Tak prezentują się nowe urządzenia iMac oraz iMac Pro

Apple iClinica

Apple w ostatnich dniach rozpieszcza nas wprowadzeniem na rynek nowych i odświeżonych produktów. Kolejnymi z nich są nowe komputery iMac oraz iMac Pro. Producent chwali się, że urządzenia cechują się dwukrotnie większą wydajnością względem swoich poprzedników.

 

iMac 2019

 

Czym może pochwalić się nowy stacjonarny komputer do giganta z Cupertino? Urządzenie napędzają procesory Intela 8. lub 9. Generacji oraz karty graficzne Radeon Pro Vega. Tym samym sprzęt ma być nawet dwukrotnie bardziej wydajny niż jego poprzednik.

W konfiguracji z 21,5-calowym ekranem Retina 4K mamy do wyboru czterordzeniowy lub sześciordzeniowy procesor Intela 8. generacji. Zapewnia to wzrost wydajności nawet do 60%.

W przypadku 27-calowego iMaca z ekranem Retina 5K mamy do wyboru procesor Intela 9. generacji wyposażone w sześć rdzeni lub osiem rdzeni. W tym przypadku możemy mówić o wzroście wydajności na poziomie 2,4 raza.

W obu przypadkach za grafikę odpowiada procesor graficzny Radeon Pro Vega, która zapewnia skok od 50% wydajności w przypadku modelu z ekranem o przekątnej 27 cali, do 80%, gdy mówimy o urządzeniu wyposażonym w ekran o wielkości 21,5 cala.

Ceny podstawowych wersji oscylują w granicach 6499 – 7499 złotych za iMaca 4K 21,5-cala

 

imac 2019

 

W przypadku iMaca 5K z ekranem 27 cali ceny rozpoczynają się od kwoty 8999 złotych.

 

imac 2019 cena

 

Oprócz tego, Apple dokonało także odświeżenia oferty dotyczącej iMaca Pro. Dodali oni opcję konfiguracji modelu z 256 GB pamięci RAM oraz grafiką Radeon Pro Vega 64X.

Aktualnie najdroższy z modeli iMaca Pro kosztuje bagatela ponad 76 tysięcy złotych!

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online