Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Składany iPhone zawita na rynku w 2020 roku?

Składany iPhone zawita na rynku w 2020 roku?

Wzmianki o tym, jakoby Apple szykowało składany iPhone z elastycznym ekranem pojawiały się w zeszłym roku. Teraz eksperci z Merill Lynch sugerują, że to bardzo prawdopodobne, że amerykański gigant rzeczywiście nad takim rozwiązaniem.

Model taki miałby ukazać się na rynku w ciągu dwóch lat, a na półki sklepowe trafić w roku 2020. Wskazują na to chociażby zeszłoroczne doniesienia o otrzymaniu przez Apple patent na składanego smartfona. Pojawiła się także wiadomość, że Apple zaczęło współpracę z LG w ramach stworzenia elastycznego, składanego na pół wyświetlacza OLED. Koreańczycy mają posiadać dwa zespoły specjalistów. Jedna z nich zajmuje się płytką drukowaną, a drugi odpowiedzialny jest za elastyczny wyświetlacz.

 

Kolejne zmiany

 

iPhone X, który swą premierę miał w roku 2017 to według słów głównego projektanta Apple Jonathana Ive’a jest „nowy rozdział”. Zapewnia on także, że firma z Cupertino ma mnóstwo pomysłów. Czyżby dotyczyły one także iPhone’a ze składanym ekranem?

Trudno powiedzieć, bo stworzenie elastycznego urządzenia może być bardzo skomplikowane. Giętki ekran to jedno, ale co z resztą podzespołów?

 

Konkurencja też myśli o składanych smartfonach.

 

Z obozów LG, czy Samsunga od lat dochodzą do nas informacje, że inżynierowie tych firm pracują nad swoimi elastycznymi modelami. Przedstawiciele Samsunga zdecydowali się nawet na dość zuchwałe stwierdzenie, że jeżeli uda im się uporać z pewnymi przeszkodami to elastyczne Samsungi mogą pojawić się w tym roku.

Póki co dostajemy strzępki informacji i jest ich na tyle mało, że trudno wierzyć, że elastyczne smartfony rychło pojawią się na rynku. Prognozy mówią o roku 2020, zobaczymy, czy to się sprawdzi.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online