Szykują się dwa nowe modele Mac Pro? Jeden z całkowicie odświeżonym designem

Apple,Macbook iClinica

Dziennikarze Bloomberga dotarli do nowych wieści prosto z Apple. Podobno gigant z Cupertino pracuje aktualnie nad dwoma nowymi modelami swojego kombajnu – Maca Pro. Jeden z nich ma być napędzany procesorem Intela, a drugi, zdecydowanie mniejszy działać będzie na autorskim Apple Silicon.

 

Mac Pro (2022) – dwie wersje

 

Z raportu przygotowanego przez Bloomberga wynika, że pierwszy z nowych modeli ma być bezpośrednim następcą Maca Pro z 2019 roku. Design nie ulegnie żadnym zmianom, a komputer napędzany będzie procesorem od Intela. Jest to dosyć ciekawa informacja, zwłaszcza, że wcześniej zapowiadano, że Apple ma do 2022 roku zrezygnować z układów tego producenta.

Drugi Mac Pro ma być zdecydowanie mniejszy (nawet o połowę!) od swojej standardowej wersji. Ma być wykonany tylko i wyłącznie z aluminium i przypominać legendarnego już Maca G4 Cube z 2000 roku.

Podobno odświeżone urządzenie ma napędzać procesor Apple Silicon z 32 rdzeniami wydajnościowymi i 64 lub nawet 128 rdzeniami graficznymi. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jakie osiągi ma układ M1 posiadający wyłącznie 4 rdzenie to możemy zakładać, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym potworem wśród komputerów.

Premiera urządzeń planowana jest na 2022 rok. W tym roku na rynku pojawić powinny się nowe MacBooki Pro 14” i 16” oraz nowe modele iMaków – wszystkie je napędzać ma nowy procesor amerykańskiej firmy – Apple Silicon.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online