Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Słabsza sprzedaż iPhone’ów, rekordowe przychody z iPadów, Maców, usług i urządzeń ubieralnych – IV kwartał 2018 Apple

Słabsza sprzedaż iPhone’ów, rekordowe przychody z iPadów, Maców, usług i urządzeń ubieralnych – IV kwartał 2018 Apple

Czwarty kwartał 2018 roku okazał się dla Apple delikatną porażką w segmencie iPhone’ów, którą starały się nadrabiać inne segmenty, związane ze sprzedażą pozostałych urządzeń firmy.

 

Drugie najlepsze wyniki w historii Apple

 

Gigant z Cupertino ogłosił właśnie wyniki finansowe za ostatni kwartał 2018 roku. Chociaż sam Tim Cook w liście do inwestorów poinformował, iż przychody były wówczas niższe niż na początku wszyscy zakładali, to czwarty kwartał ubiegłego roku był drugim najlepszym wynikiem w historii przedsiębiorstwa. Lepszy wynik zanotowano tylko w ostatnim kwartale 2017 roku.

Gdy zeszłoroczne wyniki porównamy do okresu analogicznego z roku 2019 to zauważymy, iż przychody ze sprzedaży iPhone’ów rzeczywiście spadły i jest to spadek na poziomie 15%. Lepiej zdecydowanie było w innych segmentach – wzrost ze sprzedaży Maców wyniósł 9%, iPady sprzedawały się lepiej o 17%, urządzenia oraz akcesoria ubieralna zanotowały wzrost o 33%, a usługi o 19%.

Można więc stwierdzić, że Apple spadki sprzedaży iPhone’ów niemal nadrobiło sprzedażą innych swoich urządzeń.
Wśród iPhone’ów w tym kwartale prym wiódł najtańszy model, czyli iPhone Xr i to on sprzedawał się najlepiej. Drugie miejsce zajął iPhone Xs Max, a iPhone Xs uplasował się tuż za nim.

Apple pokusiło się również o informacje na temat marży – w przypadku sprzętu wynosiła ona 38%, a na usługach 63%.

Przedsiębiorstwo w gotówce oraz papierach wartościowych posiada aktualnie ok. 245 miliardów dolarów.

Z innych informacji – Apple potwierdziło, iż na świecie w tym momencie aktywnych jest 1,4 miliarda urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Oznacza to rekordowy wzrost o 100 milionów urządzeń w 2018 roku.

Firma zapowiedziała również, iż pojawi się obniżka cen iPhone’ów w niektórych krajach.

Do wyników firmy również w tym roku wyjątkowo przyłożył się polski rynek na którym w ostatnim kwartale 2018 roku firma zanotowała rekordową sprzedaż swoich urządzeń.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online