Tani MacBook od Apple za 999 dolarów?

Macbook iClinica

Jakiś czas temu niezawodny analityk Ming-Chi Kuo podał informacje, która wywołała poruszenie. Mianowicie – z jego raportu wynikało, że Apple ma w przygotowaniu ma nowego, budżetowego MacBooka, który niebawem zawita na rynku.

 

Potwierdzenie od DigiTimes

 

Pracownicy tego serwisu potwierdzają te informacje, podając wiadomości, że produkcją „taniego” MacBooka zajmie się firma Quanta pochodząca z Tajwanu. Komputer ma być gotowy w okolicach czwartego kwartału tego roku.

Nie znamy jeszcze żadnych konkretnych danych technicznych, ale MacBook ten powinien posiadać ekran Retina o przekątnej rzędu 13-cali. Nazwy także nie znamy, będzie więc to zapewne po prostu – MacBook lub MacBook Air.

Ale raczej trzeba skłaniać się, ku opcji z Air w nazwie, gdyż ta rodzina komputerów Apple nie była odświeżana od przeszło trzech lat. Poza tym model 11-calowy został wycofany ze sprzedaży, więc Apple może skłoni się ku odświeżeniu tej linii.

Ostatnio pojawiły się także informacje, że ten konkretny MacBook wyposażony ma być w procesory Intela ósmej generacji. Także cienki MacBook Air z dyskiem SSD, takim procesorem i 13-calową Retiną w cenie do 999 dolarów – to może być naprawdę spory hit sprzedażowy.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online