Słabsza sprzedaż iPhone’ów, rekordowe przychody z iPadów, Maców, usług i urządzeń ubieralnych – IV kwartał 2018 Apple

Apple,iPhone iClinica

Czwarty kwartał 2018 roku okazał się dla Apple delikatną porażką w segmencie iPhone’ów, którą starały się nadrabiać inne segmenty, związane ze sprzedażą pozostałych urządzeń firmy.

 

Drugie najlepsze wyniki w historii Apple

 

Gigant z Cupertino ogłosił właśnie wyniki finansowe za ostatni kwartał 2018 roku. Chociaż sam Tim Cook w liście do inwestorów poinformował, iż przychody były wówczas niższe niż na początku wszyscy zakładali, to czwarty kwartał ubiegłego roku był drugim najlepszym wynikiem w historii przedsiębiorstwa. Lepszy wynik zanotowano tylko w ostatnim kwartale 2017 roku.

Gdy zeszłoroczne wyniki porównamy do okresu analogicznego z roku 2019 to zauważymy, iż przychody ze sprzedaży iPhone’ów rzeczywiście spadły i jest to spadek na poziomie 15%. Lepiej zdecydowanie było w innych segmentach – wzrost ze sprzedaży Maców wyniósł 9%, iPady sprzedawały się lepiej o 17%, urządzenia oraz akcesoria ubieralna zanotowały wzrost o 33%, a usługi o 19%.

Można więc stwierdzić, że Apple spadki sprzedaży iPhone’ów niemal nadrobiło sprzedażą innych swoich urządzeń.
Wśród iPhone’ów w tym kwartale prym wiódł najtańszy model, czyli iPhone Xr i to on sprzedawał się najlepiej. Drugie miejsce zajął iPhone Xs Max, a iPhone Xs uplasował się tuż za nim.

Apple pokusiło się również o informacje na temat marży – w przypadku sprzętu wynosiła ona 38%, a na usługach 63%.

Przedsiębiorstwo w gotówce oraz papierach wartościowych posiada aktualnie ok. 245 miliardów dolarów.

Z innych informacji – Apple potwierdziło, iż na świecie w tym momencie aktywnych jest 1,4 miliarda urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. Oznacza to rekordowy wzrost o 100 milionów urządzeń w 2018 roku.

Firma zapowiedziała również, iż pojawi się obniżka cen iPhone’ów w niektórych krajach.

Do wyników firmy również w tym roku wyjątkowo przyłożył się polski rynek na którym w ostatnim kwartale 2018 roku firma zanotowała rekordową sprzedaż swoich urządzeń.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online