Blog
iClinica>Blog>iPhone>Składany iPhone zawita na rynku w 2020 roku?

Składany iPhone zawita na rynku w 2020 roku?

Wzmianki o tym, jakoby Apple szykowało składany iPhone z elastycznym ekranem pojawiały się w zeszłym roku. Teraz eksperci z Merill Lynch sugerują, że to bardzo prawdopodobne, że amerykański gigant rzeczywiście nad takim rozwiązaniem.

Model taki miałby ukazać się na rynku w ciągu dwóch lat, a na półki sklepowe trafić w roku 2020. Wskazują na to chociażby zeszłoroczne doniesienia o otrzymaniu przez Apple patent na składanego smartfona. Pojawiła się także wiadomość, że Apple zaczęło współpracę z LG w ramach stworzenia elastycznego, składanego na pół wyświetlacza OLED. Koreańczycy mają posiadać dwa zespoły specjalistów. Jedna z nich zajmuje się płytką drukowaną, a drugi odpowiedzialny jest za elastyczny wyświetlacz.

 

Kolejne zmiany

 

iPhone X, który swą premierę miał w roku 2017 to według słów głównego projektanta Apple Jonathana Ive’a jest „nowy rozdział”. Zapewnia on także, że firma z Cupertino ma mnóstwo pomysłów. Czyżby dotyczyły one także iPhone’a ze składanym ekranem?

Trudno powiedzieć, bo stworzenie elastycznego urządzenia może być bardzo skomplikowane. Giętki ekran to jedno, ale co z resztą podzespołów?

 

Konkurencja też myśli o składanych smartfonach.

 

Z obozów LG, czy Samsunga od lat dochodzą do nas informacje, że inżynierowie tych firm pracują nad swoimi elastycznymi modelami. Przedstawiciele Samsunga zdecydowali się nawet na dość zuchwałe stwierdzenie, że jeżeli uda im się uporać z pewnymi przeszkodami to elastyczne Samsungi mogą pojawić się w tym roku.

Póki co dostajemy strzępki informacji i jest ich na tyle mało, że trudno wierzyć, że elastyczne smartfony rychło pojawią się na rynku. Prognozy mówią o roku 2020, zobaczymy, czy to się sprawdzi.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online