Tym razem iPhone 8 jest na szczycie sprzedaży!

iPhone iClinica

W Sieci pojawił się raport opublikowany przez firmę Counterpoint Research. Dotyczy on najlepiej sprzedających się smartfonów. Dane pochodzę z maja tego roku. Apple w top 3 ma swoich dwóch przedstawicieli.

 

iPhone 8 zdetronizował iPhone’a X

 

Do tej pory we wszelkich rankingach sprzedaży królował iPhone X. Ostatnie kwartały to był zdecydowanie czas tego modelu. Informowaliśmy wielokrotnie przy okazji różnych raportów, że to właśnie pierwszy telefon z rodziny X cieszył się największą popularnością wśród kupujących. W najnowszym raporcie uległo to zmianie. Na szczycie listy znalazł się iPhone 8, którego sprzedaż stanowiła 2,4% wszystkich urządzeń. Podobny wynik uzyskał Samsung Galaxy S9 Plus, który uplasował się na drugim miejscu, a iPhone X zajął „dopiero” trzecie miejsce, z wynikiem 2,3% sprzedaży w tym okresie. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze iPhone 8 Plus, który zajął 5 miejsce z wynikiem 2,1% udziały w rynku.

 

iphone sprzedaz maj

 

Skąd zmiana lidera?

 

Analitycy twierdzą, że pierwsze miejsce iPhone’a 8 to przede wszystkim zasługa kampanii reklamowej „How to shoot on iPhone”, której nowa odsłona nawiązywała do tematyki związanej z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej, które rozgrywane są na rosyjskich boiskach.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online