Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Tegoroczne iPhone’y będą skanować żyły twarzy, by usprawnić Face ID?

Tegoroczne iPhone’y będą skanować żyły twarzy, by usprawnić Face ID?

Dużo mówi się o zmianach, które przynieść ma nowa generacja telefonów z nadgryzionym jabłkiem. Dotkną one także Face ID, które mimo zdobycia szerokiego grona zwolenników, nadal nie działa perfekcyjne. Zmiany technologiczne mają zdecydowanie usprawnić jego działanie.

 

Face ID przeskanuje nawet żyły?

 

Z publikacji, którą pokazał Światu Urząd Patentowy w Stanach Zjednoczonych, firmie Apple przyznany został patent o nazwie: „Obrazowanie żył przy użyciu detekcji pulsującej radiacji”. Ten enigmatyczny opis mówi o komponencie, który z jednej strony będzie emitował, a z drugiej odbierał cząstkę podczerwieni, która za zadanie mieć będzie, by wykryć układ żył, który znajduje się pod naszą skórą.

Potrzeba takiego, a nie innego patentu, bierze się stąd, że Face ID wymaga poprawy działania. Technologia ta nierzadko miewała problemy z rozpoznawaniem twarzy, patent ma je rozwiązać.

 

face id żyły

Na czym polega nowa technologia?

 

Transmiter optyczny jest skonstruowany tak, by emitować wiele impulsów światła podczerwonego w kierunku ciała posiadacza telefonu. Może to być ręka lub twarz. Światło to przenika przez skórę, dociera do żył od których odbija się i powraca do odbiornika, który wbudowany jest w urządzenie.

Informacje, które zdobędzie wiązka podczerwieni poddane są analizie w urządzeniu i tworzony zostaje obraz żył.

 

Czy to będzie strzał w 10?

 

Jeżeli opis patentu się sprawdzi, to wszystko wskazuje na to, że tak. Układ żył, zwłaszcza ten w dłoniach jest bardzo skomplikowany i w przypadku każdej osoby wygląda on inaczej. To samo tyczy się układu tego znajdującego się w twarzy. Dzięki ich unikalności, złamanie zabezpieczeń Face ID stanie się wręcz niemożliwe. Patent ten zwiększa bezpieczeństwo oraz poprawia samo funkcjonowanie tej technologii.

Czy rzeczywiście zmiany te zostaną zastosowane dowiemy się dopiero jesienią, gdy nowe iPhone’y zadebiutują na rynku. Ale prawdą jest, że doniesienia te są bardzo interesujące.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online