Blog
iClinica>Blog>iPhone>Tegoroczne iPhone’y wyposażone będą w procesory Apple A12

Tegoroczne iPhone’y wyposażone będą w procesory Apple A12

Jesienią na rynku pokazać się mają nowe modele iPhone’ów. Na pewno pojawią się nowi przedstawiciele rodziny X – najprawdopodobniej iPhone X 2 oraz iPhone X 2 Plus. Ponad to pojawi się iPhone, który ma być następcą „ósemki” oraz „ósemki plus”, czyli iPhone 9. Do zestawu informacji o tych urządzeniach doszły wieści o procesorze, który zagości w tych smartfonach.

 

Procesor Apple A12 na pokładzie

 

Może być niemałym zaskoczeniem, że procesor ten będzie w droższych X’ach, jak i tańszej „dziewiątce”, ale Apple postawiło na różnice w innych segmentach, więc nowe procki napędzać będą wszystkie modele, które pojawią się na jesień. Informacje tę możemy uznać za oficjalną i potwierdzoną, gdyż TSMC, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company uruchomiło niedawno masową produkcję tego komponentu.

Produkcja ta musiała tak szybko wystartować, gdyż najprawdopodobniej telefony do sprzedaży trafią już we wrześniu. W okresie letnim będą musiały być one składany, także fabryki Pegatron oraz Foxconn będą miały ręce pełne roboty – TSMC musi do tego czasu wyrobić się z produkcją procesorów.

Tym bardziej, że Apple nie chce w tym roku żadnych opóźnień, które zdarzały się chociażby przed rokiem za sprawą problemów z dostawami podzespołów od iPhone’a X.

 

Co wiemy o samym procesorze?

 

Na razie bardzo niewiele. Posiadamy informacje, że TSMC tworzy go przy wykorzystaniu 7-nanometrowej litografii i trafi do wszystkich modeli, które pojawią się jesienią – iPhone’a 9 z ekranem LCD oraz do iPhone’ów X, które wyposażone zostaną w wyświetlacze OLED.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online