Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?

Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?

Siri iPhone

Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego.

Siri w iPhone – czym jest?

Tytułowa Siri jest właśnie nazwą własną inteligentnego asystenta głosowego. Przybiera ona formę narzędzia systemowego, które jest dostępne w urządzeniach wyprodukowanych przez Apple. Siri iPhone reaguje na mowę użytkownika oraz komunikaty w formie tekstowej. Asystent udziela odpowiedzi na zadane pytania, a także może wykonywać konkretne czynności.

Asystent głosowy został oddany do użytku na urządzeniach zaliczających się do różnych kategorii w ofercie Apple. Siri jest dostępna na iPhonie, iPadzie, Apple TV, Apple Watchu, iPodzie, HomePodzie czy też Macu. Najpierw twórcy skupili się jednak na urządzeniach mobilnych. Dopiero później sukcesywnie pojawiały się integracje z innym sprzętem.

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie korzysta z technologii uczenia maszynowego. Dzięki temu Siri iPhone sukcesywnie poznaje Twoje potrzeby i preferencje. W rezultacie może coraz skuteczniej spełniać Twoje oczekiwania.

Siri iPhone jest w stanie wykonywać następujące działania:

 • układanie zdarzeń w kalendarzu,
 • tłumaczenie słów i wyrażeń na język obcy,
 • odpowiadanie na dowolne zapytania (np. możesz poprosić Siri iPhone o sprawdzenie jaka waluta obowiązuje w Turcji albo, w którym roku Polska zdobyła złoty medal w piłce nożnej na igrzyskach olimpijskich),
 • sprawdzanie tytułów utworów muzycznych grających w tle,
 • inicjowanie połączeń telefonicznych albo wysyłanie wiadomości do wybranej osoby,
 • wysyłanie maili,
 • odtwarzanie wybranej piosenki,
 • obliczanie równań matematycznych,
 • korzystanie z rozmaitych aplikacji i funkcji.

Powyższa lista zawiera szereg przykładów dostępnych możliwości. Zakres funkcjonalności jest jednak szerszy. Co więcej, wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu operacyjnego pojawiają się nowe opcje.

Jak włączyć Siri w swoim telefonie?

Siri najczęściej bywa przedstawiana w kontekście współpracy z iPhone’em. W celu uruchomienia asystenta głosowego na swoim telefonie postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Wejdź do Ustawień.
 2. Otwórz sekcję Siri i wyszukiwanie.
 3. Upewnij się, że aktywowane są opcje reagowania na wciśnięcie przycisku oraz komunikat „Hey, Siri”.

Od tego momentu możesz wywołać asystenta głosowego mówiąc „Hey, Siri”. Drugą opcją pozwalającą na wywołanie przedstawionej funkcji jest wciśnięcie przycisku bocznego w przypadku iPhone’a z Face ID albo przycisku Home w modelach z ramkami.

Pamiętaj, że do korzystania z Siri iPhone potrzebujesz sprawnych komponentów odpowiadających za odtwarzanie dźwięku. Jeżeli borykasz się z problemami w tej materii, zgłoś się do serwisu. Konieczna może okazać się naprawa głośnika iPhone. Warto zaznaczyć, że smartfon produkowany przez Apple posiada kilka takich modułów. Każdy z nich może charakteryzować się innym zakresem zastosowań. Jeśli napotykasz trudności podczas połączeń telefonicznych, rozwiązaniem może być naprawa głośnika rozmów iPhone.

Czy korzystanie z Siri jest bezpieczne?

Warto zachować ostrożność podczas korzystania z Siri iPhone w miejscach publicznych, gdzie otaczają Cię inni ludzie. Domyślnie asystent głosowy może być używany bez konieczności odblokowania ekranu. Jeżeli zależy Tobie na względach bezpieczeństwa, jesteś w stanie zrezygnować z tej funkcji. Wówczas Siri iPhone stanie się dostępna dopiero, gdy odblokujesz telefon. W celu zmiany ustawień w tym zakresie, wykonaj następujące działania:

 1. Wejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do sekcji Siri i wyszukiwanie.
 3. Dezaktywuj opcję „Dostęp do Siri przy blokadzie”.

Siri iPhone

Siri – problemy i awarie

Producent zapewnia, że dane dotyczące aktywności użytkowników podlegają ścisłej ochronie. Komunikaty przetwarzane przez asystenta głosowego mają być poddawane analizie jedynie w bezpiecznych obiektach. Z kolei specjaliści biorący udział w procesie weryfikacji są zobowiązani prawnie do zachowania poufności.

Niejednokrotnie pojawiały się jednak informacje dotyczące podsłuchiwania użytkowników przez Siri iPhone nawet w stanie czuwania. W związku z tym musisz samodzielnie ocenić na ile doniesienia o naruszeniu prywatności stanowią dla Ciebie przeszkodę w korzystaniu ze wsparcia asystenta.

Polska Siri – kiedy wejdzie na rynek?

Od kilku lat trwają spekulacje dotyczące premiery polskiej wersji językowej Siri. Raz po raz w sieci pojawiają się przesłanki świadczące o postępujących działaniach w tej materii. Na korporacyjnej stronie Apple pojawiały się już oferty pracy skierowane do osób władających biegle językiem polskim. Niestety nie udało się sfinalizować prac przed wydaniem iOS 16. Można jednak domniemać, że Siri po polsku zadebiutuje w 2023 roku.

Jeżeli Twój iPhone uległ uszkodzeniu albo nie możesz uporać się z jakimiś problemami technicznymi, skorzystaj ze wsparcia specjalistów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w serwisach iClinica. Wykonujemy szeroką gamę usług takich jak wymiana wyświetlacza iPhone, naprawa złącza ładowania, czyszczenie po zalaniu itp.


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online