Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Tak prezentuje się tvOS 13 dla Apple TV

Tak prezentuje się tvOS 13 dla Apple TV

Podczas niedawno zakończonej corocznej konferencji Apple dla ludzi związanych z branżą deweloperską, czyi WWDC 2019. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy na temat sprzętów, który szykuje Apple, jak i również (albo raczej przede wszystkim) na temat systemów na sprzęty giganta z Cupertino. Nie zabrakło wzmianki na temat tvOS 13, który przyniesie trochę nowości do telewizorów z przystawką od Apple.

 

tvOS 13

 

Odświeżony interfejs

Co jako pierwsze rzuca się w oczy przy nowym systemie Apple to całkowicie nowy i mocno zmieniony interfejs oraz ekran początkowy oprogramowania. Od teraz od momentu uruchomienia tvOS w Apple TV będą zaznaczone filmy oraz seriale, które odtwarzały będą się w tle w formie krótkich zapowiedzi.

Oddzielne konta użytkowników

Będą dostępne dodatkowe, oddzielne konta użytkowników, z których korzystać będą mogli wszyscy domownicy. Dla każdego usera personalizowane będą wyświetlane treści w aplikacji, tak, by trafiać na materiały, które rzeczywiście będą nas interesowały.

Personalizacja Apple Music i synchronizowane teksty piosenek

Dzięki oddzielnym kontom użytkowników, także muzyczne sugestie w aplikacji Apple Music będą spersonalizowane oraz dostosowane do potrzeb wszystkich korzystających.
Inną interesującą opcją jest możliwość wyświetlania tekstu utworu, którego aktualnie słuchamy. Tekst wyświetlany będzie na ekranie synchronicznie do momentu piosenki, coś na wzór aplikacji do karaoke.

Obsługa kontrolerów od Xboxa One oraz Playstation 4

Jesienią tego roku Apple uruchomi również swój serwis z grami Apple Arcade i zapowiedzieli, że pady od popularnych konsol, jak Xbox One oraz Playstation 4 będą kompatybilne z serwisem i wspieranie przez oprogramowanie Apple TV, dzięki czemu będzie można je wykorzystywać do gry.

Wygaszacze ekranu

Wraz z tvOS 13 pojawią się również zupełnie nowe wygaszacze ekranu, które skupione będą na tematyce ujęć podwodnych. Przy tworzeniu ich pomagało Apple BBC Natural History. Same wygaszacze są rzecz jasna wykonane w technologii 4K HDR.

 

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online