Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Tak prezentuje się tvOS 13 dla Apple TV

Tak prezentuje się tvOS 13 dla Apple TV

Podczas niedawno zakończonej corocznej konferencji Apple dla ludzi związanych z branżą deweloperską, czyi WWDC 2019. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat sprzętów, który szykuje Apple, jak i również (albo raczej przede wszystkim) na temat systemów na sprzęty giganta z Cupertino. Nie zabrakło wzmianki na temat tvOS 13, który przyniesie trochę nowości do telewizorów z przystawką od Apple.

 

tvOS 13

 

Odświeżony interfejs

Co jako pierwsze rzuca się w oczy przy nowym systemie Apple to całkowicie nowy i mocno zmieniony interfejs oraz ekran początkowy oprogramowania. Od teraz od momentu uruchomienia tvOS w Apple TV będą zaznaczone filmy oraz seriale, które odtwarzały będą się w tle w formie krótkich zapowiedzi.

Oddzielne konta użytkowników

Będą dostępne dodatkowe, oddzielne konta użytkowników, z których korzystać będą mogli wszyscy domownicy. Dla każdego usera personalizowane będą wyświetlane treści w aplikacji, tak, by trafiać na materiały, które rzeczywiście będą nas interesowały.

Personalizacja Apple Music i synchronizowane teksty piosenek

Dzięki oddzielnym kontom użytkowników, także muzyczne sugestie w aplikacji Apple Music będą spersonalizowane oraz dostosowane do potrzeb wszystkich korzystających.
Inną interesującą opcją jest możliwość wyświetlania tekstu utworu, którego aktualnie słuchamy. Tekst wyświetlany będzie na ekranie synchronicznie do momentu piosenki, coś na wzór aplikacji do karaoke.

Obsługa kontrolerów od Xboxa One oraz Playstation 4

Jesienią tego roku Apple uruchomi również swój serwis z grami Apple Arcade i zapowiedzieli, że pady od popularnych konsol, jak Xbox One oraz Playstation 4 będą kompatybilne z serwisem i wspieranie przez oprogramowanie Apple TV, dzięki czemu będzie można je wykorzystywać do gry.

Wygaszacze ekranu

Wraz z tvOS 13 pojawią się również zupełnie nowe wygaszacze ekranu, które skupione będą na tematyce ujęć podwodnych. Przy tworzeniu ich pomagało Apple BBC Natural History. Same wygaszacze są rzecz jasna wykonane w technologii 4K HDR.

 

 


Podobne artykuły
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Jak wyczyścić AirPods
Jak wyczyścić AirPods?
W 2016 roku Apple zaczęło intensywnie przekonywać swoich użytkowników do porzucenia słuchawek z kablem. Na początku września zadebiutował iPhone 7, który nie został wyposażony w złącze mini jack. Ta decyzja odbiła się szerokim echem w branży technologicznej. W grudniu tego samego roku światło dzienne ujrzała pierwsza generacja AirPods, czyli słuchawek bezprzewodowych. Od tamtej pory coraz … Czytaj dalej Jak wyczyścić AirPods?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online