Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Taki jest nowy MacBook Air 2018

Taki jest nowy MacBook Air 2018

MacBook Air od dawna nie był aktualizowany. Fakt ten powodował, że od dawna wokół tej linii narastały fale spekulacji na temat tego, czy Apple w końcu uzna, że czas, by odświeżyć nieco ten model. W końcu wczoraj znalazło to swoje potwierdzenie i nowy MacBook Air został zaprezentowany podczas konferencji Apple.

 

MacBook Air 2018

 

Jaki jest najnowszy MacBook Air? Jeśli chodzi o kwestie wizualne to nadal jego konstrukcja jest cienka i zwężana, tak, jak w przypadku poprzedników. Apple nawet wyliczyło to i stwierdziło, że tegoroczna konstrukcja jest o 10% cieńsza, o 17% mniejsza i o 100 gramów lżejszy. Przygotowano jego trzy wersje kolorystyczne: srebrną, złotą i gwiezdną szarość. Poza tym to najbardziej „ekologiczny” z laptopów Apple – zbudowany jest z aluminium, które w całości pochodzi z recyklingu.

 

Kwestia ekranu

 

MacBook Air 2018 wyposażony jest w ekran Retina o przekątnej rzędu 13,3 cala. Wyświetla on o 48% koloru więcej względem swojego poprzednika. Również posiada on czterokrotnie więcej pikseli w porównaniu ze standardowym ekranem HD.

Wokół ekranu zaniknęły aluminiowe ramki – jest to zgodne z ostatnim trendem i wyświetlacz sięga niemal samych krawędzi urządzenia. Ramka jest aż o połowę węższa aniżeli w przypadku poprzedniej generacji.

Jeśli chodzi o klawiaturę to wyposażona będzie ona w mechanizm motylkowy najnowszej generacji, taką samą, jaką otrzymał niedawno MacBook Pro. Poprzednia generacja tych klawiatur nie cieszyła się za dobrym zdaniem wśród użytkowników, dlatego to zrozumiała decyzja. Klawisze podświetlane sią indywidualnie diodami LED.

Gładzik Force Touch

Gładzik wbrew tendencjom i trendom rośnie zamiast maleć. Będzie nawet o 20% większy, by polepszyć komfort pracy.

Głośnik

Głośniki są także poprawione – generują więcej basu i są w głośniejsze nawet o 25% od tych z poprzedniej generacji.

Porty

MacBook Air wyposażony jest w dwa porty Thunderbolt/USB-C. Służą one do ładowania, jak i przesyłania danych. Laptop posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

 

Podzespoły

 

Procesor – na stanie nowego Aira jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1,6 GHz z funkcją Turbo Boost aż do 3,6 GHz. Jest to ósma generacja tego procesora serii Amber Lake. Nie ma możliwości zakupu MacBooka Air z innym procesorem.
RAM – w standardowej wersji dostaniemy 8 GB RAM (LPDDR 3 2133 MHz), ale w najdroższej konfiguracji 16 GB RAM.
Dysk SSD – oczywiście na stanie jest szybki dysk SSD o pojemności 128 GB w standardowej wersji. Dysk można rozszerzyć o dodatkową przestrzeń i wybrać wariant z 256 GB, 512 GB lub 1,5 TB.
Grafika – karta graficzna to Intel UHD Graphics 617 w każdej konfiguracji urządzenia, ale można podpiąć zewnętrzny procesor graficzny poprzez port Thunderbolt 3.
Chip T2 Secruity
Chip ten, jak nazwa wskazuje odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo i ochronę komputera. Dzięki niemu między innymi lepiej chronione są dane podczas płatności dokonywanej przez Apple Pay, szyfruje dane czy kontroluje dysk i audio.
Dzięki T2 dane są bezpieczne nawet, gdy ktoś wymontuje fizycznie dysk z naszego MacBooka, ponieważ bez sparowanego z nim czipu T2, odczyt danych jest w zasadzie niemożliwy.
Bateria – MacBook zaopatrzony będzie baterię litowo-polimerową o pojemnością 50,3 Wh. Akumulator ten ma zapewnić najdłuższy czas pracy po jednym ładowania. Mówi się o 12 godzinach przeglądania Internetu, czy 13 godzinach oglądania filmów poprzez iTunes.
Nowy Air można naładować za pomocą portu USB-C.

 

Cena i premiera

 

MacBooka Air można już zamawiać na oficjalnej stronie Apple, ale przesyłka dotrze raczej dopiero w okolicach 7 listopada.
Podstawowa wersja urządzenia z dyskiem SSD 128 GB i 8 GB RAM to koszt 5999 złotych, ale są i droższe warianty, bo można dostać wersje za 6999 złotych, jak i 12959 złotych.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online