Twój pierwszy iPhone – co musisz wiedzieć, by łatwo zacząć przygodę

iOS,iPhone,Poradniki iClinica
moj pierwszy iphone

Po długich namysłach w końcu postanowiliście przenieść się z systemu Android na system iOS? Smartfon Samsunga, Huawei, czy LG idzie w odstawkę, a iPhone stanie się Waszym najważniejszym urządzeniem. Jednak taka przesiadka może być dla nas na samym początku małym szokiem, dlatego przygotowaliśmy dla Was garść rad, jak najlepiej przygotować się do przygody z Apple.

 

Przesiadasz się z Androida na iOS?

 

W takiej sytuacji na pewno najważniejszą sprawą jest możliwość przeniesienia dane ze starego systemu do nowego. Chodzi tutaj o kontakty, aplikacje, zdjęcia i tak dalej. Oczywiście, da się to zrobić – pisaliśmy o tym w naszym poradniku na temat przenoszenia danych z Androida na iOS. Tam zawarte są wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

 

Apple ID

 

W zasadzie tutaj możemy być spokojni – cały proces konfigurowania nowego iPhone’a jest rzeczą naprawdę prostą. Cała rejestracja jest oczywiście w języku polskim i przy okazji jest bardzo intuicyjna, więc każdy powinien sobie z nią poradzić. Ale czym w takim razie jest Apple ID? Wszystko na jego temat odnajdziecie w naszym wpisie, który jest w pełni poświęcony tej właśnie sprawie. Tam również odnajdziecie informacje, jak założyć to konto bez podawania numeru karty płatniczej. Inne przydatne informacje także się tam znajdują.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

 

Smartfony już dawno przestały być tylko telefonami do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, czy wykonywania połączeń. Dzisiaj to nasze małe centrum dowodzenia z dostępem do Internetu, skrzynki mail, bankowości internetowej i wielu innych aplikacji, w których używamy tak wrażliwych danych, jak numery na przykład numery kart płatniczych. Najnowsze modele mają dodatkowe zabezpieczenia. Jest to Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych oraz rozpoznawanie twarzy, czyli Face ID. Są to rzeczy, które warto skonfigurować i korzystać z nich każdego dnia. Zabezpiecza to naszego iPhone’a.

 

Prywatność to też istotna sprawa

 

Wiecie już, jak zadbać o bezpieczeństwo urządzenia i danych, ale równie istotną kwestią jest nasza prywatność. W ustawieniach w sekcji Prywatność możemy sprawdzić jakie dostępy i uprawnienia nadaliśmy poszczególnym modułom i aplikacjom. Chodzi tutaj między innymi o informacje o lokalizacji, dostęp do mikrofonu czy aparatu fotograficznego. Możemy tam dokładnie wybrać, jakie uprawnienia chcemy nadać.

 

Nie bierz portfela, płać iPhonem

 

Kojarzycie płatności Apple Pay? Od ponad roku działa ono także w naszym kraju. W skrócie funkcjonalność polega na tym, że możemy płacić zbliżeniowo swoim iPhonem. Apple Pay możemy także płacić za zakupy online. Jest to bardzo wygodna metoda płacenia. Sprawdźcie nasz poradnik, gdzie wyjaśniamy, jak skonfigurować Apple Pay i jakie banki w Polsce ja obsługują.

 

Pobierz najpotrzebniejsze aplikacje

 

Czymże były iPhone bez zainstalowania na nim przydatnych aplikacji? Najlepiej pobrać swoje ulubione i przejrzeć AppStore w poszukiwaniu przydatnych programów, które polecają inni użytkownicy.

Tych kilka prostych rad powinno pomóc Wam w pierwszych krokach, które stawiać będziecie w świecie urządzeń Apple.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online