Blog
iClinicaPath BlogPath Apple WatchPath Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy

Świetna sprzedaż Apple Watch – dominuje on rynek smartwachy

W zasadzie chyba trudno znaleźć inną część rynku związanego z elektroniką użytkową, gdzie jeden gracz tak mocno odstawały od swoich konkurentów. Ten związany ze smartwachami jest całkowicie zdominowany przez Apple Watch. Zdaniem analityków trzeci kwartał jeszcze bardziej to uwidocznił, a zegarek od giganta od Cupertino jeszcze mocniej zostawił konkurentów w tyle.

 

Smartwatche w 2019

 

Niestety, od jakiegoś czasu firma Apple nie podaje liczby sprzedanych przez siebie produktów. Dotyczy to nie tylko Apple Watchy, ale również iPhone’ów, iPadów czy MacBooków. Musimy zatem zaufać raportom, które tworzą firmy analityczne. Jednak te zdają się być naprawdę rzetelne i precyzyjne. Jeszcze w czasach, kiedy gigant z Cupertino podawał liczbę sprzedanych przez siebie urządzeń, raporty takich firm pokazywały zbliżone liczby.

Właśnie pojawił się raport na temat sprzedaży zegarków w trzecim kwartale 2019 roku. Jego autorem jest firma Strategy Analytics. Z jego treści jasno można wysnuć wniosek, że cały rynek smartwatchy jest w fazie wzrostu i ma się bardzo dobrze. W opisywanym kwartale sprzedało się ok 14 milionów sztuk takich zegarków. Jest to wzrost o 42% względem analogicznego okresu w poprzednim roku, kiedy sprzedaż wspomnianych zegarków wynosiła około 10 milionów sztuk.

 

Apple Watch ma się świetnie

 

apple watch 2019

 

W opisywanym w raporcie trzecim kwartale 2019 roku, Apple udało się sprzedaż aż 6,8 miliona sztuk Apple Watchy, co daje im tym samym aż 48% udziału w tym rynku.

Gdy porównanymi tegoroczne rezultaty do tego samego okresu w 2018 roku to widzimy, że Apple udało się sprzedaż 2,3 miliona sztuk więcej, co daje im 51% wzrostu.

Dominacja Apple na tym rynku jest tym bardziej widoczna, gdy spojrzymy na wyniki ich bezpośrednich konkurentów. Koreański gigant, czyli firma Samsung w tym samym czasie sprzedała tylko 1,9 miliona sztuk swoich urządzeń. Trzecie miejsce należy do przedsiębiorstwa FitBit, któremu udało sprzedaż się 1,6 miliona sztuk swoich zegarków.

Jednak czy taka miażdżąca przewaga może tak naprawdę dziwić? Apple Watch z każdym rokiem staje się bardziej funkcjonalnym smartwatchem, który jest również świetnie zintegrowany z systemami Apple, które znajdują się choćby w iPhonie. Teraz czas na ruch konkurencji – albo stworzą coś, co osłabi dominację Apple albo różnicę będą się z czasem tylko pogłębiać.


Podobne artykuły
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
watchOS 10
watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Walory wizualne i specyfikacja techniczna często wzbudzają najwięcej emocji podczas prezentowania nowości spod szyldu Apple. Warto jednak zwrócić uwagę na rolę systemu operacyjnego, gdyż to on często bywa cichym bohaterem stojącym za sukcesami amerykańskiej firmy. Przy okazji premier nowych zegarków światło dzienne ujrzała również ostateczna wersja watchOS. Dowiedz się jak korzystać z tego systemu oraz … Czytaj dalej watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Path
Apple Watch Ultra 2
Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
W kalendarzu miłośników Apple Święta Bożego Narodzenia przychodzą nieco wcześniej, bo już na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. To właśnie wtedy odbywa się konferencja, podczas której prezentowane są nowe urządzenia. Choć gwoździem programu bezdyskusyjnie jest premiera kolejnej generacji iPhone’ów, warto zwrócić uwagę również na nowe Apple Watche. Tegoroczna impreza zaliczała się do tych bardziej obfitujących … Czytaj dalej Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online