Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Tak prezentuje się Apple News+

Tak prezentuje się Apple News+

Podczas swojej pierwszej w tym roku konferencji, gigant z Cupertino zaprezentował między innymi swoją nową usługę – płatny serwis z czasopismami, czyli Apple News+. Jak dokładnie będzie wyglądać platforma newsowa od Apple?

 

Apple News+

 

Nowa wersja platformy jest w zasadzie przedłużeniem i poprawą już istniejącej, czyli Apple News. Plusik w nazwie wprowadza do oferty serwisu jeden pokaźny dodatek – możliwość przeglądania czasopism na naszych urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka.

Ten serwis Apple zaprezentowało jako pierwszy podczas swojej konferencji. W Apple News+ ma być dostępnych ponad 300 czasopism oraz branżowych magazynów. Wśród nich znaleźć się mają między innymi: Vogue, Fast Company, Popular Science, National Geographic, Times, czy The Wall Street Journal.

 

apple news 2019

 

Cały serwis zostanie podzielony na sekcje na wzór tego, jak dzieje się to chociażby w AppStore. Będą kategorie, takie jak: „Trending Stories”, „Top Stories” czy „Dla Ciebie”. Oprócz tego pojawi się także podział ze względu na branże: sport, biznes, czy nauka.

Ciekawym dodatkiem będzie funkcja Live Covers – czyli okładki magazynów działające na zasadzie znanej nam z Live Photos – pokazane będą w formie krótkich filmików.

Padły także ważne stwierdzenia z perspektywy bezpieczeństwa użytkownika. Apple twierdzi, że aplikacja nie sprawdza ani nie śledzi tego, co czytamy. Informacje te także nie trafiają do reklamodawców, co ma czynić korzystanie z platformy całkowicie prywatnym.

Początkowo Apple News+ trafi tylko do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady i kosztować będzie 9,99 dolarów za miesiąc subskrypcji, którą darmowo będzie można dzielić z rodziną. Na inne rynki, jak Europa czy Australia aplikacja trafi jesienią tego roku. W Europie pierwszym krajem będzie Wielka Brytania.

Niestety, póki co, nic nie wiadomo na temat ewentualnego startu platformy w Polsce.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online