Blog
iClinica>Blog>Apple>Tak prezentują się nowe urządzenia iMac oraz iMac Pro

Tak prezentują się nowe urządzenia iMac oraz iMac Pro

Apple w ostatnich dniach rozpieszcza nas wprowadzeniem na rynek nowych i odświeżonych produktów. Kolejnymi z nich są nowe komputery iMac oraz iMac Pro. Producent chwali się, że urządzenia cechują się dwukrotnie większą wydajnością względem swoich poprzedników.

 

iMac 2019

 

Czym może pochwalić się nowy stacjonarny komputer do giganta z Cupertino? Urządzenie napędzają procesory Intela 8. lub 9. Generacji oraz karty graficzne Radeon Pro Vega. Tym samym sprzęt ma być nawet dwukrotnie bardziej wydajny niż jego poprzednik.

W konfiguracji z 21,5-calowym ekranem Retina 4K mamy do wyboru czterordzeniowy lub sześciordzeniowy procesor Intela 8. generacji. Zapewnia to wzrost wydajności nawet do 60%.

W przypadku 27-calowego iMaca z ekranem Retina 5K mamy do wyboru procesor Intela 9. generacji wyposażone w sześć rdzeni lub osiem rdzeni. W tym przypadku możemy mówić o wzroście wydajności na poziomie 2,4 raza.

W obu przypadkach za grafikę odpowiada procesor graficzny Radeon Pro Vega, która zapewnia skok od 50% wydajności w przypadku modelu z ekranem o przekątnej 27 cali, do 80%, gdy mówimy o urządzeniu wyposażonym w ekran o wielkości 21,5 cala.

Ceny podstawowych wersji oscylują w granicach 6499 – 7499 złotych za iMaca 4K 21,5-cala

 

imac 2019

 

W przypadku iMaca 5K z ekranem 27 cali ceny rozpoczynają się od kwoty 8999 złotych.

 

imac 2019 cena

 

Oprócz tego, Apple dokonało także odświeżenia oferty dotyczącej iMaca Pro. Dodali oni opcję konfiguracji modelu z 256 GB pamięci RAM oraz grafiką Radeon Pro Vega 64X.

Aktualnie najdroższy z modeli iMaca Pro kosztuje bagatela ponad 76 tysięcy złotych!

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online