Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Spring Loaded – co możemy zobaczyć na konferencji Apple

Spring Loaded – co możemy zobaczyć na konferencji Apple

Już jutro, czyli we wtorek 20 kwietnia odbędzie się pierwsza tegoroczna konferencja Apple. Nie wiemy, co dokładnie uda nam się w jej trakcie zobaczyć, jednak wiele znaków na niebie i ziemi każe nam sądzić, że będą to właśnie te urządzenia. Oto lista sprzętów, które NAJPRAWDOPODOBNIEJ zostaną pokazane w trakcie Spring Loaded.

 

Spring Loaded – Konferencja Apple 2021 – co zobaczymy?

 

Co jest najbardziej prawdopodobne:

 

ipad pro 2021

 

iPad Pro 2021: seria Pro iPadów ma doczekać się dwóch nowych modeli – jednego z ekranem o przekątnej 11 cali i drugiego z wyświetlaczem 12,9 cala. Urządzenia będą jedynie nieco odświeżone względem swoich poprzedników. Ma w nich wylądować procesor A14X Bionic, lepsza kamera oraz port Thunderbolt.
Większy z modeli ma posiadać ekran miniLED, nie wiemy natomiast, czy urządzenia będą wyposażone w modemy 5G.

Paski do Apple Watch oraz etui do iPhone’ów: gama kolorów tych akcesoriów ma się poszerzyć o nowe, wiosenne odcienie.

 

Na jakie sprzęty jest jeszcze szansa:

 

iPad 9: nieco bardziej budżetowa wersja iPada również może doczekać się delikatnego odświeżenia. Plotki wskazują, że sprzęt ma się upodobnić do iPada Air 3 – czyli ma być nieco lżejszy i cieńszy. Oczywiście urządzenia otrzyma bardziej wydajny procesor, więcej RAMu, przycisk Home z Touch ID, czy złącze Lightning. Jego wielkość raczej się nie zmieni lub zostanie delikatnie zwiększony.

iPad mini 6: najmniejszy z tabletów Apple także może doczekać się nowego modelu. Zwężone ramki, większy ekran, Touch ID i lepsze podzespoły – to wszystko powinno wylądować w najnowszym mini.

Apple Pencil: jeżeli pojawiają się nowe tablety to pojawić się także powinien nowy Apple Pencil, która ma otrzymać delikatne odświeżenie i czarny kolor.

 

imac 2021

 

iMac 2021: komputer osobisty All-in-One od giganta z Cupertino ma doczekać się pierwszego, poważnego odświeżenia od – bagatela – 10-ciu lat! Z wyglądu ma się upodobnić do monitora Pro Display XDR i być wyposażony w najnowszy układ Apple Silicon. Na rynku mają pokazać się dwa modele w pięciu wariantach kolorystycznych.

 

airtag

 

AirTag: lokalizator Bluetooth od Apple, czyli AirTag. O tym sprzęcie słyszymy już od dobrych dwóch lat, lecz nadal nie zostało n w oficjalny sposób zapowiedziany. Ma to być małe akcesorium, które pozwoli namierzyć i zlokalizować zagubiony, czy skradziony przedmiot.

Apple TV 6: z wiarygodnych przecieków możemy się dowiedzieć, że w zasadzie nowy model jest już gotowy i w sprzedaży powinien pojawić się jeszcze w tym roku. Samo urządzenie ma być nieco odświeżone i otrzymać złącze HDMI 2.1 i nowy procesor A14 Bionic.

 

Czego raczej nie ujrzymy podczas konferencji:

 

AirPods 3: na temat słuchawek od Apple co chwilę w Sieci pojawiają się kolejne doniesienia. Mniejsze, z większą baterią i podobne do wersji Pro miały się pojawić na początku tego roku w sprzedaży, jednak bardziej prawdopodobny jest termin sierpniowo-wrześniowy, dlatego jutro raczej ich nie ujrzymy.

 

iOS 14.5

 

Ostatnim punktem konferencji ma być prezentacja nowej wersji iOS 14.5. Najważniejszą, nową funkcją ma być możliwość odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy na sobie maseczkę.

Powinny pojawić się także aktualizacje do iPad OS 14.5, macOS Big Sur 11.3, watchOS 7.4, tvOS 14.5 oraz HomePod 14.5.
Konferencja Apple Spring Loaded rozpoczyna się we wtorek, 20 kwietnia o godzinie 19:00 czasu polskiego. Co ogłosi Apple? Dowiemy się już za chwilę!

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online