Tegoroczne iPhone’y wyposażone będą w procesory Apple A12

iPhone iClinica

Jesienią na rynku pokazać się mają nowe modele iPhone’ów. Na pewno pojawią się nowi przedstawiciele rodziny X – najprawdopodobniej iPhone X 2 oraz iPhone X 2 Plus. Ponad to pojawi się iPhone, który ma być następcą „ósemki” oraz „ósemki plus”, czyli iPhone 9. Do zestawu informacji o tych urządzeniach doszły wieści o procesorze, który zagości w tych smartfonach.

 

Procesor Apple A12 na pokładzie

 

Może być niemałym zaskoczeniem, że procesor ten będzie w droższych X’ach, jak i tańszej „dziewiątce”, ale Apple postawiło na różnice w innych segmentach, więc nowe procki napędzać będą wszystkie modele, które pojawią się na jesień. Informacje tę możemy uznać za oficjalną i potwierdzoną, gdyż TSMC, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company uruchomiło niedawno masową produkcję tego komponentu.

Produkcja ta musiała tak szybko wystartować, gdyż najprawdopodobniej telefony do sprzedaży trafią już we wrześniu. W okresie letnim będą musiały być one składany, także fabryki Pegatron oraz Foxconn będą miały ręce pełne roboty – TSMC musi do tego czasu wyrobić się z produkcją procesorów.

Tym bardziej, że Apple nie chce w tym roku żadnych opóźnień, które zdarzały się chociażby przed rokiem za sprawą problemów z dostawami podzespołów od iPhone’a X.

 

Co wiemy o samym procesorze?

 

Na razie bardzo niewiele. Posiadamy informacje, że TSMC tworzy go przy wykorzystaniu 7-nanometrowej litografii i trafi do wszystkich modeli, które pojawią się jesienią – iPhone’a 9 z ekranem LCD oraz do iPhone’ów X, które wyposażone zostaną w wyświetlacze OLED.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online