Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?

Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?

Siri iPhone

Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego.

Siri w iPhone – czym jest?

Tytułowa Siri jest właśnie nazwą własną inteligentnego asystenta głosowego. Przybiera ona formę narzędzia systemowego, które jest dostępne w urządzeniach wyprodukowanych przez Apple. Siri iPhone reaguje na mowę użytkownika oraz komunikaty w formie tekstowej. Asystent udziela odpowiedzi na zadane pytania, a także może wykonywać konkretne czynności.

Asystent głosowy został oddany do użytku na urządzeniach zaliczających się do różnych kategorii w ofercie Apple. Siri jest dostępna na iPhonie, iPadzie, Apple TV, Apple Watchu, iPodzie, HomePodzie czy też Macu. Najpierw twórcy skupili się jednak na urządzeniach mobilnych. Dopiero później sukcesywnie pojawiały się integracje z innym sprzętem.

Warto zaznaczyć, że oprogramowanie korzysta z technologii uczenia maszynowego. Dzięki temu Siri iPhone sukcesywnie poznaje Twoje potrzeby i preferencje. W rezultacie może coraz skuteczniej spełniać Twoje oczekiwania.

Siri iPhone jest w stanie wykonywać następujące działania:

 • układanie zdarzeń w kalendarzu,
 • tłumaczenie słów i wyrażeń na język obcy,
 • odpowiadanie na dowolne zapytania (np. możesz poprosić Siri iPhone o sprawdzenie jaka waluta obowiązuje w Turcji albo, w którym roku Polska zdobyła złoty medal w piłce nożnej na igrzyskach olimpijskich),
 • sprawdzanie tytułów utworów muzycznych grających w tle,
 • inicjowanie połączeń telefonicznych albo wysyłanie wiadomości do wybranej osoby,
 • wysyłanie maili,
 • odtwarzanie wybranej piosenki,
 • obliczanie równań matematycznych,
 • korzystanie z rozmaitych aplikacji i funkcji.

Powyższa lista zawiera szereg przykładów dostępnych możliwości. Zakres funkcjonalności jest jednak szerszy. Co więcej, wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu operacyjnego pojawiają się nowe opcje.

Jak włączyć Siri w swoim telefonie?

Siri najczęściej bywa przedstawiana w kontekście współpracy z iPhone’em. W celu uruchomienia asystenta głosowego na swoim telefonie postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Wejdź do Ustawień.
 2. Otwórz sekcję Siri i wyszukiwanie.
 3. Upewnij się, że aktywowane są opcje reagowania na wciśnięcie przycisku oraz komunikat „Hey, Siri”.

Od tego momentu możesz wywołać asystenta głosowego mówiąc „Hey, Siri”. Drugą opcją pozwalającą na wywołanie przedstawionej funkcji jest wciśnięcie przycisku bocznego w przypadku iPhone’a z Face ID albo przycisku Home w modelach z ramkami.

Pamiętaj, że do korzystania z Siri iPhone potrzebujesz sprawnych komponentów odpowiadających za odtwarzanie dźwięku. Jeżeli borykasz się z problemami w tej materii, zgłoś się do serwisu. Konieczna może okazać się naprawa głośnika iPhone. Warto zaznaczyć, że smartfon produkowany przez Apple posiada kilka takich modułów. Każdy z nich może charakteryzować się innym zakresem zastosowań. Jeśli napotykasz trudności podczas połączeń telefonicznych, rozwiązaniem może być naprawa głośnika rozmów iPhone.

Czy korzystanie z Siri jest bezpieczne?

Warto zachować ostrożność podczas korzystania z Siri iPhone w miejscach publicznych, gdzie otaczają Cię inni ludzie. Domyślnie asystent głosowy może być używany bez konieczności odblokowania ekranu. Jeżeli zależy Tobie na względach bezpieczeństwa, jesteś w stanie zrezygnować z tej funkcji. Wówczas Siri iPhone stanie się dostępna dopiero, gdy odblokujesz telefon. W celu zmiany ustawień w tym zakresie, wykonaj następujące działania:

 1. Wejdź do Ustawień.
 2. Przejdź do sekcji Siri i wyszukiwanie.
 3. Dezaktywuj opcję „Dostęp do Siri przy blokadzie”.

Siri iPhone

Siri – problemy i awarie

Producent zapewnia, że dane dotyczące aktywności użytkowników podlegają ścisłej ochronie. Komunikaty przetwarzane przez asystenta głosowego mają być poddawane analizie jedynie w bezpiecznych obiektach. Z kolei specjaliści biorący udział w procesie weryfikacji są zobowiązani prawnie do zachowania poufności.

Niejednokrotnie pojawiały się jednak informacje dotyczące podsłuchiwania użytkowników przez Siri iPhone nawet w stanie czuwania. W związku z tym musisz samodzielnie ocenić na ile doniesienia o naruszeniu prywatności stanowią dla Ciebie przeszkodę w korzystaniu ze wsparcia asystenta.

Polska Siri – kiedy wejdzie na rynek?

Od kilku lat trwają spekulacje dotyczące premiery polskiej wersji językowej Siri. Raz po raz w sieci pojawiają się przesłanki świadczące o postępujących działaniach w tej materii. Na korporacyjnej stronie Apple pojawiały się już oferty pracy skierowane do osób władających biegle językiem polskim. Niestety nie udało się sfinalizować prac przed wydaniem iOS 16. Można jednak domniemać, że Siri po polsku zadebiutuje w 2023 roku.

Jeżeli Twój iPhone uległ uszkodzeniu albo nie możesz uporać się z jakimiś problemami technicznymi, skorzystaj ze wsparcia specjalistów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji w serwisach iClinica. Wykonujemy szeroką gamę usług takich jak wymiana wyświetlacza iPhone, naprawa złącza ładowania, czyszczenie po zalaniu itp.


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path
Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców
W swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, redaktor Bloomberga informuje, że Face ID ma z czasem wyprzeć Touch ID i wylądować we wszystkich głównych urządzeniach Apple. Oznacza to, że system rozpoznania twarzy będzie niebawem trafiał do wszystkich iPhone’ów, iPadów oraz Maców.   Face ID w iPhone’ach, iPadach i Macach   Gurman słynie ze swojego dostępu do … Czytaj dalej Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online