Blog
iClinica>Blog>Apple>Szykują się dwa nowe modele Mac Pro? Jeden z całkowicie odświeżonym designem

Szykują się dwa nowe modele Mac Pro? Jeden z całkowicie odświeżonym designem

Dziennikarze Bloomberga dotarli do nowych wieści prosto z Apple. Podobno gigant z Cupertino pracuje aktualnie nad dwoma nowymi modelami swojego kombajnu – Maca Pro. Jeden z nich ma być napędzany procesorem Intela, a drugi, zdecydowanie mniejszy działać będzie na autorskim Apple Silicon.

 

Mac Pro (2022) – dwie wersje

 

Z raportu przygotowanego przez Bloomberga wynika, że pierwszy z nowych modeli ma być bezpośrednim następcą Maca Pro z 2019 roku. Design nie ulegnie żadnym zmianom, a komputer napędzany będzie procesorem od Intela. Jest to dosyć ciekawa informacja, zwłaszcza, że wcześniej zapowiadano, że Apple ma do 2022 roku zrezygnować z układów tego producenta.

Drugi Mac Pro ma być zdecydowanie mniejszy (nawet o połowę!) od swojej standardowej wersji. Ma być wykonany tylko i wyłącznie z aluminium i przypominać legendarnego już Maca G4 Cube z 2000 roku.

Podobno odświeżone urządzenie ma napędzać procesor Apple Silicon z 32 rdzeniami wydajnościowymi i 64 lub nawet 128 rdzeniami graficznymi. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jakie osiągi ma układ M1 posiadający wyłącznie 4 rdzenie to możemy zakładać, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym potworem wśród komputerów.

Premiera urządzeń planowana jest na 2022 rok. W tym roku na rynku pojawić powinny się nowe MacBooki Pro 14” i 16” oraz nowe modele iMaków – wszystkie je napędzać ma nowy procesor amerykańskiej firmy – Apple Silicon.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online