Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Szykują się dwa nowe modele Mac Pro? Jeden z całkowicie odświeżonym designem

Szykują się dwa nowe modele Mac Pro? Jeden z całkowicie odświeżonym designem

Dziennikarze Bloomberga dotarli do nowych wieści prosto z Apple. Podobno gigant z Cupertino pracuje aktualnie nad dwoma nowymi modelami swojego kombajnu – Maca Pro. Jeden z nich ma być napędzany procesorem Intela, a drugi, zdecydowanie mniejszy działać będzie na autorskim Apple Silicon.

 

Mac Pro (2022) – dwie wersje

 

Z raportu przygotowanego przez Bloomberga wynika, że pierwszy z nowych modeli ma być bezpośrednim następcą Maca Pro z 2019 roku. Design nie ulegnie żadnym zmianom, a komputer napędzany będzie procesorem od Intela. Jest to dosyć ciekawa informacja, zwłaszcza, że wcześniej zapowiadano, że Apple ma do 2022 roku zrezygnować z układów tego producenta.

Drugi Mac Pro ma być zdecydowanie mniejszy (nawet o połowę!) od swojej standardowej wersji. Ma być wykonany tylko i wyłącznie z aluminium i przypominać legendarnego już Maca G4 Cube z 2000 roku.

Podobno odświeżone urządzenie ma napędzać procesor Apple Silicon z 32 rdzeniami wydajnościowymi i 64 lub nawet 128 rdzeniami graficznymi. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jakie osiągi ma układ M1 posiadający wyłącznie 4 rdzenie to możemy zakładać, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym potworem wśród komputerów.

Premiera urządzeń planowana jest na 2022 rok. W tym roku na rynku pojawić powinny się nowe MacBooki Pro 14” i 16” oraz nowe modele iMaków – wszystkie je napędzać ma nowy procesor amerykańskiej firmy – Apple Silicon.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online