Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Słabsza sprzedaż iPhone’ów, rekordowe przychody z iPadów, Maców, usług i urządzeń ubieralnych – IV kwartał 2018 Apple

Słabsza sprzedaż iPhone’ów, rekordowe przychody z iPadów, Maców, usług i urządzeń ubieralnych – IV kwartał 2018 Apple

Czwarty kwartał 2018 roku okazał się dla Apple delikatną porażką w segmencie iPhone’ów, którą starały się nadrabiać inne segmenty, związane ze sprzedażą pozostałych urządzeń firmy.

 

Drugie najlepsze wyniki w historii Apple

 

Gigant z Cupertino ogłosił właśnie wyniki finansowe za ostatni kwartał 2018 roku. Chociaż sam Tim Cook w liście do inwestorów poinformował, iż przychody były wówczas niższe niż na początku wszyscy zakładali, to czwarty kwartał ubiegłego roku był drugim najlepszym wynikiem w historii przedsiębiorstwa. Lepszy wynik zanotowano tylko w ostatnim kwartale 2017 roku.

Gdy zeszłoroczne wyniki porównamy do okresu analogicznego z roku 2019 to zauważymy, iż przychody ze sprzedaży iPhone’ów rzeczywiście spadły i jest to spadek na poziomie 15%. Lepiej zdecydowanie było w innych segmentach – wzrost ze sprzedaży Maców wyniósł 9%, iPady sprzedawały się lepiej o 17%, urządzenia oraz akcesoria ubieralna zanotowały wzrost o 33%, a usługi o 19%.

Można więc stwierdzić, że Apple spadki sprzedaży iPhone’ów niemal nadrobiło sprzedażą innych swoich urządzeń.
Wśród iPhone’ów w tym kwartale prym wiódł najtańszy model, czyli iPhone Xr i to on sprzedawał się najlepiej. Drugie miejsce zajął iPhone Xs Max, a iPhone Xs uplasował się tuż za nim.

Apple pokusiło się również o informacje na temat marży – w przypadku sprzętu wynosiła ona 38%, a na usługach 63%.

Przedsiębiorstwo w gotówce oraz papierach wartościowych posiada aktualnie ok. 245 miliardów dolarów.

Z innych informacji – Apple potwierdziło, iż na świecie w tym momencie aktywnych jest 1,4 miliarda urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Oznacza to rekordowy wzrost o 100 milionów urządzeń w 2018 roku.

Firma zapowiedziała również, iż pojawi się obniżka cen iPhone’ów w niektórych krajach.

Do wyników firmy również w tym roku wyjątkowo przyłożył się polski rynek na którym w ostatnim kwartale 2018 roku firma zanotowała rekordową sprzedaż swoich urządzeń.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online