Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath Siri 2 z trybem offline?

Siri 2 z trybem offline?

Czyżby Siri 2 miało niebawem przemówić do nas nawet bez podłączenia do Internetu? Apple podobno planuje wdrożenie asystenta głosowego działającego również w trybie offline.

 

Siri offline

 

Asystent głosowy od Apple, czyli Siri nie cieszy się w Polsce dużym splendorem czy zainteresowaniem. Nie bierze się to jednak znikąd – wszak przecież do dziś dzień nie doczekaliśmy się polskiej wersji tego oprogramowania, przez co trudno mówić o dużym zainteresowaniu tym rozwiązaniem. Kiedy język polski dostanie swoje wsparcie jeszcze nie wiemy, jednak mamy informacje, że być może wkrótce będziemy mogli porozumieć się z Siri bez dostępu do Internetu.

Okazuje się, że już wkrótce wszystkie możliwości, jakie daje asystent głosowy od Apple będą możliwe do wykonania bez aktywnego połączenia z siecią internetową.
Apple opatentowało właśnie rozwiązanie, które korzysta z nowego dodatkowego algorytmu do rozpoznawania mowy, który będzie wbudowany bezpośrednio w urządzenie.

Aktualnie za rozpoznawanie mowy, jak i również za odpowiedzi, które serwuje nam Siri odpowiadają mechanizmy oraz algorytmy, które znajdują się w chmurze. W czasie, gdy chcemy wywołać dowolną komendę głosową, nasze zapytanie przesyłane jest do serwera, gdzie zostaje przetworzone przez algorytmy, po czym z tego serwera jest wysyłana do naszego urządzenia żądana odpowiedź.

 

siri 2

 

Jak to zadziała?

 

Już dzisiaj w najnowszych produktach Apple takich, jak iPhone’y czy iPady posiadają odpowiednie chipy, z którtmi zintegrowany są „silniki neuronowe”, które mają w sobie na tyle dużo mocy, by być w stanie przetworzyć większość najpopularniejszych poleceń, które wydawane są Siri w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z poziomu urządzenia.

We wniosku patentowym możemy również przeczytać, iż zdaniem Apple za pomocą systemu neuronowego w chipach z serii A asystent głosowy Siri mógłby nauczyć się rozumieć kontekst naszych pytań oraz całej rozmowy. Sprawiłoby to, że Siri stałoby się jeszcze bardziej użyteczne w codziennym użyciu.
Wydaje się również, że dzięki temu, że asystent głosowy mógłby działać w trybie offline, zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online