Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Sprzęt Apple na fakturę – jak to robić?

Sprzęt Apple na fakturę – jak to robić?

Sprzęt Apple na fakturę

Urządzenia marki Apple słyną ze swojej niezawodności, wydajności i długowieczności. W związku z tym świetnie nadają się do pracy o zróżnicowanym charakterze. Z powodzeniem można wykorzystać ten sprzęt do zadań biurowych, kreatywnych, a także bardziej technicznych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, masz możliwość zakupu produktu “na firmę”. Taka transakcja forma rozliczenia przyniesie szereg korzyści w wymiarze podatkowym. Przekonaj się jak kupić sprzęt Apple na fakturę.

Sprzęt Apple na fakturę

Jeżeli chcesz sprawić sobie nowe urządzenie marki Apple, możesz dokonać zakupu u dowolnego dystrybutora albo bezpośrednio u producenta. W pierwszym przypadku przebieg całego procesu powinien być dla Ciebie w dużej mierze przewidywalny. Standardy obowiązujące w poszczególnych sieciach handlowych raczej nie różnią się znacząco od siebie. W razie zakupów w sklepie stacjonarnym, wystarczy powiedzieć przy kasie, że chcesz otrzymać fakturę. Wówczas sprzedawca poprosi Cię o NIP i przygotuje niezbędny dokument sprzedaży. Jeśli chcesz kupić sprzęt Apple na fakturę ze sklepu internetowego, procedura będzie równie prosta. Zazwyczaj w formularzu zamówienia znajdują się dodatkowe pola przeznaczone dla klientów biznesowych. Należy tam wprowadzić swoje dane firmowe, a po sfinalizowaniu transakcji faktura w formie elektronicznej powinna zostać dostarczona na Twój adres e-mail.

Oprócz korzystania z usług dystrybutorów możesz też dokonać zakupu bezpośrednio w sklepie Apple. Amerykańska firma nie prowadzi w Polsce oficjalnych punktów sprzedaży. Do dyspozycji klientów na rodzimym rynku pozostaje jednak strona internetowa w polskiej wersji językowej. Proces zakupu na firmę jest jednak nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku innych sklepów. W formularzu zamówienia nie ma miejsca na wpisanie danych firmowych. Pozornie można zatem dokonać zakupu jedynie jako osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Apple stworzyło jednak dwa następujące rozwiązania dla klientów biznesowych:

  1. Możesz dokonać zakupu na stronie internetowej bez podawania danych firmowych, a następnie telefonicznie skontaktować się z działem obsługi Apple. Należy zadzwonić pod numer: 800 702 328. Konsultanci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku pomiędzy 9:00 a 18:00. Po krótkim przedstawieniu swojej sytuacji doradca odnajdzie Twoje zamówienie, poprosi o podanie danych firmowych, a następnie wygeneruje fakturę. Dokument zostanie dostarczony drogą mailową.
  2. Druga opcja zakłada realizację całej transakcji przez telefon. W takiej sytuacji nie składaj zamówienia na stronie internetowej. Od razu zadzwoń pod numer: 800 702 328. Konsultant będzie po kolei pytać o wszystkie Twoje dane niezbędne do sfinalizowania transakcji. Oczywiście uwzględni również NIP. W takiej sytuacji jedyną dostępną formą płatności jest karta. Należy podać jej numer, datę ważności oraz kod CVV. Następnie niezbędne środki zostaną pobrane z konta. Jeżeli obawiasz się podawania danych płatniczych przez telefon, możesz spróbować założyć jednorazową kartę. Wielu dostawców usług bankowych oferuje taką opcję.

Sprzęt Apple na fakturę

Czy zakup iPhona można rozliczyć w kosztach firmy?

W przypadku wielu rodzajów prowadzonej działalności, możesz kupić sprzęt Apple na fakturę. Najmniej wątpliwości budzi iPhone oraz Mac. W końcu smartfon i komputer są obecnie właściwie niezbędne do wykonywania wielu codziennych obowiązków związanych ze swoją firmą. Nie powinno być zatem żadnych problemów z uzasadnieniem, że telefon stanowi uzasadniony koszt uzyskania przychodu. Nieco bardziej dyskusyjnym wyborem może być Apple Watch. Pamiętaj, że urządzenie kupione na fakturę nie może jednak służyć wyłącznie celom prywatnym. Musisz wykorzystywać sprzęt zgodnie z zadeklarowanym przeznaczeniem. Najlepiej przed podjęciem decyzji o zakupie przedyskutować tę kwestię z księgowym.

Jak rozliczyć sprzęt Apple – podatek VAT i faktura

Apple nie posiada rezydencji podatkowej w Polsce. Europejska filia jest zarejestrowana w Irlandii. W związku z tym faktura będzie miała charakter międzynarodowy. W celu uproszczenia całej procedury warto wyrobić sobie status VAT EU. Wniosek możesz złożyć elektronicznie, listownie albo osobiście w oddziale urzędu skarbowego, do którego przynależysz. W ten sposób będziesz w stanie rozliczać się z transakcji zawieranych z podmiotami pochodzącymi z innych krajów Unii Europejskiej. Nie oznacza to jednak, że musisz zostać płatnikiem VAT w polskim rozumieniu. W tej materii możesz nadal korzystać ze zwolnienia.

Jak wygląda faktura z Apple?

Faktura wystawiona przez Apple nie różni się znacząco od wzorów, które mogą być Ci już dobrze znane. Na dokumencie znajdziesz dane Twoje i sprzedawcy oraz wzmiankę o kupowanym przedmiocie. Upewnij się jednak, że na fakturze na pewno znalazł się Twój NIP.  To bardzo istotne w kontekście późniejszego rozliczenia.

Faktura na sprzęt Apple zakupiony w sklepie internetowym

Po dokonaniu zakupu faktura zostanie przesłana na Twój adres e-mail podany podczas składania zamówienia. Możesz również dotrzeć do dokumentu logując się na swoje konto na oficjalnej stronie Apple.

Sprzęt Apple na fakturę

Co zrobić w razie awarii sprzętu Apple?

Jeżeli okres ochrony gwarancyjnej nie dobiegł jeszcze końca, możesz skorzystać ze wsparcia producenta. W zależności od rodzaju uszkodzenia dostępne bywają różne rozwiązania. Zaproponowana może zostać naprawa usterki albo wymiana urządzenia na nowe. Jeśli jednak awaria wystąpiła na skutek działań, które są wyłączone z gwarancji, pozostanie Ci opcja odpłatnego serwisowania. Tak bywa chociażby w przypadku zalania iPhone.

Jeśli gwarancja już się skończyła, pomocy udzieli Ci iClinica, czyli profesjonalny serwis Apple. Oddziały stacjonarne znajdują się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. Przynieś zepsute urządzenie osobiście albo skorzystaj z realizacji w trybie wysyłkowym. Zajmujemy się różnymi rodzajami sprzętu Apple. W serwisie może zostać wykonana naprawa iPhone, iPad, MacBook, Apple Watch, a nawet Samsung. Warto też podkreślić, że oferta obejmuje szeroką gamę usług. Wśród nich znajduje się naprawa Face ID, wymiana zbitej szybki, czyszczenie po zalaniu, a także wiele innych opcji.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online