Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Test baterii iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max – jak długo działa w Sieci LTE?

Test baterii iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max – jak długo działa w Sieci LTE?

Redaktorzy Tom’s Guide przeprowadzili interesujące testy baterii, które znajdują się w tegorocznych iPhone’ach. Sprawdzili oni, jak długo jesteśmy w stanie przeglądać strony internetowe za pomocą sieci LTE na jednym ładowaniu akumulatora.

 

iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max – testy baterii

 

Tom’s Guide słyną z bardzo dokładnych i skrupulatnych testów, możemy więc mieć pewność, iż wyniki eksperymentu są na pewno miarodajne. Nie są one także wynikiem żadnej sponsorowanej współpracy, tylko rzetelną pracą na podzespołach.

Tym razem testery pochylili się nad sprawdzeniem trzech tegorocznych iPhone’ów. Jasność ekranów została ustawiona na poziomie 150 nitów, włączono łączność LTE i przeglądano strony internetowe. Co każde 30 sekund automatycznie ładowana nową stronę internetową na każdym z testowanych urządzeń.

 

Wyniki testów

 

Tak, jak można było się spodziewać – zwycięzcą testu został iPhone 11 Pro Max, który wytrzymał podczas testu 11 godzin i 54 minuty.

Na drugim poziomie podium uplasował się iPhone 11, którego bateria rozładowała się po 11 godzinach i 16 minutach.

Najsłabiej wypadł iPhone 11 Pro, którego akumulator wytrzymał 10 godzin i 24 minuty.

Nie można mówić o żadnym zaskoczeniu, jeśli chodzi o zwycięzcę zestawienia, wszak ma on zdecydowanie najbardziej pojemną baterię z trzech tegorocznych smartfonów od Apple. Można także doda, że jego największy konkurent innego producenta, czyli Samsung Galaxy Note 10+ w takim samym teście rozładował się 45 minut wcześniej.

Jednak drugie miejsce może już zaskakiwać, ponieważ zajął je iPhone 11. Ma on mniejszą baterię od iPhone’a 11 Pro, którego pokonał w teście. Co ciekawe, w poprzednich testach to bateria w Pro była górą i to ze sporą przewagą. Prawdopodobnie nowy iOS 13 ma pozytywny wpływ na kwestię związaną z optymalizacją działa baterii w iPhone 11. Musimy przecież pamiętać, że iPhone 11 ma ekran LCD o niższej rozdzielczości od OLED, który znajduje się w iPhonie 11 Pro – przez to również pobiera on mniej energii, może stąd taki wynik testów.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online