany wzrost udziału tego sprzętu w rynku tabletów, jak i najwyższy wynik Apple w tym segmencie od roku 2014.

 

Co mówią liczby?

 

Zdaniem analityków z firmy IDC sprzedaż 9,1 miliona iPadów powoduje, że Apple zanotowało udział w rynku na poziomie 28,8 %. Jest to wzrost o prawie 4-ry punkty procentowe w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Jak kształtował się udział iPada w rynku tabletów w latach poprzednich?:

  • 2013: 40,2%
  • 2014: 32,7%
  • 2015: 26,8%
  • 2016: 25,9%
  • 2017: 24,9%
  • 2018: 28,8%

 

ipad

 

Widać, że rzeczywiście udział iPada wzrósł w porównaniu z latami poprzednimi, choć nie ma mowy o pobiciu wyników z 2014 roku, nie mówiąc już o roku 2013. Co ciekawe – iPad od premiery swojego pierwszego modelu jest cały czas najpopularniejszym urządzeniem tego typu na rynku.

Firma z Cupertino zahamowała spadek udziałów i nawet udało się jej nieco go zwiększyć poprzez zainteresowanie na nowo klientów swoimi rozwiązaniami w segmencie tabletów. Ale trzeba mieć na uwadze fakt, że rynek ten sukcesywnie się kurczy, więc poprawa wyników Apple tak naprawdę niewiele tutaj znaczy.

Ale sytuacja, jeśli chodzi o tablety z logiem nadgryzionego jabłka powinny ulec dalszym poprawom. W marcu pojawił się iPad 6-tej generacji, który został bardzo ciepło przyjęty przez branżę oraz użytkowników za swój stosunek ceny do jakości. A w tym roku pojawić się ma jeszcze nowy iPad Pro.

Czas pokaże, czy udział Apple w kurczącym się rynku tabletów się zwiększy. Kto wie, może ofensywa sprzętowa amerykańskiego giganta nieco ożywi ten segment?


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online