Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Tegoroczne iPhone’y wyposażone będą w procesory Apple A12

Tegoroczne iPhone’y wyposażone będą w procesory Apple A12

Jesienią na rynku pokazać się mają nowe modele iPhone’ów. Na pewno pojawią się nowi przedstawiciele rodziny X – najprawdopodobniej iPhone X 2 oraz iPhone X 2 Plus. Ponad to pojawi się iPhone, który ma być następcą „ósemki” oraz „ósemki plus”, czyli iPhone 9. Do zestawu informacji o tych urządzeniach doszły wieści o procesorze, który zagości w tych smartfonach.

 

Procesor Apple A12 na pokładzie

 

Może być niemałym zaskoczeniem, że procesor ten będzie w droższych X’ach, jak i tańszej „dziewiątce”, ale Apple postawiło na różnice w innych segmentach, więc nowe procki napędzać będą wszystkie modele, które pojawią się na jesień. Informacje tę możemy uznać za oficjalną i potwierdzoną, gdyż TSMC, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company uruchomiło niedawno masową produkcję tego komponentu.

Produkcja ta musiała tak szybko wystartować, gdyż najprawdopodobniej telefony do sprzedaży trafią już we wrześniu. W okresie letnim będą musiały być one składany, także fabryki Pegatron oraz Foxconn będą miały ręce pełne roboty – TSMC musi do tego czasu wyrobić się z produkcją procesorów.

Tym bardziej, że Apple nie chce w tym roku żadnych opóźnień, które zdarzały się chociażby przed rokiem za sprawą problemów z dostawami podzespołów od iPhone’a X.

 

Co wiemy o samym procesorze?

 

Na razie bardzo niewiele. Posiadamy informacje, że TSMC tworzy go przy wykorzystaniu 7-nanometrowej litografii i trafi do wszystkich modeli, które pojawią się jesienią – iPhone’a 9 z ekranem LCD oraz do iPhone’ów X, które wyposażone zostaną w wyświetlacze OLED.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online