Blog
iClinicaPath BlogPath AkcesoriaPath Słuchawki smart będą hitem w kolejnych latach? Raport specjalistów z Canalys

Słuchawki smart będą hitem w kolejnych latach? Raport specjalistów z Canalys

Analitycy z firmy Canalys wydali właśnie najnowszy raport, który dotyczy nadchodzących trendów związanych z rozwojem urządzeń technologicznych. Z tego raportu jasno wynika, że rynkiem, który będzie najszybciej się rozwijał będzie ten związany z bezprzewodowymi słuchawkami smart. W samym 2020 roku szacowany wzrost tego rynku będzie wynosił 32%. To bardzo dobra informacja dla Apple, które zdecydowanie króluje w tym segmencie.

 

Nowe technologie 2019-2023

 

Cały raport dotyczy tak zwanych „smart urządzeń” do których zaliczane są smartfony, tablety, laptopy, akcesoria ubieralne (np. smart watche) oraz właśnie smart słuchawki, które określane są jako osobiste urządzenia audio. Prognozy i wyliczenia specjalistów sugerują, że tendencja będzie znacząco wzrastać. W 2023 roku powinniśmy spodziewać się, że na całym świecie sprzeda się koło trzech miliardów takich sprzętów. W porównaniu z 2019 rokiem, kiedy sprzedało się około 2,4 miliarda sztuk to nastąpi wzrost rzędu 25%.

Najważniejszym elementem rynku tych sprzętów są bezsprzecznie smartfony, których sprzedaż ma wzrastać, natomiast liczby osiągane przez laptopy oraz tablety będą sukcesywnie maleć.

Co bardzo interesujące, już w tym roku drugim, co do wielkości rynkiem wśród tych urządzeń stanie się branża związana ze słuchawkami smart. Wyniki osiągane przez te sprzęty już w zeszłym roku były znakomite, jednak tendencja ma być znacząco zwyżkowa. Już w tym roku wzrost może osiągnąć wzrost rzędu 32,1%, co da nam sprzedaż na poziomie 490 milionów sztuk tych urządzeń. W następnych latach ma być jeszcze lepiej, a przy niezmieniającym się trendzie w 2023 może się sprzedać – bagatela – około 730 milionów takich urządzeń.

 

rynek sprzetow smart

 

Zestawy AirPods/Beats plus Apple Watch jeszcze w 2020 roku mogą stać się ogromnym sprzętowym biznesem dla giganta z Cupertino. Istnieje szansa, że te sprzęty będą sprzedawać się dwa razy lepiej niż iPady i MacBooki razem wzięte.

Raport firmy Canalys jasno pokazuje, że dwoma rynkami o największym potencjale rozwoju to właśnie Smartfony oraz bezprzewodowe słuchawki smart. To doskonała informacja dla firmy Apple, która w obu tych kategoriach wiedzie zdecydowany prym. Do tego warto wspomnieć, że na rynku zegarków smart w zasadzie Apple Watch nie ma sobie równych. Kumulacja tych informacji musi wywoływać szeroki uśmiech na twarzach osób decyzyjnych w Apple.

Ale pytanie – czy nie uśpi to działań firmy? Czy nie zejdzie ona ze ścieżki innowacyjności? Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.


Podobne artykuły
TikTok na Apple Vision Pro
Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Amerykański producent zaczął bieżący rok od mocnej premiery w postaci Apple Vision Pro. Gdy pierwsze egzemplarze dotarły do klientów w Stanach Zjednoczonych, media społecznościowe zaczęły szybko zapełniać się filmami pokazującymi imponujące możliwości produktu. Gogle stanowią świetne narzędzie do pracy i nauki, ale również mogą umilić Ci czas wolny. Potencjał rozrywkowy znacząco się rozszerzył, gdy światło … Czytaj dalej Aplikacja TikTok na Apple Vision Pro
Path
ANC co to jest
ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Wiele modeli słuchawek cechuje się świetnymi parametrami technicznymi, które gwarantują nienaganną jakość dźwięku. Czas jednak pryska, gdy konfrontujesz się z miejskim gwarem albo innym hałaśliwym otoczeniem. Wówczas odtwarzana muzyka ginie pod naporem zgiełku dobiegającego z okolicy. Na szczęście nie trzeba pokornie godzić się na takie niedogodności. Coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem tego problemu jest technologia ANC. … Czytaj dalej ANC – co to jest? Jak działa aktywna redukcja szumów w słuchawkach?
Path
AirPods Pro 2
Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Przez lata działalności Apple dosłużyło się wizerunku marki ekskluzywnej i niepowtarzalnej. Osiągnięcie tego statusu okazało się możliwe między innymi dzięki tworzeniu własnych rozwiązań, których na próżno szukać u konkurencji. Niezależność nie zawsze jednak szła w parze z najwyższą jakością. O ile iOS, macOS i inne autorskie systemy operacyjne uchodzą za symbol wydajności i komfortu użytkowania, … Czytaj dalej Apple stopniowo porzuca standard Lightning. AirPods Pro 2 otrzymują złącze USB-C
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online