Siri 2 z trybem offline?

iOS iClinica

Czyżby Siri 2 miało niebawem przemówić do nas nawet bez podłączenia do Internetu? Apple podobno planuje wdrożenie asystenta głosowego działającego również w trybie offline.

 

Siri offline

 

Asystent głosowy od Apple, czyli Siri nie cieszy się w Polsce dużym splendorem czy zainteresowaniem. Nie bierze się to jednak znikąd – wszak przecież do dziś dzień nie doczekaliśmy się polskiej wersji tego oprogramowania, przez co trudno mówić o dużym zainteresowaniu tym rozwiązaniem. Kiedy język polski dostanie swoje wsparcie jeszcze nie wiemy, jednak mamy informacje, że być może wkrótce będziemy mogli porozumieć się z Siri bez dostępu do Internetu.

Okazuje się, że już wkrótce wszystkie możliwości, jakie daje asystent głosowy od Apple będą możliwe do wykonania bez aktywnego połączenia z siecią internetową.
Apple opatentowało właśnie rozwiązanie, które korzysta z nowego dodatkowego algorytmu do rozpoznawania mowy, który będzie wbudowany bezpośrednio w urządzenie.

Aktualnie za rozpoznawanie mowy, jak i również za odpowiedzi, które serwuje nam Siri odpowiadają mechanizmy oraz algorytmy, które znajdują się w chmurze. W czasie, gdy chcemy wywołać dowolną komendę głosową, nasze zapytanie przesyłane jest do serwera, gdzie zostaje przetworzone przez algorytmy, po czym z tego serwera jest wysyłana do naszego urządzenia żądana odpowiedź.

 

siri 2

 

Jak to zadziała?

 

Już dzisiaj w najnowszych produktach Apple takich, jak iPhone’y czy iPady posiadają odpowiednie chipy, z którtmi zintegrowany są „silniki neuronowe”, które mają w sobie na tyle dużo mocy, by być w stanie przetworzyć większość najpopularniejszych poleceń, które wydawane są Siri w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z poziomu urządzenia.

We wniosku patentowym możemy również przeczytać, iż zdaniem Apple za pomocą systemu neuronowego w chipach z serii A asystent głosowy Siri mógłby nauczyć się rozumieć kontekst naszych pytań oraz całej rozmowy. Sprawiłoby to, że Siri stałoby się jeszcze bardziej użyteczne w codziennym użyciu.
Wydaje się również, że dzięki temu, że asystent głosowy mógłby działać w trybie offline, zwiększa się bezpieczeństwo użytkowników.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online