Blog
iClinicaPath BlogPath Bez kategoriiPath Synchronizacja zakładek Chrome z Safari – jak to zrobić?

Synchronizacja zakładek Chrome z Safari – jak to zrobić?

Synchronizacja zakładek chrome z safari

Jednym z kluczowych osiągnięć Apple jest stworzenie spójnego ekosystemu. Wszystkie urządzenia pochodzące od tego producenta mogą zostać ze sobą w pełni zsynchronizowane. Dzięki temu możesz błyskawicznie przenosić dane pomiędzy iPhonem a MacBookiem bądź innymi „jabłkami”.

Co do zasady, przedstawione udogodnienie dotyczy tylko sprzętu Apple. Amerykańska firma preferuje utrzymywanie hermetycznego środowiska, a konkurencyjne firmy raczej trzyma na dystans. Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. Dowiedz się na czym polega synchronizacja zakładek Chrome z Safari.

Apple ułatwia synchronizację Safari z Chrome

Konsekwentne poszerzanie swojego wyposażenia w ramach ekosystemu Apple wymaga czasu. Zazwyczaj zaczyna się od jednego urządzenia, a dopiero później przychodzi pora na zakup kolejnych „jabłek”. Najpopularniejszym produktem z oferty amerykańskiej firmy jest iPhone, więc najczęściej to właśnie on służy jako przetarcie szlaku dla nowych klientów. Taki użytkownik wyposaża się zatem w smartfona ze stajni Apple, a poza tym pracuje na komputerze z Windowsem.

Jedno i drugie urządzenie jest regularnie wykorzystywane do przeglądania internetu. Warto byłoby zatem zsynchronizować zakładki, które zapisujesz z poziomu komputera i telefonu. Okazuje się, że używanie różnych przeglądarek na obu urządzeniach nie stanowi problemu. Apple dostarcza oficjalne narzędzia, dzięki którym możliwa jest synchronizacja zakładek Chrome z Safari.

Synchronizacja zakładek między iPhone, Chrome i Firefox  – jak wygląda?

W celu uruchomienia opisywanej funkcji postępuj wedle poniższej instrukcji.

 1. Pobierz aplikację iCloud dla Windowsa. Znajdziesz ją w Microsoft Store pod tym linkiem: https://apps.microsoft.com/home?hl=pl-pl&gl=US.
 2. Uruchom ściągniętą aplikację i otwórz jej ustawienia.
 3. Zaznacz haczyk w sekcji „Zakładki”.
 4. Zobaczysz tam wzmiankę o przeglądarkach, które są zainstalowane i pozwalają na synchronizację.
 5. Kliknij „Zainstaluj rozszerzenie” przy wybranej przeglądarce.
 6. Przeniesiesz się na podstronę z wtyczką „Zakładki iCloud”. Zainstaluj ją.
 7. Od tego momentu synchronizacja będzie realizowana w tle. Poczekaj chwilę na pierwsze przetworzenie danych. Po pewnym czasie połączenie pomiędzy Safari a drugą przeglądarką powinno być aktywne.

Synchronizacja zakładek chrome z safari

Po pomyślnym zakończeniu operacji synchronizacja zakładek będzie działała w obu kierunek. Z jednej strony zobaczysz zapisane witryny na ekranie startowym w Safari na urządzeniu Apple. Z drugiej strony nowy folder pojawi się na pasku zakładek w przeglądarce na Twoim komputerze z Windowsem. Zobaczysz tam strony zapisane z poziomu „jabłka”.

Przenoszenie danych do Safari z pozostałych przeglądarek

Użytkownicy niszowych rozwiązań niestety nie mogą liczyć na dostęp do tej opcji. Synchronizacja zakładek z Safari jest zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników najpopularniejszych przeglądarek takich jak Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Microsoft Edge.

Jak importować dane do Safari?

Wyżej opisana operacja dotyczy trwałej synchronizacji, która jest na bieżąco realizowana w tle. W praktyce oznacza to, że wymiana zakładek pomiędzy urządzeniami nastąpi za każdym razem, gdy po jednej bądź drugiej stronie zapiszesz nową stronę internetową. Nie musisz jednak utrzymywać stałego połączenia. W przypadku Maców możesz tylko jednorazowo zrealizować tę operację. Takie rozwiązanie przyda się chociażby gdy chcesz zgrać dane, aby na stałe przesiąść się z jednego narzędzia na drugie.

Jeśli obie przeglądarki są zainstalowane na tym samym Macu, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom przeglądarkę Safari.
 2. Rozwiń menu „Plik”.
 3. Przejdź do zakładki „Importuj”.
 4. Wybierz nazwę przeglądarki, z której chcesz pobrać dane.

Jeżeli jednak na Macu masz tylko Safari, a druga przeglądarka znajduje się na innym urządzeniu, trzeba będzie najpierw utworzyć kopie zapasowe. Najpierw musisz zatem wygenerować plik z zakładkami w przeglądarce, którą chcesz zamienić na Safari. W przypadku Google Chrome ten proces wygląda następująco:

 1. Otwórz menu z narzędziami (ikona trzech poziomych kropek w prawym górnym rogu).
 2. Przejdź do sekcji „Zakładki i listy”.
 3. Otwórz „Menedżer zakładek”.
 4. Kliknij ikonę trzech pionowo ułożonych kropek, która znajduje się w prawym górnym rogu.
 5. Wybierz „Eksportuj zakładki”.
 6. Ustaw miejsce docelowe, w którym ma zostać zapisany plik z danymi.

Teraz masz już wszystko czego potrzeba do sfinalizowania importu. Wykonaj zatem następujące kroki:

 1. Otwórz Safari.
 2. Wejdź do menu „Plik”.
 3. Kliknij „Importuj”.
 4. Wybierz wcześniej utworzony plik HTML zawierający zakładki z drugiej przeglądarki.

Synchronizacja zakładek chrome z safari

Jak eksportować dane z Safari?

Cała operacja może też zostać przeprowadzona w odwrotnym kierunku. Jeśli chcesz przesiąść się z Safari na inną przeglądarkę, zakładki eksportujesz w następujący sposób:

 1. Otwórz Safari.
 2. Rozwiń menu „Plik”.
 3. Wybierz sekcję „Eksportuj”.
 4. Kliknij opcję „Zakładki”.
 5. Zapisz plik z zakładkami w wybranym miejscu na dysku.

Później pozostaje Ci już tylko zaimportowanie pliku z zakładkami w drugiej przeglądarce.

Co zrobić, gdy problemy techniczne uniemożliwiają komfortowe użytkowanie sprzętu Apple?

Jeżeli gwarancja producenta dobiegła końca, specjalistycznej pomocy może udzielić Ci iClinica. To profesjonalny serwis Apple funkcjonujący od 2009 roku. Od tamtej pory daliśmy drugie życie tysiącom urządzeń. Naszą specjalizacją jest naprawa iPhone, iPad, MacBook oraz Apple Watch. W tym zakresie świadczymy różnorodne usługi. W ofercie znajduje się naprawa Face ID, wymiana wyświetlacza iPhone, czyszczenie po zalaniu, a także szeroka gama innych możliwości.


Podobne artykuły
Klawiatura BlackBerry do iPhone
Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Przełom milenium i pierwsza dekada XXI wieku przyniósł szereg koncepcji udoskonalenia klasycznego telefonu komórkowego. Jedną z nich zaproponowała kanadyjska marka BlackBerry. Stworzyła ona serię charakterystycznych urządzeń wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY. Taki sprzęt cieszył się bardzo dobrą renomą i zapisał się w zbiorowej świadomości jako nieodłączny atrybut biznesmenów. BlackBerry ostatecznie przegrało rywalizację z producentami, ale … Czytaj dalej Klawiatura BlackBerry do iPhone – czy to możliwe?
Path
przecieki iPhone 16
Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Po premierze wszystkich modeli z serii iPhone 15 nie trzeba było długo czekać na pierwsze plotki dotyczące urządzeń z kolejnej generacji. Przez ostatnie kilka miesięcy uzbierało się już sporo przecieków kształtujących coraz wyraźniejszy ogląd sytuacji. Wieści w dużej mierze pochodzą ze źródeł, które w przeszłości okazywały się już dobrze zorientowane w planach Apple. Z uwagi … Czytaj dalej Nowe przecieki na temat iPhone 16 – jak będzie wyglądać nowy iPhone?
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online