Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Raport Nikkei – Apple obniża produkcję iPhone’a Xs, Xs Max oraz Xr

Raport Nikkei – Apple obniża produkcję iPhone’a Xs, Xs Max oraz Xr

Fakt, iż zeszłoroczne iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak modele z poprzednich lat potwierdziło samo Apple w osobie Tima Cooka. Prognozy odnośnie obrotów za ostatnich kwartał znacząco spadły, a co za tym idzie – zmniejszona musiała również zostać produkcja smartfonów w bieżącym kwartalem. Zdaniem Nikkei o aż 10 procent.

 

Wieści od dostawców

 

Nikkei dotarli podobno do informacji, które Apple przesłało do swoich dostawców. Nie znamy niestety szczegółów, przez co trudno powiedzieć, jak to dziesięcioprocentowe obniżenie produkcji wpłynie na tworzenie konkretnych modeli. Firma na podstawie zebranych danych zakłada jednak, że ogólna produkcja iPhone’ów (również tych starszych) w tym kwartale zostanie obniżona z zakładanej liczby 47-48 milionów sztuk do 40-43 milionów sztuk.

Gdy porównamy te dane z sytuacją, która miała miejsce w zeszłym roku, widzimy, że jest to spora strata. W roku poprzednim w tym samym okresie Apple wyprodukowało ponad 52 miliony sztuk iPhone’ów.

Zdaniem Nikkei najważniejszym i najbardziej rzutującym na sytuacje powodem obniżenia produkcji jest odczuwalny spadek sprzedaży iPhone’ów na rynku chińskim. O tym fakcie również wspominał Tim Cook w swoim liście, który napisał do inwestorów giganta z Cupertino. Z informacji do której dotarł serwis wynika, że decyzja o zmniejszeniu produkcji zapadła przed opublikowaniem samego listu.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online