Blog
iClinica>Blog>Apple Watch>Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy

Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy

W zasadzie chyba trudno znaleźć inną część rynku związanego z elektroniką użytkową, gdzie jeden gracz tak mocno odstawały od swoich konkurentów. Ten związany ze smartwachami jest całkowicie zdominowany przez Apple Watch. Zdaniem analityków trzeci kwartał jeszcze bardziej to uwidocznił, a zegarek od giganta od Cupertino jeszcze mocniej zostawił konkurentów w tyle.

 

Smartwatche w 2019

 

Niestety, od jakiegoś czasu firma Apple nie podaje liczby sprzedanych przez siebie produktów. Dotyczy to nie tylko Apple Watchy, ale również iPhone’ów, iPadów czy MacBooków. Musimy zatem zaufać raportom, które tworzą firmy analityczne. Jednak te zdają się być naprawdę rzetelne i precyzyjne. Jeszcze w czasach, kiedy gigant z Cupertino podawał liczbę sprzedanych przez siebie urządzeń, raporty takich firm pokazywały zbliżone liczby.

Właśnie pojawił się raport na temat sprzedaży zegarków w trzecim kwartale 2019 roku. Jego autorem jest firma Strategy Analytics. Z jego treści jasno można wysnuć wniosek, że cały rynek smartwatchy jest w fazie wzrostu i ma się bardzo dobrze. W opisywanym kwartale sprzedało się ok 14 milionów sztuk takich zegarków. Jest to wzrost o 42% względem analogicznego okresu w poprzednim roku, kiedy sprzedaż wspomnianych zegarków wynosiła około 10 milionów sztuk.

 

Apple Watch ma się świetnie

 

apple watch 2019

 

W opisywanym w raporcie trzecim kwartale 2019 roku, Apple udało się sprzedaż aż 6,8 miliona sztuk Apple Watchy, co daje im tym samym aż 48% udziału w tym rynku.

Gdy porównanymi tegoroczne rezultaty do tego samego okresu w 2018 roku to widzimy, że Apple udało się sprzedaż 2,3 miliona sztuk więcej, co daje im 51% wzrostu.

Dominacja Apple na tym rynku jest tym bardziej widoczna, gdy spojrzymy na wyniki ich bezpośrednich konkurentów. Koreański gigant, czyli firma Samsung w tym samym czasie sprzedała tylko 1,9 miliona sztuk swoich urządzeń. Trzecie miejsce należy do przedsiębiorstwa FitBit, któremu udało sprzedaż się 1,6 miliona sztuk swoich zegarków.

Jednak czy taka miażdżąca przewaga może tak naprawdę dziwić? Apple Watch z każdym rokiem staje się bardziej funkcjonalnym smartwatchem, który jest również świetnie zintegrowany z systemami Apple, które znajdują się choćby w iPhonie. Teraz czas na ruch konkurencji – albo stworzą coś, co osłabi dominację Apple albo różnicę będą się z czasem tylko pogłębiać.


Podobne artykuły
Apple Watch Ultra
Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?
Wrzesień zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu miłośników Apple. To właśnie w tym miesiącu zazwyczaj przedstawiane są nowe smartfony oraz zegarki. Tegoroczna konferencja odbędzie się 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Z całą pewnością nowe iPhone’y skradną show i okażą się najjaśniejszym punktem programu. Nie należy jednak zapominać o kolejnych wydaniach Apple Watcha, które mają … Czytaj dalej Nowe Apple Watche – czego spodziewać się podczas nadchodzącej premiery?
Path
Czy na apple watch można słuchać muzyki
Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?
Bez zegarka jak bez ręki. Popularne polskie przysłowie powstało jeszcze w czasach, gdy ludziom nie śniło się nawet o smartwatchach. Obecnie takie stwierdzenie ma znacznie więcej wspólnego z realiami. W końcu Apple Watch może ułatwić wiele czynności w codziennym życiu. Gdy ktoś przyzwyczaił się do takiego udogodnienia, trudno byłoby mu się z nim rozstać. Apple … Czytaj dalej Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online