Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Tak prezentuje się Apple News+

Tak prezentuje się Apple News+

Podczas swojej pierwszej w tym roku konferencji, gigant z Cupertino zaprezentował między innymi swoją nową usługę – płatny serwis z czasopismami, czyli Apple News+. Jak dokładnie będzie wyglądać platforma newsowa od Apple?

 

Apple News+

 

Nowa wersja platformy jest w zasadzie przedłużeniem i poprawą już istniejącej, czyli Apple News. Plusik w nazwie wprowadza do oferty serwisu jeden pokaźny dodatek – możliwość przeglądania czasopism na naszych urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka.

Ten serwis Apple zaprezentowało jako pierwszy podczas swojej konferencji. W Apple News+ ma być dostępnych ponad 300 czasopism oraz branżowych magazynów. Wśród nich znaleźć się mają między innymi: Vogue, Fast Company, Popular Science, National Geographic, Times, czy The Wall Street Journal.

 

apple news 2019

 

Cały serwis zostanie podzielony na sekcje na wzór tego, jak dzieje się to chociażby w AppStore. Będą kategorie, takie jak: „Trending Stories”, „Top Stories” czy „Dla Ciebie”. Oprócz tego pojawi się także podział ze względu na branże: sport, biznes, czy nauka.

Ciekawym dodatkiem będzie funkcja Live Covers – czyli okładki magazynów działające na zasadzie znanej nam z Live Photos – pokazane będą w formie krótkich filmików.

Padły także ważne stwierdzenia z perspektywy bezpieczeństwa użytkownika. Apple twierdzi, że aplikacja nie sprawdza ani nie śledzi tego, co czytamy. Informacje te także nie trafiają do reklamodawców, co ma czynić korzystanie z platformy całkowicie prywatnym.

Początkowo Apple News+ trafi tylko do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady i kosztować będzie 9,99 dolarów za miesiąc subskrypcji, którą darmowo będzie można dzielić z rodziną. Na inne rynki, jak Europa czy Australia aplikacja trafi jesienią tego roku. W Europie pierwszym krajem będzie Wielka Brytania.

Niestety, póki co, nic nie wiadomo na temat ewentualnego startu platformy w Polsce.

 


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online