Składany iPhone zawita na rynku w 2020 roku?

iPhone iClinica

Wzmianki o tym, jakoby Apple szykowało składany iPhone z elastycznym ekranem pojawiały się w zeszłym roku. Teraz eksperci z Merill Lynch sugerują, że to bardzo prawdopodobne, że amerykański gigant rzeczywiście nad takim rozwiązaniem.

Model taki miałby ukazać się na rynku w ciągu dwóch lat, a na półki sklepowe trafić w roku 2020. Wskazują na to chociażby zeszłoroczne doniesienia o otrzymaniu przez Apple patent na składanego smartfona. Pojawiła się także wiadomość, że Apple zaczęło współpracę z LG w ramach stworzenia elastycznego, składanego na pół wyświetlacza OLED. Koreańczycy mają posiadać dwa zespoły specjalistów. Jedna z nich zajmuje się płytką drukowaną, a drugi odpowiedzialny jest za elastyczny wyświetlacz.

 

Kolejne zmiany

 

iPhone X, który swą premierę miał w roku 2017 to według słów głównego projektanta Apple Jonathana Ive’a jest „nowy rozdział”. Zapewnia on także, że firma z Cupertino ma mnóstwo pomysłów. Czyżby dotyczyły one także iPhone’a ze składanym ekranem?

Trudno powiedzieć, bo stworzenie elastycznego urządzenia może być bardzo skomplikowane. Giętki ekran to jedno, ale co z resztą podzespołów?

 

Konkurencja też myśli o składanych smartfonach.

 

Z obozów LG, czy Samsunga od lat dochodzą do nas informacje, że inżynierowie tych firm pracują nad swoimi elastycznymi modelami. Przedstawiciele Samsunga zdecydowali się nawet na dość zuchwałe stwierdzenie, że jeżeli uda im się uporać z pewnymi przeszkodami to elastyczne Samsungi mogą pojawić się w tym roku.

Póki co dostajemy strzępki informacji i jest ich na tyle mało, że trudno wierzyć, że elastyczne smartfony rychło pojawią się na rynku. Prognozy mówią o roku 2020, zobaczymy, czy to się sprawdzi.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online