Raport Nikkei – Apple obniża produkcję iPhone’a Xs, Xs Max oraz Xr

Apple,iPhone iClinica

Fakt, iż zeszłoroczne iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak modele z poprzednich lat potwierdziło samo Apple w osobie Tima Cooka. Prognozy odnośnie obrotów za ostatnich kwartał znacząco spadły, a co za tym idzie – zmniejszona musiała również zostać produkcja smartfonów w bieżącym kwartalem. Zdaniem Nikkei o aż 10 procent.

 

Wieści od dostawców

 

Nikkei dotarli podobno do informacji, które Apple przesłało do swoich dostawców. Nie znamy niestety szczegółów, przez co trudno powiedzieć, jak to dziesięcioprocentowe obniżenie produkcji wpłynie na tworzenie konkretnych modeli. Firma na podstawie zebranych danych zakłada jednak, że ogólna produkcja iPhone’ów (również tych starszych) w tym kwartale zostanie obniżona z zakładanej liczby 47-48 milionów sztuk do 40-43 milionów sztuk.

Gdy porównamy te dane z sytuacją, która miała miejsce w zeszłym roku, widzimy, że jest to spora strata. W roku poprzednim w tym samym okresie Apple wyprodukowało ponad 52 miliony sztuk iPhone’ów.

Zdaniem Nikkei najważniejszym i najbardziej rzutującym na sytuacje powodem obniżenia produkcji jest odczuwalny spadek sprzedaży iPhone’ów na rynku chińskim. O tym fakcie również wspominał Tim Cook w swoim liście, który napisał do inwestorów giganta z Cupertino. Z informacji do której dotarł serwis wynika, że decyzja o zmniejszeniu produkcji zapadła przed opublikowaniem samego listu.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online