Blog
iClinica>Blog>iPhone>Tegoroczne iPhone’y będą skanować żyły twarzy, by usprawnić Face ID?

Tegoroczne iPhone’y będą skanować żyły twarzy, by usprawnić Face ID?

Dużo mówi się o zmianach, które przynieść ma nowa generacja telefonów z nadgryzionym jabłkiem. Dotkną one także Face ID, które mimo zdobycia szerokiego grona zwolenników, nadal nie działa perfekcyjne. Zmiany technologiczne mają zdecydowanie usprawnić jego działanie.

 

Face ID przeskanuje nawet żyły?

 

Z publikacji, którą pokazał Światu Urząd Patentowy w Stanach Zjednoczonych, firmie Apple przyznany został patent o nazwie: „Obrazowanie żył przy użyciu detekcji pulsującej radiacji”. Ten enigmatyczny opis mówi o komponencie, który z jednej strony będzie emitował, a z drugiej odbierał cząstkę podczerwieni, która za zadanie mieć będzie, by wykryć układ żył, który znajduje się pod naszą skórą.

Potrzeba takiego, a nie innego patentu, bierze się stąd, że Face ID wymaga poprawy działania. Technologia ta nierzadko miewała problemy z rozpoznawaniem twarzy, patent ma je rozwiązać.

 

face id żyły

Na czym polega nowa technologia?

 

Transmiter optyczny jest skonstruowany tak, by emitować wiele impulsów światła podczerwonego w kierunku ciała posiadacza telefonu. Może to być ręka lub twarz. Światło to przenika przez skórę, dociera do żył od których odbija się i powraca do odbiornika, który wbudowany jest w urządzenie.

Informacje, które zdobędzie wiązka podczerwieni poddane są analizie w urządzeniu i tworzony zostaje obraz żył.

 

Czy to będzie strzał w 10?

 

Jeżeli opis patentu się sprawdzi, to wszystko wskazuje na to, że tak. Układ żył, zwłaszcza ten w dłoniach jest bardzo skomplikowany i w przypadku każdej osoby wygląda on inaczej. To samo tyczy się układu tego znajdującego się w twarzy. Dzięki ich unikalności, złamanie zabezpieczeń Face ID stanie się wręcz niemożliwe. Patent ten zwiększa bezpieczeństwo oraz poprawia samo funkcjonowanie tej technologii.

Czy rzeczywiście zmiany te zostaną zastosowane dowiemy się dopiero jesienią, gdy nowe iPhone’y zadebiutują na rynku. Ale prawdą jest, że doniesienia te są bardzo interesujące.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online