Blog
iClinica>Blog>Macbook>Tani MacBook od Apple za 999 dolarów?

Tani MacBook od Apple za 999 dolarów?

Jakiś czas temu niezawodny analityk Ming-Chi Kuo podał informacje, która wywołała poruszenie. Mianowicie – z jego raportu wynikało, że Apple ma w przygotowaniu ma nowego, budżetowego MacBooka, który niebawem zawita na rynku.

 

Potwierdzenie od DigiTimes

 

Pracownicy tego serwisu potwierdzają te informacje, podając wiadomości, że produkcją „taniego” MacBooka zajmie się firma Quanta pochodząca z Tajwanu. Komputer ma być gotowy w okolicach czwartego kwartału tego roku.

Nie znamy jeszcze żadnych konkretnych danych technicznych, ale MacBook ten powinien posiadać ekran Retina o przekątnej rzędu 13-cali. Nazwy także nie znamy, będzie więc to zapewne po prostu – MacBook lub MacBook Air.

Ale raczej trzeba skłaniać się, ku opcji z Air w nazwie, gdyż ta rodzina komputerów Apple nie była odświeżana od przeszło trzech lat. Poza tym model 11-calowy został wycofany ze sprzedaży, więc Apple może skłoni się ku odświeżeniu tej linii.

Ostatnio pojawiły się także informacje, że ten konkretny MacBook wyposażony ma być w procesory Intela ósmej generacji. Także cienki MacBook Air z dyskiem SSD, takim procesorem i 13-calową Retiną w cenie do 999 dolarów – to może być naprawdę spory hit sprzedażowy.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online