Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Serwis wideo Apple początkowo bez własnych produkcji

Serwis wideo Apple początkowo bez własnych produkcji

Już niebawem, bo 25 marca podczas konferencji Apple, powinniśmy ujrzeć, jak wyglądać i funkcjonować będzie platforma streamingu wideo od Apple. Ma być on realnym konkurentem dla platform takich, jak Netflix czy Amazon Video. Początkowo serwis Apple nie będzie posiadać własnej bazy, ale znajdą się w nim produkcje HBO, Starz czy Showtime.

 

Apple Video

 

Docelowo platforma ma posiadać produkcje ekskluzywne zrobione z myślą o niej, które nie będą dostępne w innych serwisach. Na nie jednak przyjdzie nam poczekać nieco dłużej i na starcie bazę platformy wypełnią treści innych producentów.

Mark Guzman z serwisu Bloomberg zdradza, co powinno znaleźć się w Apple Video podczas jego premiery.

Jak wspominaliśmy, z czasem Apple chce nawiązać do wielkości i jakości hegemonów tego rynku, jak na przykład Netflix. Dlatego z czasem na pewno pojawią się tam seriale oraz firmy ze studia Apple. Na starcie serwisu jednak jedynymi oryginalnymi produkcjami od giganta z Cupertino będą te znane już dzisiaj, jak chociażby „Carpool Karaoke” co rzecz jasna nie wzbudzi żadnego zachwytu w użytkownikach.

Apple postanowiło więc zapełnić swą bazę treściami z innych miejsc, zdaniem Bloomberga prowadzone są rozmowy z Starz, Showtime oraz HBO o „wypożyczenie” ich produkcji.

Z tych samych informacji możemy dowiedzieć się, iż żadne rozmowy z Hulu i Netflixem nie są prowadzone, toteż treści tych serwisów prawie na pewno nie uświadczymy w Apple Video.

Sam serwis od Apple dostępny będzie oczywiście na sprzętach producenta, czyli iPhonie, iPadzie, Macu oraz Apple TV. Nie ma jednak informacji, czy i kiedy trafi on na urządzenia innych firm.

Wiemy natomiast, iż wkrótce telewizory dużych graczy, czyli Sony, LG oraz Samsunga uzyskają wsparcie dla AirPlay 2, które umożliwi przekazywanie sygnału audio oraz wideo z urządzeń Apple na większy ekran.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online