Blog
iClinica>Blog>iPad>To już 9 lat od premiery pierwszego iPada

To już 9 lat od premiery pierwszego iPada

Dokładnie 2 dni temu, czyli 27 stycznia minęło już 9 lat od prezentacji pierwszego modelu iPada. Sprzęt miał być ogromną rewolucją, która na zawsze zmieni rynek urządzeń elektronicznych. Chyba nie do końca stwierdzenie to sprawdziło się w praniu, choć na pewno urządzenie miało pozytywny wpływ na życie wielu użytkowników – tak prywatnie, jak i zawodowo.

 

Pierwszy iPad

 

Pierwszy tablet od Apple wyposażony był w procesor A4, 256 MB pamięci RAM, ekran o wielkości 9,7 cala z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli. Miał on także trzy warianty, jeśli chodzi o pojemność 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. W sprzedaży pojawił się on dokładnie trzeciego kwietnia 2010 roku i na samym początku debiutował tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim. Pierwszy iPad w wersji podstawowej wiązał się z wydatkiem 499 dolarów amerykańskich.

iPad okazał się być ostatnim z rewolucyjnych produktów, które zaprezentowane były przez Steve’a Jobsa

Między 2010 a 2018 rokiem Apple wydało aż 18 kolejnych modeli swoich iPadów. Pojawiły się także różne warianty, takie jak: iPad Mini, iPad Pro, czy iPad Air.

Jeśli posiadacie iPada z którym macie jakiekolwiek problemy to zapraszamy do naszego serwisu! Z chęcią pomożemy Wam z usterką.

 


Podobne artykuły
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path
iPad nie chce się włączyć
iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów. Gdy tablet nagle … Czytaj dalej iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online