Blog
iClinica Path Blog Path Apple Path Raport Nikkei – Apple obniża produkcję iPhone’a Xs, Xs Max oraz Xr

Raport Nikkei – Apple obniża produkcję iPhone’a Xs, Xs Max oraz Xr

Fakt, iż zeszłoroczne iPhone’y nie sprzedają się tak dobrze, jak modele z poprzednich lat potwierdziło samo Apple w osobie Tima Cooka. Prognozy odnośnie obrotów za ostatnich kwartał znacząco spadły, a co za tym idzie – zmniejszona musiała również zostać produkcja smartfonów w bieżącym kwartalem. Zdaniem Nikkei o aż 10 procent.

 

Wieści od dostawców

 

Nikkei dotarli podobno do informacji, które Apple przesłało do swoich dostawców. Nie znamy niestety szczegółów, przez co trudno powiedzieć, jak to dziesięcioprocentowe obniżenie produkcji wpłynie na tworzenie konkretnych modeli. Firma na podstawie zebranych danych zakłada jednak, że ogólna produkcja iPhone’ów (również tych starszych) w tym kwartale zostanie obniżona z zakładanej liczby 47-48 milionów sztuk do 40-43 milionów sztuk.

Gdy porównamy te dane z sytuacją, która miała miejsce w zeszłym roku, widzimy, że jest to spora strata. W roku poprzednim w tym samym okresie Apple wyprodukowało ponad 52 miliony sztuk iPhone’ów.

Zdaniem Nikkei najważniejszym i najbardziej rzutującym na sytuacje powodem obniżenia produkcji jest odczuwalny spadek sprzedaży iPhone’ów na rynku chińskim. O tym fakcie również wspominał Tim Cook w swoim liście, który napisał do inwestorów giganta z Cupertino. Z informacji do której dotarł serwis wynika, że decyzja o zmniejszeniu produkcji zapadła przed opublikowaniem samego listu.

 


Podobne artykuły
Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
W 2021 roku w ofercie Apple pojawił się AirTag. Ten niepozorny produkt wygląda jak żeton albo moneta. W praktyce stanowi on jednak bardzo przydatne akcesorium, które może oszczędzić Ci wiele stresu. Przekonaj się jak działa lokalizator Apple AirTag i dlaczego warto sprawić sobie przynajmniej jeden egzemplarz. Co to jest Apple AirTag? Zrozumienie podstaw Tytułowy produkt … Czytaj dalej Lokalizator Apple AirTag – co to jest i jak działa?
Path
Problem z Apple CarPlay
Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Apple CarPlay posiada przystępny interfejs zapewniający swobodny dostęp do potrzebnych funkcji. Na ogół usługa działa stabilnie, dzięki czemu cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Od czasu do czasu zdarzają się jednak problemy techniczne. Najczęściej występują w formie zakłóceń dźwięku, zrywania połączenia albo zaburzonego działania nawigacji. Z czego wynikają te trudności i jak się z nimi … Czytaj dalej Apple CarPlay – najczęstsze problemy
Path
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online